Jump to content

Ремонт на водоструйка Керхер.


Recommended Posts

Здравейте!

Имам водоструйка Керхер K 5.75 Jubilee, която си има някакъв проблем, в резултат на който не прави добро налягане. Къде в София има свестен майстор/сервиз в който могат да я диагностицират и отремонтират без да ми говорят глупости? В бош-киров ми обявиха цена за ремонт, колкото за нова. Водостуйката е ползвана няколко пъти за 2-3 години, с алуминиева помпа е и доколкото разбрах само се подменяли някакви клапанчета, които не били скъпи. А в бош-киров режат глави :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай тук:http://www.profisys-karcher.com/

в Ст.Загора имат и сервиз предполагам и за София е същата работа.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... В бош-киров ми обявиха цена за ремонт, колкото за нова. ...А в бош-киров режат глави  :)

 

А тез перачи на пари бягай много далеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега надявам се, че нямаш против и аз да питам за моя проблем.

 

И мойта преди 2 дена сдаде багажа. Оказа се един клапан ограничител за налягането който я спира и пуска, като стискаш пищова. Ако някой е пазарувал части от някой магазин,  може да сподели.

 

Това е клапана, всъщност ми трябва само пластмасовата част и всички гумени уплътнения за нея и самият клапан.

 

jdv1411413444l.jpg

Редактирано от piaggio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай тук:http://www.profisys-karcher.com/

в Ст.Загора имат и сервиз предполагам и за София е същата работа.

Като гледам фирмата има офис и в София, но ме притеснява че са оторизиран представител и може би са същите кожодери.

А тез перачи на пари бягай много далеч.

Не искам и да ги чувам повече.

 

Колега надявам се, че нямаш против и аз да питам за моя проблем.

Нямам нищо против :)

Никой ли не знае някой свестен майстор, който да ги оправя тия водоструйки? Ще взема накрая и аз да разкостя мойта у нас.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е забравих от вън зимата и замръзна едно пвц -коляно.. Спука се просто и нямаше необходимото налягане.. Разхвърлях я за 15 мин и приспособих едно... Проблема ми се реши за час.. Съвета ми е да я погледнеш първо ти защото проблема може да е незначително малък, а ремонта в такъв сервиз -знаеш вече :D

Sent from my ST25i

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бих го посъветвал, ако има поне малко опит по техническата част на каквато и да е машина, да я отвори сам и после да търси само частта. 

Аз също си отварям моите сам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колега на тези  HP Karcher проблема им е че се охлаждат с преминаващата вода ! 

Съсипва ги наличието на въздух в смукателната част - т.е. калпаво съединение , купи си  Karcher Quick-Release и си стегни скобите за да не влиза въздух . 

При наличие на въздух не може да се достигне налягането на изключване и при оставена включена - върти в себе си и прегрява и разтопява тефлоновите клапанчета вътре в главата , ако не е оставена да хвърли и маслото и да надере буталцата и втулките - смяната е само на клапанчетата , които ги има в каталога като -  Karcher Repair Kit , а ако са оторизиран представител то те ги имат !!! 

Та поръчаш си го този комплект , а те го имат ! 

Взимаш един комплект шестограми или максимум еврейски отверки и я мяташ , като ще е за нова - поне се учи на нея :) 

 

Влез в нет-а и на Google - Karcher Maker Manual , Karcher Spare Parts Catalogue - като си добавиш и модела ще намериш чертежите и номерата , абе всичко де ти трябва  :) 

 

Аиде и пиши какво направи ! 

 

И да почерпиш с икономисаните пари 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Привет, някой би ли помогнал. Имам водоструйка Karcher K 2.08 .

Както  работеше, започна да шурти вода от тази капачка или клапан ли е ,където влиза маркучето за препарата и където е ел.ключа.

Няма спукано никъде, все още работи, но пръска здраво от там. И така не ползвам препарат,ако уплътня или залепя с нещо тази капачка или какво би могло да е...

97464065_2541215809525994_6197785585067753472_n.jpg

97497742_2923438841105810_8101539438271660032_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...