Jump to content

Тракане на съединителя при рязко тръгване


Lightning Mcqueen

Recommended Posts

Здравейте,

Моля ви за второ мнение или коментар...

При по-рязко пускане на съединителя при потегляне се чува едно притракване подобно на счупено каре. Същото се чува и при по-екстремно ускоряване на ниските предавки.

Ходих на диагностика и майстора каза че проблема е или тампона на съединителя отзад или някакъв проблем на съединителя отпред - който не го пожелава на никой  :hilezh: .

Какво ще кажете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плътен маховик от 1z (90 коня тди) - 40-50лв от морга + още толкова да ти го престържат и центроват; + комплект съединител от първите S2 240мм (феродов диск, притискател и лагер) - около 500-600лв струва с поръчка; + нови болтове за маховика (по-къси са от твоите оригинални) от Ауто+ по 2-3лв бройката и си готов! Сглабяш и вече имаш супер съединител, издържащ много повече натоварване. Ако колата ти е стокова или дори с чип този тип съединител ще я надживее

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някакъв шанс да мина тънко - само с този тампон дето каза майстора или да забравя :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проверете тампона на скоростната кутия. С угасен двигател и на включена скорост разклатете колата напред, назад, двигателя трябва да се надига минимално. Ако е тампона, пак ще се чува тракането, той и се вижда от дясната страна като погледнеш края на кутията.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм голям глупак. Сега си прочетох анонса в началото. Написал съм "тампона на съединителя" но имах впредвид тампона на ск. кутия.

Извинявайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е тампон на скоростите като включи на скорост настъпи газта и след това я пусне трябва да ти отскача скоростния лост да се опитва да изключи от скорост 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...