Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

 

image.png

image.png

 

 

По-точно ме интересуват 16 инчовите.

Това са: 1, 2, 3 и 8.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси отново, тези, които съм харесал, явно са 17-ки.. (5)

забелязвам, че някои джанти липсват, като моите например - 
http://img35.olx.bg/images_prodavalnikcom/81359798_3_585x461_5-112-16-originalni-dzhanti-za-audi-gumi-i-dzhanti.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не просто някои, а повечето липсват :)) В т.ч. и моите.

Това е силно ограничена извадка, вероятно валидна само за определена МоделГодина.

До колкото на мен ми е известно пълна картотека не съществува никъде. Има сайтове, опитали се да съберат всички със снимки, но и там липсват някои.

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес сложих летните гуми. От пред сложих 225\45\17 а от зад 245/45/17. Застанаха мн добре и не опират никаде от зад. Въпрода ми е дали ще има рязлика в разходаци проблем и е да карам с по широки от зад ?

FB_IMG_1459097492143.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагайте марка летни гуми, че немога да избера (205/55/16).С какви карате вие и какви впечатления имате от тях?

Редактирано от sa60_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече летни с освежени джанти с Plasti Dip gun metal grey:

 

036758318.jpg?r=0

 

Въпреки чисто новите гуми, забелязвам, че в в завой при подаване на повече газ, колата започва да се хлъзга леко...все още не е на 100 % за летни гуми, но малко по малко ще се вдига температурата на асфалта. :) 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

image.jpeg:hilezh:Да се похваля и аз с нещо ново във визията (BBS RC 17" ет35 8j).  Джантата е на гума 225/45/17, почти не опира само при силно странично заклащане със скорост...като се има в предвид и че снижена 55/45мм.image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/30/2016 at 8:16 AM, Vantage said:

 

Въпреки чисто новите гуми, забелязвам, че в в завой при подаване на повече газ, колата започва да се хлъзга леко...

 

 

Надявам се си наясно, че чисто новите гуми нямат 100% от качествата си веднага! 100% достигат след няколко стотин километра пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муун, мисля че това го знае всеки, или поне би трябвало да го знае всеки, който поне мааалко се интересува от автомобилна тематика и е активен шофьор. Същото се отнася и за карането с нови дискове и накладки.

Търкалях ги 500-600 км и след това си правих изводите. :)

 

@Plazzely добре е застанал BBS-ът. Аз си падам по малко по-тъмни джанти, но и така изглежда приятно в комбинация с по-ниското окачване. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Vantage ,напълно подкрепям за по тъмната джанта, но пак сива, нещо от рода на "Nardo gray". Иначе това ми се върти в главата като цвят по натам: image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е гуми COOPER ZEON CS 8  ? 
В автогуми.бг са на 135лв размер 225/45/17. 

Трябват ми 2 за отпред. 
В момента съм с Hankook Ventus Prime 2, но предните са ми за смяна, а няма такива с нов ДОТ. 

Другите, който съм харесал са Goodyear F1 3, но там цената е 170+...

Поздрави ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех Kumho HS51, същия размер за 132-3 лв. Не мога да кажа лоша дума за гумите, вече при повече експлоатиране ще видим дали ще забележа някакви недостатъци, но засега са добре.

 

COOPER никога не са ми вдъхвали доверие...предразсъдъци, к'во да правиш. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Искам да се похваля и да изкажа мнение.

От много време исках да сложа джанти с новите капачки, голямо търсене падна защото исках задължително да се оригинални, да са бюджетни, да не са заварявани,кривени, боядисвани, да са 17ки и да бъдат с допустимо ЕТ.

И всичко се случи перфектно.

Разликата в вътрешния диаметър преодолях с втулки от  http://olx.bg/ad/vtulki-i-boltove-za-dzhanti-vsyakakvi-razmeri-kachestveni-ID5lxkm.html

Боядисани са в професионален сервиз черен мат.

ЕТ39 - На Гергьовден с 4ри човека багаж и едно агне, по селски път с дупки нямах нито едно докосване гума калник.

Единственото което се чудя е дали да боядисам капачките.

Дано да съм полезен за други които се чудят за нещо подобно.

IMG_20160506_131851.jpgIMG_20160506_131833.jpgIMG_20160506_131805.jpgIMG_20160506_131750.jpgIMG_20160506_091455.jpgIMG_20160506_131329.jpgIMG_20160506_131710.jpgIMG_20160506_131722.jpg

Редактирано от LTPetrov
добавените снимки не се виждат
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Да, зацепва все едно си с вериги - стоманата гребе сняг по-добре :hilezh:

 

Разбира се, че няма разлика във "вървежа". Стоманените са по-тежки, което качва разхода, но по-устойчиви на по-суровите условия зимата. Едновременно с това обаче има алуминиеви и алуминиеви - такива, които са лакирани/боядисани и са по-устойчиви на зимни условия (производителите посочват кои от моделите им са подходящи за зимни гуми) и такива, които имат "гол" алуминий, които са крайно неподходящи за зимния сезон и ще заприличат на нищо след 2 сезона. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам снимки, а относно визията е коментирано и преди, може да потърсиш в темата. Не стана ясно  какво сравнение търсиш:

между 17-ки алуминиеви и 16-ки железни или  между 16-ки алуминиеви и 16-ки железни.

Аз съм със 17-ки алуминиеви лятото и 16-ки железни зимата - коментирал съм и преди своя избор в темата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎8‎.‎5‎.‎2016‎ г. at 9:25, LTPetrov написа:

Искам да се похваля и да изкажа мнение.

От много време исках да сложа джанти с новите капачки, голямо търсене падна защото исках задължително да се оригинални, да са бюджетни, да не са заварявани,кривени, боядисвани, да са 17ки и да бъдат с допустимо ЕТ.

И всичко се случи перфектно.

Разликата в вътрешния диаметър преодолях с втулки от  http://olx.bg/ad/vtulki-i-boltove-za-dzhanti-vsyakakvi-razmeri-kachestveni-ID5lxkm.html

Боядисани са в професионален сервиз черен мат.

ЕТ39 - На Гергьовден с 4ри човека багаж и едно агне, по селски път с дупки нямах нито едно докосване гума калник.

Единственото което се чудя е дали да боядисам капачките.

Дано да съм полезен за други които се чудят за нещо подобно.

 

 

На няколко пъти мернах колата паркирана из града...джантите стоят прилично, но е ясно, че черният цвят "смалява" джантата и като че ли се губи ефекта. Това беше и причината да пребоядисам моите 17" в нещо различно. Минимумът за черни джанти, според мен е 18"...да не кажа даже 19". :)

 

П.П. 8Р-то изглежда много добре. :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   1 потребител

×
×
  • Create New...