Jump to content

Питане електрохроматични огледала в А4/S4/RS4 (B5) и S6/RS6 (C5) и A8/S8 (D2)


MAPTO7007

Recommended Posts

Закупих наскоро такова огледало тъй като старото ми се спука от предния сензор и изтече.

Въпроса ми е следният.

Направих експеримент след като го монтирах ... да вкарам  в гаража на тъмно и да осветя датчика отпред на средното огледало.

Страничните се активираха и станаха тъмно зелени (така и трябва) но средното всякаш не промени цвета си въобще?

Забравил съм вече дали така трябва да е или как е точно казуса със средното огледало ... за да мога да диагностицирам дали е изправно съответно.

 

Мерси на всички за отговорите.

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не кара с такова огледало?

Толкова колеги се изредиха да купуват и да го слагат на автомобилите си ...

 

Някой неможе ли да направи тест и да сподели при подаване на светлина в сензора отпред - става ли тъмно зелено или какъв е принципа на действие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моето БМВ, вътрешното се затъмнява по "сигнал" зад колата - т.е. някой зад мен трябва да ми свети за да се затъмни .. 
Реално няма сми да се затъмнява ако някой свети отпред ! За средното има два датчика - един отпред за да знае колко е тъмно и един отзад за да затъмни щом някой му свети !
Ако и при тем има датчик в самото огледало (явно има) - не му свети на него, защото колкото е по-светло там, толкова по-трудно ще се затъмни средното ! Освен ако не ходиш да му светиш отзад  :hilezh: 
Я го снимай това огледало, че не намирам снимки из нет-а ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Това е огледалото.

Датчик отпред и датчик отзад.

И все ми се струва че това дето взех от колегата е отваряно и източено ... нищо че сензорите са си на място и управляват страничните огледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за офф-а, но колко струва такова огледало втора ръка? Моето е черно точно като това от клипа :@ Иначе А4 имат ли затъмнение и на страничните?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имат.

Комплекта е взаимстван от S4/RS4 (В5) и се слага в някой изпълнения на А4 (B5) каквото е и мойто.

Изглежда моето е отворено и е източено от някой,но по думите на колегата дето ми го продаде е перфектно.

Цената му беше 60лв.,може и да се намери и по-евтино,но може да се намери и по-скъпо,зависи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли не кара ...
S3 8L Фейс
А4 В5 Фейс

S4 B5 Фейс

RS4 B5 Фейс
А6 С5 Фейс
S6 C5 Фейс
RS6 C5 фейс
А8 D2 Фейс
S8 D2 Фейс

 

ДА нества и да каже как - кое - какво и що?

Редактирано от MAPTO7007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги,аз ги имам такива и трите ляво,дясно и централно. Лявото е изцяло кафяво другите са на половина кафяви и на половина нормални.През деня горе долу е добре , но вечер на заден проблема е голям...Имали начин да се повлияе по някакъв  начин да се махне това кафявото от огледалото или трябва нови...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Колега МАРТО, и аз си купих втора употреба, за да сменя моето изтекло. Еми не работи :@ какви ли тестове не пробвах, не мога да го накарам да се затъмни, стои си светло (но не точно като обикновено а леееко зеленикаво). Пробвах с мултимер на буксата всички пинове, има си и захранване, и сигнали от задна предавка и централен плафон... Просто не работи, не знам какво става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам колега.

Старото си личи по всичко че е дефектирало.

Предния сензор го няма - счупи/спука се и оттам изтече.

В него все още има остатъци от крикталите и мътнее.

 

Това дето го взех май е отваряно и човъркано - но няма мътно или дефект по сензорите.

Командва при симулация перфектно страничните но самото огледало не променя цвета си при никакви условия.

Мислех че може да е от фолиото но няма логика да е от него.

 

Друг проблем за който мисля е че може да е бушон или нещо от сорта но пак малко се губи логиката щото страничните си функционират.

Пък и незнам кой номер бушон отговаря за тази екстра.

 

И така в задънена улица в момента ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На това, което купих, не личи да е отваряно, изглежда нормално на външен вид, но вътре не знам какво се случва (то има и електроника, аз отворих старото си изтекло). Но като при теб просто не се затъмнява каквото и да правя. Сега си поръчах друго за проба да видя. Иначе бушона е номер 31.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно.

Пиши като дойде другото какво се случва.

За да се опитаме да разгадаем мистерията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отзивите са - един голям хой :@ същата работа, ни вопъл, ни стон и от второто огледало. На външен вид перфектно, сравнявам ги и с предното, което купих... Не виждам никаква разлика (да кажеш на едното да му е правено нещо ще си личи). Тествам го вкъщи на комп. захранване - нищо. Тествам го в колата - пак нищо  :wall:  Не мога да разбера какво става

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ме разби признавам.

Попаднахме в задънена улица изглежда.

 

Дано поне си ги платил на прилична цена - иначе незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За двете дадох 80 лв, ама полза - никаква :(( Наистина и аз съм в задънена улица, не ми се иска да го слагам огледалото да си седи ей така, искам да си работи функцията му, но уви... Не знам какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой път освен като дойда до София да тестваме.

Ти бушона провери ли го?

Фолио имаш ли на стъклата?

Странични затъмняващи се имаш ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако идваш насам - нямаш проблем, можем да пробваме и двете, ако дотогава не съм се ядосал и не съм ги строшил на парчета :@  :hilezh:  Бушона е здрав, той е и за други неща (вкл. автомата). Фолио нямам на стъклата, странични затъмняващи също. Само вътрешното е. Снощи цяла вечер си играх в нас и с двете огледала, но нищо не се променя. Захраних ги с комп. захранване (пин 1 е +12в, пин 2 е 0в), запушвах с пръст задния сензор, светих в предния... Нищо, огледалото си стои най-нормално светло, като обикновено стъкло  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Огледалото е с два датчика, отпред трябва да е тъмно а отзад светло за да се затъмни. Това са условията за затъмняване.

Простичко казано: предния засича че е вечер, а задния че някои ви заслепява.

Закриите предния датчик, и осветете задния с халогенна крушка за проба.

Трите огледала се затъмняват заедно от датчицте.

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това е принципа на действие, но пак не се получава поне при мен. Доколкото гледах клипчета в нета, достатъчно е през деня само да закриеш датчика откъм предното стъкло (за да помисли огледалото, че е вечер) и то се затъмнява до някаква степен. Допълнително ако му светиш на другия датчик с нещо, то се затъмнява още повече. Мислиш ли, че има разлика с какво се свети, за да се симулира заслепяване? Защото аз светя с диодна лампа.  :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение с какво се свети.

Това е принципа на действие.

Проблема е че страничните реагират мигновенно - но централното огледало не трепва.

 

Все си мисля че старото преди да се спука и да изтече ставаше тъмно зелено от раз.

А двете огледала като марка - вид и букси са 1:1

 

Незнам къде е проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото рових из нета, всички тия огледала на Б5 и С5 са едни и същи, производство на Donnelly, така че варианта с евентуално грешен модел отпада 100%. Отделно от това, дори на Б5 става директно и огледало от Б6, което има и бутон отпред за включване/изключване (има и вариант с компас на него). Аз лично не мога да проумея от две огледала как поне едното не сработва (карък ли съм, не знам...). Отворих старото си, но вътре има платка за управление с доста SMD елементи и трудно може да се разбере дали има там проблем (да не говорим, че корубата на огледалото също се маха кофти и може да се счупи стъклото при вадене :@).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ... нещо някъде не е както трябва.

При всички тестове и проверки и да не сработва - незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...