Jump to content

Сваляне и затъмняване на стопове и мигачи ауди 100


venkobreiko

Recommended Posts

Колеги днес решиха да си затъмнявам стоповете и мигачите на колата ,но при свалянето на стоповете /седан/ неуспях.Развих всичко и неискат да излязат някой дали знае точно как става?Нито тези на багажника нито тези на купето мръднаха?Със фолио ще ги правя по късно и снимки ще приложа само да успея да ги сваля, защото свалени ще станат по добре отколкото на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така,правилно е казал колегата,и аз я правих тази процедура началото на лятото,само че със спрей,първо леко потъмняване с черен гланц и завърших с прозрачен лак на същата марка като черния спрей,за да не се получи някаква реакция(патил съм си преди).Получи се доста добре,може да кача снимки тея дни като измия колата.Съветвам те и страничните мигачи да ги затъмниш,за да не се отличават от цялостната визия на колата.При мен също и отделението за задна скорост(прозорчето което свети за задна) го оставих както си е.Успех и чакаме снимки

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как да махна тази МАСТИКА?Явно не са сваляни никога като гледам.И после трябва ли да сложа пак нещо за уплътнение на нейно място /мастиката/?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с малко повече усилие въпросната "мастика" се предаде,отлепя се като при мен поне остана по малко и от двете страни,следователно при монтажа обратно не съм слагал нищо,всичко си залепна като преди.Но внимателно с напъването да не отделиш самия стоп от рефлекторите,че после трябва пак да ги лепиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега така ще остане понатам ще реша.Някакви идеи?

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваляне на фаровете и затъмняване около лупите и сектор дълги със трансперантен спрей издържаш на топлина ще се получи подобно на това http://www.cars.bg/c632034

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изглежда добре , но засега така ще ги оставя на мен ми харесва така благодаря за предложението все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,трябвало е да си поиграеш повече с фолиото,тези гънки които се виждат лично мен много биха ме дразнели,аз затова и избрах варианта с спрей,вярно,че фолиото се премахва по-лесно при желание,но пък ефекта е много по-добър ъсс спрей.Иначе щом теб те кефят лошо няма.Тези затъмняваните фарове изглеждат страхотно,кофтито е,че моята кошница е с обикновените с рефлектора,не с лупи и там май няма много опций за затъмняване

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път правя такава манипулация, ще покарам известно време така и после със сигурност ще използвам спрея даже няма и да ги свалям, хубаво облепване и пръскане вече ще зная ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За първи път правя такава манипулация, ще покарам известно време така и после със сигурност ще използвам спрея даже няма и да ги свалям, хубаво облепване и пръскане вече ще зная ;)

По-добре ги свали,аз даже ги минах моите с водна шкурка 2000 номер,за да махна абсолютно всички мръсотийки и драскотинки,ефекта е уникален накрая са огледално лъскави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето снимки,не съм мил колата отдавна,а и днес не спря да вали,така че надявам се ще се съобразите с качеството на снимките

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E,че то фолиото ти излязло по-евтино от спрейовете.Аз моите ги правих хем с Космос(най-долнопробните спрейове на света)и пак ми дойдоха към 15 лв с шкурките.Пак казвам,космос са кофти марка,но съм свикнал да работя с тях и нямам проблеми-бързо съхнат и вече са на едно лято-разлика няма в покритието на стоповете.Може да ползваш каквато си марка спрейове поискаш само трябва и двата(и черния и лака) да са една марка,защото някой път стават разни нежелани реакции

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ако разполагате с компресор и пищов си купувате лак и база боя, към лака прибавяте по малко база докато ви хареса и пръскате.С всяка следваща ръка става все по-тъмно.Което ви позволява да нанесете по-дебел слой лаково покритие.Правил съм го и на фарове и е малко трудно за пръскане, че лесно стича.Аз лично съм привърженик на опушване, а не пълно затъмняване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се,че това е по-качествения и по-задоволителния начин на затъмняване,но аз лично не разполагам с такова оборудване,а относно тъмнината на стоповете,аз за моите лично избрах максимално тъмно,без естествено да пречи на нормалната видимост и през деня.Можеше и много по-светли да ги направя,почти като опушени,но не ми харесаха.Просто като пръскам от по-далеч мъглата става по-светла и така.Тогава правих и на брат ми на А6-то,седан 2001 год,но за съжаление нямам снимки,неговите ги оставихме по-светли.Там малко си поиграх с изолирбанда да покрия сектора за задна скорост,че цялото стъкло е като цяло и няма как да се отреже дадена част,която да не се затъмни,та си поиграх с изолирбанда да покрия точно белия сектор за задната.Стана много добре.

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз днес видях в един магазин спрей специален за затъмняване на стопове /13лв/ и мисля с него да ги правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам ги,едни малки спрейчета,те представляват точно такъв леко оцветен лак,както каза колегата по-горе,но са в спрей,правил съм и с такъв,но не ми харесва покритието накрая,стои ми леко матово.Може и да е било от самите стопове,защото тогава не ги минах с 2000 водна шкурка както тези сега.Иначе покритието е издържливо,колата на която ги правих още я засичам в родния ми град и си стоят като току що направени

Редактирано от malkoto jivotno
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

аз се спрех на това но цвета се чудим още

post-823-0-59984500-1412790045_thumb.jpg

Редактирано от Vorsprung durch technik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз пък смятам, че с фолио е много по-добре, защото ако решите може да си върнете стоповете в оригинален вид много лесно, а и не се налага да се свалят стоповете при затъмняването.

Ето при мен как се получи (за1-ви път затъмнявам) и ми излезе 6лв.

post-85252-0-21283100-1416343806_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...