Jump to content

Теглене на каравана с Ауди 100 С4


Lord of the Rings

Recommended Posts

Някой има ли представа, колко би трябвало да е разумното тегло на каравана, която да се тегли с Ауди 100 С4 без куатро? Ще се тегли 99% по асфалт  и съвсем малък участък по черен път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всичко зависи от това със какъв размер и габарити ще е самата каравана.Малките каравани са със тегло около-850 до 1000 кг.Има по големи каравани,които са с тегло от 1300 кг. и нагоре.Също така зависи и от самото техническо състояние на самия автомобил,по принцип най бързо при теглене на каравани и колесари се скапва съединителя.Общо взето това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами точно това питам, какво е разумното тегло за каравана, за да мога да избера подходяща. Под "разумно" имам в предвид именно такова тегло, което да не претовари съединителя прекалено... остава въпроса какво точно е "прекалено" :)

Караваните, които ми се струват подходящи за мен, са между 1500 и 2000 кг.... Като гледам по снимките влачат ги с некви миниванчета.... 

Редактирано от Lord of the Rings
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както отбеляза колегата, важно е състоянието на съединителя, а бих добавил и спирачките....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какъв е мотора?

Колко километра ще я влачиш.

Балкани баири ще има ли много.

Всичко е от значение.И със ТИКО ще я поткараш по магистралата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя е сменен преди няма и 10 000, спирачките винаги ги поддържам в много добро състояние. Двигателя е АСЕ - 140 кончета.

Ще се кара 80% по магистрали и първокласни пътища. Но ще има определени участъци, в рамките на до 5-10 километра, по черни пътища. Не предвиждам някакви екстремни наклони....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега! Най-ценен е опита. При това положение, мисля че не бих имал проблеми с 1700 - 1800 кг. С кротко каране... :)

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готино! :hilezh: Все пак стотарката е малко по-големка от рендето. На това ренде малко му остана да издрапа до горе :)

Колеги, май реших проблема. Е те тук има калкулатор каква кола с каква каравана си пасват:

http://www.towcar.info/index.php

Калкулатора показва, че каравана към 1600 кг е допустима за стотарката, дори ако колата е с 400 кг товар...

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,ще споделя и моето мнение. Имам каравана Таберт, която е тежка 1200 кг. Теглил съм я и с Пасат 1,9 тди 1з и с джипа ми - Нисан Патрул Y61 2.8 TDI.

Преходите основно са ми от Кърджали до Гърция ( Фанари , Керамоти, Тасос... )

Най-трудно естествено е да потеглиш ( съединителя поняса най-много натоварване ). Също много затормозява колата и продължителното изкачване по наклони ( който е пътувал от Комотини към Маказа знае много добре ) Пасата загравя сериозно. С Нисана нямам никакви проблеми.

Имах късмета да попадна в едно много неприятно задръстване към КПП-то, а отгоре на всичко и валеше като из ведро.  Потеглянето си беше истинско изпитание... ( бях с леката кола )

Както и да е, обобщено мнението ми е ,че не трябва теглото на караваната да надвиши това на теглещия го автомобил. Още повече,че когато се тръгва някъде с каравана, тя се пълни с много допълнителен багаж, който също се отразява крайно негативно на теглещия караваната, автомобил.

Спирачки, съединител , охладителна система трябва да са проверени изключително стриктно и да са в перфектно състояние.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...