Jump to content

Гуми и джанти за A3 8P


Moonland

Recommended Posts

Sotto Zero 3 ще са ми следващите зимни със сигурност. Но да, може би сноу контрол 3 са по- твърди. Гледай в шарката да има поне един надлъжен канал!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 832
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

171 лева ми е гумата на Мишелина с отстъпката както си и мислех, всичко е абсолютно изравнено навсякъде с тия онлине отстъпки идват към 180 (25 % отстъпка ) и още малко там допълнително сигурно 5 % та на 171 лв стават.

 

ПС: Отидох и купих мишелина преди малко в крайна сметка се оказа че излизат по 164 на гума 656 лева 4 те добре е като цена.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз да се отбележа.

Малко късно, но имах и други разходи. А и мойта (личната) колица си е с зимни гуми отдавна, та не бързах особено с Аудито.

Първо се сдобих с 4 броя железни джанти 15", 5x112, 6J, ET-45. Оригинални от VW Пасат + 4 броя оригинални тасове, към същите джанти. Сега единствено трябва да залепя Audi лепенки върху VW емблемите.    :hilezh:  :hilezh:  :hilezh:

40507565_2_800x600_4broriginalni-tasove-

 

За гуми се спрях на:

thumb_c68f32a17b3d8f26b6f87a03c8ec7290_c

 

Снежната зима 2011-2012 изкарах с тази марка гуми и бях очарован от тях.

Днес сутринта, най-накрая сложих новите зимни гуми!!!

В крайна сметка си купих това (мерси на fifipaldi, че ми ги купи и докара вчера в работата, че иначе нямаше да сколасам с времето):

Screen_Shot244.png

 

 

С вече поставени зимни гуми, дойде време за тестовете. Тъй като Изток е сравнително малък квартал от затворен тип, уличките са тесни и снегорини вътре не минават (въпреки че когато бях малък, разбирайте преди 1990-та година, след всеки лек снеговалеж задължително минаваш снегорин по всяка улица, даже и най-тясната, но тогава нямаше паркирани коли по улици и тротоари!). Поради това, пейзажа е следния (перфектен за тестове на новите гуми):

IMG_20141231_111556.jpg

 

IMG_20141231_111808.jpg

 

След проведените тестове, отново бях очарован от гумите.

Колата е като залепнала на пътя, въпреки снегът и ледът отдолу. ESP-то се включваше само и единствено, когато набиех кикдауна на колата. И въпреки че примигваше, пак колата започваше да ускорява невероятно добре, като за леда и снега върху които се движех!

Спирачния път с тези гуми бе минимален, предвид условията.

С две думи: Бих ги препоръчал за тежки зимни условия.

 

П.П.

15-ки гуми не седят никак лошо на А3 8РА.  Не съм сложил тасовете, защото жената иска първо да сложа лепенките Audi, не можело да кара с тасове с емблемата на VW     :hilezh:  :hilezh:  :hilezh: .

IMG_20141231_113332.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добри са гуметата. Изглеждат точно на снегокопачки с тази шарка ;). Ония в Диана разправяше, че били 140 лв. до преди 2 седмици преди да станат "промо"...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз много се чудих дали да не си намеря 15 ки железни джанти и да купя 15ки гуми ама накрая се отказах(понеже разликата в цената между 15 и 16 е почти двойна както и от 16 на 17 ама това е :D ), понеже по-натам във времето мисля да мина на 17ки летни и тия да ми останат за зимни. Иначе и аз от мишелина съм много доволен както и ти казваш и при мене е малки улички с лед отдоло и сняг отгоре винаги непочистено и където и да мина колата въобще не спира нито боксува (а съм боксувал преди с миналата ми кола и с зимни гуми). ESP-то по леда няма как да не се пусне за малко като му дадеш повечко газ ама и при мене си се изстрелва много добре. Само единственото което ме хвана яд е, че 1 ден след като ги купих за 657 лева 4 -те (това беше максимума на отстъпка която намерих) намерих е тая обява в продавалника http://olx.bg/prodavam-michelin-alpin-a5-novi-4br-i65241284 чистак нови за 100 лева надоло ама свършило, а може би и вече може да са продадени понеже обявата е пусната на 15 декември :) Та някой ако е решил да купува такива 16-ки може да ги види ако се продават още да не се набутва излишно.

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

bsdnikolov гумите които си избрал са супер!И аз мислех да взимам тях но се оказа че има още живот в моя Мишелин Алпин 3 и ще останат за следващата зима,като вероятно ще са тези :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти клип с Vredestein Snowtrac 3 , без мадама да те разсейва:

Vredestein snowtrac 3 unpaved road with snow

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се чудех дали да взема тези или Michelin. Разликата в цената беше само 20 лева на парче и реших да заложа на изпитаното. Всичко ми е обуто с Michelin и за лято и за зима (да, дори ладата) и съм адски доволен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си харесам джанти 18" или 17" (като от 17 ките май даже хич). Исках или BBS CK 19" (но са ми много големи тия 19" цола) защото стоят уникално красиво или BBS CH 18", но пък въпреки размера си изглеждат на 17 ки, поне по снимки. Другия ми вариант беше някаква готина петолъчка като едни извити спици на а5, които ги слагат, но те са много редки. Колата е сива и това прави избора още по труден, тъй като не всяка джанта стои добре на този умрял сив цвят. Дайте някакви предложения.

П.С. рс4 18" и те нещо не се връзват като е сива колата.

Тези са добре, може би, но не ми се вярва да са 18"

25phbaf.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но като са на 18" ще изглеждат не на място. А и по принцип избягвам репликите, поради опасения от по-голямата възможност за пукане и кривене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добре втора/трета ръка оригинални от нови реплики! :birne:

По-смешно и евтино изглеждащо нещо от репликата няма. 

Иначе има нелоши джанти на други производители, но ако ще е турско или китайско пак нЕма нужда. Qnkov разгледай. И моля те не пляскай BBS! :)

BBS-ки лично аз не мога да понасям визуално. Никога няма да разбера какво им харесват някои... като свалени от дървена карета с 2 коня отпред от преди 3 века.

 

cBugUXh.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледал съм ги преди време още всичките страници :D Мoonland едните на които съм се спрял са баш тези дето си дал хахаххаха. Иначе другите 5-те лъча не са лоши, но бая тежки. Гледам и долу горе да не са много тежки. ОZ ултралегера са идеалния вариант ама изглеждат малки на снимки, не знам наживо как е.

Тези са идеални ама много големи размери оригиналните - 19" и тежат бая.
4-1.jpg

Редактирано от qnkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея джанти на червената А3-ка,която си постнал,се монтират също и на RS4/B7/.

В тая тема има монтирани 18'',тип RS6,на ФВ Голф МК5 и са идеални също-http://www.vwgolf.net.au/showthread.php?17995-FS-OEM-A3-8P-18-inch-RS6-wheel

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Тия са от RS3. На абсолютно сток кола не отиват толкова много. Да не говорим, че RS-a е само спортбек и са правени специално за него :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са конкретно от RS, наричат се Rotor. Предлагани са и към други конфигурации като екстра и да - споделям мнението, че това са най-добрите оригинални джанти, но цветът им (има няколко разновидности) трябва да бъде добре подбран спрямо цвета на колата.

Единствено имам леки подозрения, че на горната снимка са реплика на Роторките (има немалко, кои от кои по-кофти), но може и да греша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...