Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Имам чувството, че всеко 2ро Ауди вече е с ротори реплики...ама няма лошо, щом ви харесва.

 

Иначе, леко опиране евентуално  ще се появи при извънградско каране с пасажери, при по-високи скорости...при мен така беше с джанти ЕТ35. Но не е нещо страшно, кара се без проблем.

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За мен, на тази кола, освен петолъчки друг тип джанти не седят красиво, затова се спрях на ротори. Колкото до репликите едва ли бих взел джанти на 1/4 от стойността на колата :hilezh:. Другият вариант беше Rs 4 Стайл , но просто тези изкочиха първи.
Колата я взех с Оз супетуризмо, определено не ми допадаше как седят (продават се ако някой има интерес :hilezh:)

 

 

56649329_570346763461701_7620218057025126400_n.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Томасон тн1 на мен ми е любима джанта но рядко изпада( в момента в cars.bg има едни на 900). На старата ми кола с3 8л бях с такива и седяха уникално. Другия проблем е ,че най често 18ката е 8.5ж ет.30 което при а3 8п вече ще си е проблем.

Редактирано от ivan.ganchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, вкус другар няма- общо взето при всеки е различно.

Вече три години съм със Суперлегери 17ки и за мен стоят мнооо добре...съответно харесвам точно такъв тип джанти. Но ме сърби да сложа и някоя 18ка, ама ще видим каква точно(но знам, че няма да са ротори :hilezh: )

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На OZ джантите,основния плюс е теглото.

Иначе на 8Р/8РА за 18'',тези-Audi VW Original Felge 8P0 601 025 AJ - Aluminium-Gussrad im S-Design

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От джанта до джанта OZ явно има разлика. Това е моя ОЗ с гума. Аз тук плюс в теглото не виждам :hilezh:

20190406_161556.jpg

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говорим за Супер/Ултралегери- те са олекотените модели в сравнение с другите. Моите Суперлегери 17ки / 8 J тежат под 7,5 кила...без гуми, разбира се. Колата се усеща приятно с тях и затова и ги търкалям толкова много време.

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Здравейте, започнах да се оглеждам за зимния сет джати/ гуми . Джантите са 17" 7.5ж ет 45, Въпросът ми е дали ще имам проблем ако сложа гуми 225/50 или да си слагам на 45 ? Идеята ми е да вози малко по меко с по високата гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм зимата с 225/50/17 - няма проблеми.

Иначе, последните няколко зими съм с 215/50/17 - също е вариант. Общо взето, въпрос на избор. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да 16 цола е истината за А - 3!

Изпратено от моят Lenovo TB-8504F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎10‎.‎9‎.‎2019‎ г. at 15:20, suggar написа:

Защо на сложиш 16ки със 205/65 . Аз съм така и разликата във возията е осезаема.

Защото съм с 312мм диск и се съмнявам да влезне 16ка. Отделно вече съм взел 17ки джанти, само за гумите се чудя още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Някой ползвал ли е гума Викинг? Били са подмарка на Континентал и прочее.., има ли смисъл за 40лв спестяване на гума да ги тествам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте колеги , може ли да се сложат 15 ки джанти с гуми 195/65/15 за зимата от Ауди А4 Б5 - 5Х112 на А3 спортбек 1,9 2006г  ,  в момента колата е с оригинални 16 ки с 205/55/16 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, buky написа:

здравейте колеги , може ли да се сложат 15 ки джанти с гуми 195/65/15 за зимата от Ауди А4 Б5 - 5Х112 на А3 спортбек 1,9 2006г  ,  в момента колата е с оригинални 16 ки с 205/55/16 

Може. Моите зимни са такива в момента. Екстра са си 👌

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Здравейте, колеги, от скоро имаме А3 спортбек 2007г. в момента е с 18-ки джанти с летни гуми. За зимен сет ще се търсят 16 цола и харесах джанти но се оказаха за А4 - 7J x 16H2 ET46 5x112 и централен отвор 66,5, модела е 8k0601025M, обути са с някакви гуми 225х55r16. Дали ще има някакви проблеми да се сложат на колата, може ли да взема гуми 205х55r16, и до сега не съм използвал джанти с втулки и малко ми е притеснително. Реших да се допитам, преди да ида да ги взема……след четене тук в темата, мисля че няма да има проблеми, но все пак да чуя и вашето мнение. Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

225/55/16 не аа за а3,а за bmw 5 примерно.Ако искаш 16ки не по-широки от 205.Иначе може с втулки на 57.1,но най-добре си търси джанта с този централен отвор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, имах в предвид, че самите джанти имаха такъв размер гуми. Иначе взех въпросните джанти, сложих нови зимни гуми 205/55/16 и си заспаха на колата, никакво опиране или стъргане. Използваха се втулки от 66,6 към 57,1, но дано да няма някакви грижи.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам лятото с джанти AEZ 7.5J ET48 70.1 централен с втулки кум 57.1 вече 6 години и не съм имал проблем, а съм с по-ниското окачване. 

 

Сега си взех от A4 8k0601025F и втулки. Джантите като гледам не се различават от твоите. Да питам, какъв е размерът на капачките им и кода, че моите ги взех без. Гледам има 2 размера май от този модел петолъчка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да сваля една капачка и да видя парт номера, иначе според този сайт https://www.original-felgen.com/8k0601025f8z8.html , капачките трябва да са с парт номер 4F0 601 165 N.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...