Jump to content

Масла, консумативи и планово обслужване на A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Какво ви е мнението остносно смяната на горивния филтър. Аз моя го сменям на 3 смяни на маслото. Там съм на теорията, че докато пали в най- големите студове и колата си върви ок през останалото време, няма смисъл да се пипа, но все пак и той си има живот, та за това на 3 смени на масло е и той. Вие кога сменяте, на всяка смяна масло, по- рядко?

 

Бензиновите дори и по- рядко, освен ако не се наложи предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 548
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Филтъра на купето задължително на всяка смяна масло, особено ако караш в прашни райони лятото. После се чудите, защо ви се поти колата като застудее.

 

За въздушния да не говорим. На него би му било достатъчно и една по- дълга димна завеса на черен път. Някой дори го сменят на 6 месеца.

 

Но горивния, че няма смисъл на всяка смяна масло, няма (горивата ни нямат проблем с преминаването през филтъра или едри боклуци, проблема им е в самите съставки био, сяра и изгарянето). Но и 90к км ми се виждат много ( ако смятаме 6 х 15к км). Около 30- 40к км мисля, че е ок. Какво дават мануалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично (тъй като съм продавал и нови автомобили и съм работил в сериозна фирма и отделно от майсторите които ми ремонтират колата) го сменям през 1 смяна на масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора, няма смисъл да се сменя горивен филтър на всяка смяна масло!!! Освен ако не е китайски за 5 лв и се разгражда след 15к км. Колкото и да са ни гадни горивата, не филтъра е елемента, който ще ги направи читави. Въпроса е между 3 и 4 смени да се смени и той. Но щом се чувствате по- добре като го сменяте всеки път, ок... Дано само след някоя смяна няма тема "не пали от раз/ върти доста докато запали..." защото го има тоя момент след смяна на горивен филтър. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Понеже още съм невеж...да попитам кога се сменят свещите - пробег , време???До колкото знам заедно със свещите е желателно да сменят и кабелите , нали?Лошото е , че смених свещите ( още като я взех преди 7 месеца и вече има навъртени около 8 000 километра ) , но без кабелите....та да сменям ли сега кабелите ( колата не дава никакви отклонения , върви си предоволно ) или да го направя при следваяата смяна на свещите??

Редактирано от venomcorp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предписан интервал за смяна на кабели няма, а този за свещите зависи от двигателя. А ние няма как да отгатнем с какъв двигател си, ако ти не ни кажеш....  :nixweiss: (важи за всички технически въпроси)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, никой от вас ли няма сервизна книжка към автомобила си!? :shock:

Там е описано това, за съжаление в моята липсва 1.6 двигателя от списъка за да ви кажа. 

Предположението ми е, че при 1.6 ще е на 60 000 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя малко впечатления относно BKD 2.0 16V дизел мотора. По принцип навсякъде излиза, че маслото, което е необходимо за смяна е 3.8 литра, но в действителност се оказа, че не е точно така. Демонстрираха пред мен, че мотора събира, за да е щеката на максимум според зависи от 4 до 4.5 литра, който не вярва и скоро ще сменя, нека да пробва при 3.8 щеката е малко под минимума или до минимума...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен [bKD] ако сипа повече от 3.8- 3.9 литра отивам над максимума. Процедурата е стандартна сипват се 3- 3.5 литра, запалване за 15- тина секунди, гасене. След това допълване до макс на пръчката, което е точно около 3.8- 3.9 литра. От 4 литрова туба ми остава на дъното съответно около 100- 200мл всяка смяна.

 

Свещите при бензиновите се сменят на около 60к км по книжка, но може да се карат и много повече. Съответно ако има проблем със запалването (което в 95% от случаите не е в тях причината) може да се сменят и на 30к примерно...

Редактирано от baha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, пред мене го направиха хората, защото направих проблем, че винаги ми пишат повече масло от стандартното...., после гледах на BMM по същата схема с наливане и палене и доливане събра точно 4 литра до максимума........

Редактирано от audiceco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Свещите при бензиновите се сменят на около 60к км по книжка, но може да се карат и много повече. 

Частично вярно. На повечето TFSI се сменят по книжка на 90 000 км.

 

 

Да споделя малко впечатления относно BKD 2.0 16V дизел мотора. По принцип навсякъде излиза, че маслото, което е необходимо за смяна е 3.8 литра, но в действителност се оказа, че не е точно така. 

 

Каталожното количество масло не взима предвид необходимото за филтъра. За това е обичайно около 0,2 литра отклонение нагоре. При мен също е малко повече от каталожното. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Мооnланд е прав, но ето ви и картинка:84aecbb188ef5d4fb03a2ee45bfbe295.jpg

Добре де, никой от вас ли няма сервизна книжка към автомобила си!? :shock:

Там е описано това, за съжаление в моята липсва 1.6 двигателя от списъка за да ви кажа.

Предположението ми е, че при 1.6 ще е на 60 000 км.

Редактирано от ThEBlazZeD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи на 60 000 км. или 6 години...което настъпи първо....Разглеждах одеве пак книжката...верно,че не знам немски,но никъде не видях подобна таблица....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждах одеве пак книжката...верно,че не знам немски,но никъде не видях подобна таблица....

 

Зависи коя "книжка" си разглеждал. Информация за сервизирането се съдържа единствено в сервизната книжка, а не в инструкцията за експлоатация... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...