Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

+ евентуално цени на дискове и накладки отпред и отзад за съответната марка. Към момента не съм сменял аз по колата подобни консумативи и не знам изобщо към каква марка да се насоча; кои са добри или лоши, така че всякакво мнение ще е от полза :)

В Порше Запад гледам, че цена за смяна на дискове + накладки са около  479 лв. и може би ще отида там да си ги сменя :) вместо да си рпавя някакви експерименти :)

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само за предни е, ето затова питам :) а оригиналните консумативи, които ще сложат в Порше каква марка ще са, за да си направя сравнение в цените ? Някой запознат ли е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е сам за предни,много пари са това.....лично зя мен. Потърси по-добре АТЕ от някой форумен надежден търговец,наклатки и дискове.

Sent from my 9002X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 12.03.2016 г. at 19:20, Ivan_Ch написа:

Чувал съм, че от завода слагат АТЕ, но доколко е вярно това не знам.

Да, вярно е. Фабричните накладки са ATE.

logo.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди половин година сменях задните накладки- майсторът малко на своя глава беше сложил Pagid. Цената беше около 40-45 лв(мисля, че беше ползвал някаква отстъпка, но не съм сигурен). Гарантира, че уж ще остана доволен-  след около 15 К км изминати,  нямам забележки- колата си спира напълно прилично, няма излишни звуци. Като за кажи-речи без пари, бива. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам, най-тънко мога да взема (аз лично, ако имате предложения, давайте;  пуснал съм и запитване към форумен партньор):

- 2 диска ATE от най-евтините са към 200 лв. http://kanex.bg/shop/findkx?kxpartno=KXN2059050

- 2 накладки пак на ATE най-евтино - 80 лв. http://kanex.bg/shop/findkx?kxpartno=KXN2057806

До цената от Порше от 480 лв. си идват 200 лв. за труд... Ще видя какви са офертите при Любо и Цецо, които толкова много ги хвалят в други теми. Не ми се правят икономии и експерименти със спирачките точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше казал и цена и къде са ти ги слагали, щеше да е супер.

 

Днес си сменях въздушния филтър (Bosch) и филтъра на купето (Mahle с активен въглен). Около 55 лв цена. Със сигурност към края на лятото ще сменя отново този на купето.... някакъв страшен ужас беше вътре... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

В крайна сметка реших да заложа на сервиз, в който ползвам служебна отстъпка. Предложиха ми цена от около 270 лв. за TRW предни дискове + накладки + задни накладки + труд. Надявам се, че ще направят всичко добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Личното ми мнение е, че 5W30 не е най-подходящото моторно масло за нашите географски ширини. Аз лично предпочитам 5W40, заради по-вискокия темепературен коефициент. Летата тук са топли и предпочитам температурен индекс 40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така съм се ориентирал.А да питам практики от сорта лятото 5w40 а зимата 5w30 има ли смисъл при положение че зимата ги навъртам над 10000 км

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакъв смисъл. Когато двигателя загрее не му пука дали е зима или лято. За зимата има смисъл например 0W40 заради това, че има по-подходящ вискозитет студено, т.е. при студен старт. Но принципно рокади с различни масла лете и зиме са безсмислени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, предстои ми смяна на масло. Мотора е 2.0 BKD. В момента в една от големите вериги за авточасти има промоция на масло Castrol Magnatec 5W40 C3 4L (няма да казвам къде, да не стане реклама). Това масло подходящо ли е за този мотор, покривали спецификациите и ще ми стигне ли тубата от 4л. Гледам в темата някой хора са събрал над 4л. на други им е стигнало, мотора събира 3.8л. И като цяло хубаво ли е това масло Magnatec. Или да заложа на Edge.

 

Благодаря.

Редактирано от bobini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...