Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На 1.09.2019 г. at 17:43, alexander alexandrov написа:

Комплект ангренаж, комплект пистов ремък, водна помпа на Конти 480лв с отстъпката. Става въпрос за ВКД.

Който ти е дал отстъпката лекинко те е метнал по-евтино е драстично

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен комплекта контито 265лв и пистов конти с обтегача 80лв

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес смених маслото и всички филтри на колата 1.6фси 2008г. Масло 5-30 оригиналното на Ваг (лонглайф), филтрите на Ман (горивният бе само Бош, но пък направен в България :) ) Общо 182лв със смяната в "Maxcar" на Сливница. 

П.С: Филтри - въздушен, маслен, горивен и на купето, а да добавя да не стане недоразумение, че при миналата смяна ми бе останало масло от 5 литровата туба, та купих само 2л. този път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да слагаш лонг лайф си го сменяй на всеки 12 хил.км. и няма да имаш никога проблеми с този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си сменям маслото винаги на 9хил.км заедно с всички филтри. Просто с това масло излиза колата от завода и него ползвам, но дори да твърдят по-голям пробег не бих пробвал :). В магазна ми казаха, че оригиналното масло на Ваг е всъщност Кастрол за професионална употреба. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и не искам да слагам лонг лайф, но това е оригиналното на Ваг което предлагаха там в магазина. Не знам има ли такова което не е?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Колеги, моля за съвет какви накладки да комбинирам с ATE Power диск . В момента съм с Ате накладки обикновени и Power дискове и вече над 1300-400км свирят ужасно. Четох насам натам , че тези накладки са доста твърди и няма да спрат да свирят, отделно не щадят диска. Моля, ако някой има опит да сподели. Благодаря.

Редактирано от ivan.ganchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...
  • 3 months later...

Днес смених маслото за моята 1.6фси. VAG w0-30 и филтри на Ман - въздушен, горивен, маслен и на купето - общо 252лв. 

Имам чувството, че сега чувам мотора една идея по-силно, но може и да се заблуждавам. 

 

П.С: Предишното масло беше VAG w5-30

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-рядкото масло винаги прави мотора по-шумен, но задачата на маслото не е шумоизолация и не трябва да е фактор в избора му.

 

0W30 е по-рядко при студен мотор от 5W30. Освен това старото ти масло отдавна не е 5W30, по скоро вече е станало на 20W40, че и по-гъсто. 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Колеги, дойде време отново да сменям маслото и за поред път незнам какво масло да сложа на 2.0 tdi BMM мотор. Каква марка, коя спецификация? В сервизната книжка е подчертано 507.00 и вероятно е карана само с такова преди мен, но колата е с премахнат dpf и при това положение до колкото съм наясно мога да ползвам и 505.01 което е за помпа дюза? Карал съм я с castrol edge 5w40 и с vag 5w30. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Здравейте, Колеги!
Вече съм горд собственик на  2007 А3 1,8. ТФСИ с ръчна скоростна кутия и код на мотора BYT. Моля за съвет за масла, филтри, антифриз и каквото смятате, че е добре да се ревизира.

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде купувате маслото и има ли вероятност да попадна на менте?
пропуснах да кажа, че колата ще е след основен ремонт идната седмица, та не знам дали е нужна добавка. До сега съм карал все нови дизели на Концерна, тази ще е втора кола. Ще съм благодарен за всяка информация, която може да ми бъде полезна. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/5/2022 at 10:18 PM, ivailosp said:

за масло - Ravenol VMP 5w30 и преди смяна на маслото слагаш добавка за промивка

Здравей, Колега! Спрях се на Кастрол EDGE , но не съм решил дали да е 5w30 C3, 502.00 спецификация или Castrol EDGE 5w30 LL TI, спецификация 504.00/507.00?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще сменяш маслото на 8-10к км, е все тая. Аз слагам 504.00 защото го взимам на достатъчно добра цена, но пак го сменям на нормални интервали, а не "лонг лаиф".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля да направя същото. Просто имам възможност да го заменя това 504.00 за 502.00 ако искам. С което и да остана ще го сменям на година и на около 10 К км. Просто се чудя кое е по-добре за автомобила. 
Ще сменям и цялата система с антифриза. Дойде с жълт, купих си и аз такъв на Феби Билщайн, но се оказа, че е. G11, а по спецификация го дават 12++. Някакви препоръки

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги може ли да препоръчате двигателно масло за А3 8P 2007 (DSG) 2007 година с код на двигателя BMN и добавка за почистване на дюзи. Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Някой да е обслужвал автомачна кутия с оригинални консумативи? 

 Би ли споделил цена. Аз ще постна моята оферта, а колата е 2007г. 1.6mpi 102 коня, просто да сверим часовника, благодаря. 

 

 

IMG_20230207_065937.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...