Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Тази тема е посветена на всички въпроси и отзиви свързани с плановата поддръжка, масла и други консумативи за A3 8P. Моля използвайте я, вместо да създавате нови теми. Посочвайте като минимум двигателя и МоделГодината на автомобила. 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хайде тогава да я сефтосам, новата тема.

Въпрос: Скоростната ми кутия е 6 степенна DSG (Part No SW: 02E 300 042 F, HW: 02E 927 770 AD, Component: GSG DSG         070 0920, Revision: 04507000). На едни места чета, че маслото не се сменя, освен ако не се прави ремонт. На други, че се сменя на 60 000. Все още не съм я пипал. Събирам инфо, дали да го сменям. Иначе, проблеми с нея нямам (да чукна на дърво), работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според сервизният план на производителя, маслото на автоматичните 6-скоростни S-tronic кутии в А3 8P се сменя на всеки 60 000км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да добавя, че гледам много хора не знаят и не сменят маслото на халдекс/торсен системите. Сменя се на 40 000км масло + филтърче. На ауди а3 2006, 2.0tdi/140 BMM, струва 96 лв филтърчето и 62 лв маслото (1 литър) от Порше изток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще те коригирам, че няма подобен сервизен интервал (40 000км). Нещата са зададени или на 30 000км / 60 000км / 90 000км, или на определен времеви интервал (всяка година, всеки 2 години и т.н.).

 

Конкретно Hаldex маслото се сменя на всеки 60 000км или 4 години (което настъпи първо).

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно съм го запомнил като мили, тъй като го четох в audi-sport.net, дори там даваха смяната на филтъра може да е през смяна на маслото. 

Но, ако това което имаш ти е достоверно, значи е така. Имаше интервали от определен пробег до оперделен пробег, за смяната му, тъй като зависи и в какви условия се кара и доколко активно се използва системата.

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Информацията е от сервизния план на автомобила описан в сервизната книжка, която би трябвало всеки да има...:

 

BAcYnFS.jpg

 

Няма никаква зависимост от това как/колко/къде се кара. Интервалът е фиксиран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За непросветените, какво е това Haldex масло? За quatro системите ли е?

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

60+ ампера си вземи. Варта или Бош Silver по възможност (и двата бранда се произвеждат в една фабрика в Полша). В кутията би влязъл и 77 амперов, но не ти трябва, чак такава сила.

 

Ей това http://www.akumulatori.bg/129/Product/15/VARTA%2063Ah%20SILVER%20Dynamic#info би ти свършило идеална работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да видя номера на акумулатора.

Иначе аз съм се насочил към FIAMM като марка. Полото на майката е с такъв производство 02.2008 и още държи без проблеми.

Ей тоз мисля http://www.akumulatori.bg/267/Product/563/FIAMM%2064Ah%20Titanium%20Plus#info

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има значение кога, (колко често във времето) се използва колата, къде караш (ако си градско или извън) и други фактори които влаят на живота на акумулатора...Такива заключения - много време държи и т.н Ми като я караш често и то по маристрали няма как да не държи много повече от същия при градско нон стоп палене гасене и липса на "добро" зареждане..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам три коли. На 3-те общо за година се правят 10 000 км с преобладаващо извънградско :) Акумулатора на полото обаче е загинал славно тази сутрин. Трябва да се сменя. След почти 7 години вярна служба ще бъден погребан с почести :D

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като дойде най-накрая момента да сложа зимните гуми, проверих и спирачките.

Малко информация за минималната дебелина на накладки и дискове спрямо размера:

 

Предни дискове:

 

280x22mm >> 19 mm
288x25mm >> 21 mm
312x25mm >> 21 mm
345x30mm >> 27 mm

Задни дискове:

 

232x9mm >> 7 mm
255x10mm >> 7 mm
260x12mm >> 9 mm
286x12mm >> 9 mm
310x22mm >> 19 mm

Накладки:

 

2 mm 

При ~2 mm се активира и сигнализацията (важи само за предните)

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички я имат. Но е само на предните накладки и още по-точно казано - сензорът е само на предна лява.

Амортизацията на предни и задни обаче винаги е различна, т.е. не бива да се разчита, че щом предните са добре, задните също са добре. Освен това ако накладките отпред са сменяни и побългарени (с такива без сензор), съответно няма да има сигнализация. И на последно място - практиката показва, че десните дискове/накладки се амортизират малко по-интензивно, но това обикновено е минимално и не е нещо, което трябва да се взима непременно под внимание.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги понеже четох за маслата и вече съм тотално обърка, защото всеки казва различно някой може ли да ми каже какво масло да сложа. До сега съм решил да е 5w40 и да не е longlife ама тия дпецификации ме объркаха много, та с каква спецификация да е маслото което да сложа. Един приятел в магазин за авточасти провери по рамата и му излиза само longlife с спецификация 505.01 (не съм сигурен дали беше точно така номера). Мога да взема оригинално масло omv bixol 5w40 за без пари то става ли, защото не го знам каква му е спецификацията и какво може да стане ако не е тая която трябва. Номера на рамата е WAUZZZ8P45A123026.
Много МОЛЯ за отговор, защото не искам да объркам и да стане нещо на двигателя.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега не знам вчера я купих мисля, че няма. То и от това ли има значение и как да проверя дали има или не дпф. Мисля че дпф при 1.9 се слага след 2006 година, а мойта е 2005.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...