Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Кажи номера на мотора (под номер, имам предвид модел номер) и ще ти кажеме.

Ако не го знаеш, погледни при резервната гума, там има лепенка на която го пише.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xpa1/v/t34.0-12/10806952_892465350787547_1238279262_n.jpg?oh=18acd98724e05d7911ad88caa09170e7&oe=546E9138&__gda__=1416610200_8cc16058c3a20392b05104a640207e38

Колата не е при мене имам сниман талона ама не знам дали го има номера на мотора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има го, но не този който искат колегите. Онова се води код на двигателя по-скоро. Три или четири главни букви трябва да е. Някой от тези ако не се лъжа: BJB, BKC, BXE, BLS.

Редактирано от fifipaldi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да де, код а не номер, моя грешка в изказа. Мерси за корекцията @fifipaldi.

И най-добре си го снимай. На него има много информация, която може да ти е нужна в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги и от мен . И аз искам да питам същото , че и аз съм объркан... 2006 г. с дпф БМН ми е кода на мотора. Може и филтри да препоръчате.

 

Благодаря Ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги намерих кода на мотора е BKC и колата е euro 4 надявам се да няма и дпф...някой ако може да каже спецификацийте за масло на този мотор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VW 505.01 - 4,3 литра



VW 505.01 specification.

These oils are especially for "Pumpe-Duse" (unit injector or "PD" engines) running on fixed service intervals (15,000km / 12 months).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок колеги много благодаря и на двамата това ми трябваше като информация пък за марка аз ще си преценя на моя отговорност :) . А за дпф се радвам, че няма, защото е евентуално един спестен бъдещ проблем особенно с мойто 90% градско каране макар, че често си настъпвам ама в умерени граници ,обаче не си е същото като каране в обороти на извънградско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес купих чистачки Valeo First Pyramid http://www.slideshare.net/ValeoService/valeo-first-pyramid-flat-wiper-blade-hook-connector-2013-2014-catalogue-953191 от Метро на промо цена 16.79 за 60см шофьорската и 15.79 за 48см пасажерската. Общо 32лв. Няма смисъл да се дават над 60лв за "заводски" SWF, предвид, че е продукт на Valeo. Ще ги сложа тия дни и ще споделя впечатления.

 

 

Нямаше 34см за задна, но утре ще търся и такава.

 

Относно количеството за BMN от 4.3 литра за масло, знаем ли къде е разликата с BKD да речем, защото при BKD е до 3.9 литра.

Винаги взимам всички филти MAHLE и съм доста доволен. На кутиите пише, че се произвеждат в Австрия. Не виждам смисъл да се дават излишни пари за MANN. Иначе и те са много добри.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По темата с чистачките бих дал алтернатива на тези, който са с оригиналните чистачки и не им се дават маса пари ,  да си вземат само пера (както и аз правя ) и да си ги подменят , процедурата е елементарна и ефекта е същия  :multi: 
Става въпрос за този вид рамо на чистачката
High-Quality-Rear-Wiper-Arm-With-Blade-S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уиикенд смених оригиналните SWF чистачки с BOSCH-овската им алтернатива. Захващането е малко по-различно и естетично с някои бледи забележки, но дори и мен, който държа на всеки детайл, не ми смущава. За сега чистят чудесно с единствената забележка, че дясната не прилепя добре в края си в най-ниско и най-високо положение... Вижда се как отлепя малко (2-3 cm.) в крайните позиции. Може би ще се промени като слегне, ще видим. Най-важно е обаче издръжливостта им. На миналата кола останах крайно разочарован от последните Bosch, които купих. Ако опитът се повтори се връщам на оригиналните без зачение колко струват (двойно спрямо BOSCH-а).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мотор BLF колко масло му дават да побира и каква спецификация?

 

VW501.01~VW502.00 --- 3,5 литра

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уиикенд смених оригиналните SWF чистачки с BOSCH-овската им алтернатива. Захващането е малко по-различно и естетично с някои бледи забележки, но дори и мен, който държа на всеки детайл, не ми смущава. За сега чистят чудесно с единствената забележка, че дясната не прилепя добре в края си в най-ниско и най-високо положение... Вижда се как отлепя малко (2-3 cm.) в крайните позиции. Може би ще се промени като слегне, ще видим. Най-важно е обаче издръжливостта им. На миналата кола останах крайно разочарован от последните Bosch, които купих. Ако опитът се повтори се връщам на оригиналните без зачение колко струват (двойно спрямо BOSCH-а).

Земи си само гумички SWF що се набутваш с цели чистачки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уиикенд смених оригиналните SWF чистачки с BOSCH-овската им алтернатива. Захващането е малко по-различно и естетично с някои бледи забележки, но дори и мен, който държа на всеки детайл, не ми смущава. За сега чистят чудесно с единствената забележка, че дясната не прилепя добре в края си в най-ниско и най-високо положение... Вижда се как отлепя малко (2-3 cm.) в крайните позиции. Може би ще се промени като слегне, ще видим. Най-важно е обаче издръжливостта им. На миналата кола останах крайно разочарован от последните Bosch, които купих. Ако опитът се повтори се връщам на оригиналните без зачение колко струват (двойно спрямо BOSCH-а).

Пробвай да я огънеш леко, така че да прилепне към стъклото. Само да не прекалиш, че тогава ще легне хубаво, но ще остава една непочистина ивица на самата извивка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как ще не подлежи, точно тия аеро чистачките се огъват лесно за разлика от класическите. 

Аз имах такива Bosch, че даже и рамената бяха с новото захващане, бяха от някакъв по-нов Голф 4, което е като на 8P може би.

Та имах същия проблем, дясната не лягаше добре, колкото по-надолу слизаше чистачката, толкова по-непочистено оставаше. И след няколко пробни огъвания я направих да прилепва идеално.

Тема на друг разговор е, че Bosch Aerotwin се оказаха пълни боклуци. С кеф бих ги хвърлил по тестерите на АДАК, които се скъсваха да ги хвалят.  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уиикенд смених оригиналните SWF чистачки с BOSCH-овската им алтернатива. Захващането е малко по-различно и естетично с някои бледи забележки, но дори и мен, който държа на всеки детайл, не ми смущава. За сега чистят чудесно с единствената забележка, че дясната не прилепя добре в края си в най-ниско и най-високо положение... Вижда се как отлепя малко (2-3 cm.) в крайните позиции. Може би ще се промени като слегне, ще видим. Най-важно е обаче издръжливостта им. На миналата кола останах крайно разочарован от последните Bosch, които купих. Ако опитът се повтори се връщам на оригиналните без зачение колко струват (двойно спрямо BOSCH-а).

Аз също сложих БОш преди няколко месеца, обаче не съм доволен. Когато чистачките се връщат на долу, лявата хвърля вода НАД дясната, и в дясно винаги има лента с вода, а над чистачката е мокро все едно няма чистачка.......

Редактирано от TeRRaNoiD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...