Jump to content

Проблем в чистачките / бравата на вратата на багажника


peti4a

Recommended Posts

Колеги и аз имам проблем , наводнява се моторчето и в резултат ръждясва и се пълни с боклуци. Които пречат на колелцата да се движат , почистено се оказа ,че има едно бяло пластмасово колело , на което зъбците са потрошени и чистачката умря в горно положение. Как може да се предпазя от влизане на вода в моторчето - не мисля,че това е възможно защото то капе и с гумичката.....

post-41872-0-74690600-1448802871_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 90
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

О-пръстен, 10 мм. вътрешен диаметър, 12 мм. външен диаметър, тоест 10х1.

Но в твоя случай - с ново моторче, щом има почупени неща.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ибей видях, че има repair kit за това моторче. http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A3-8L1-8P1-8V1-REAR-WIPER-REPAIR-KIT-WIPER-MOTOR-REPAIR-KIT-/181120159225?hash=item2a2b9a4df9:g:JJ4AAOSwBLlVCC5p

Виж, ако ти върши работа може да не взимаш ново моторче :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз влязох в играта с това моторче още в началото. Тогава без да го мисля много много....ново , оригинално от Райно....вече над година никакви драми със задната чистачка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги и аз имам проблем с тоя о пръстен в машинката на чистачките(няма го въобще) И разбира се механизма се пълни с вода.От къде мога да намеря такъв о пръстен в Варна?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от Swimsas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колега намери ли такъв О пръстен във Варна, че и моето моторче не работи (само пръска, но не се движи чистачката). Ще ходя днеска да го видят дали е изгоряло или има друг проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз намерих о-пръстенчето ,ама то служи като пръскаш вода отзад да не пълни цялата машинка на задната чистачка с течност за чистачки .

Ако си от варна може да я закачим на кабела да видим първо каква е грешката която ти излиза

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте, колеги, 

Лек ъпдейт на темата с прост въпрос -  откъде мога да закупя възможно най-бързо механизма за заключване на багажника?

Моят в случая не се заключва, открих счупената частица и трябва да го сменя. 

А3 2006 Sportback (8p)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо трябва да разбереш кое ти е счупено. Микроключето в дръжката или самият заключващ механизъм. Механизмът го имам (сложих си по-новия модел и старият ми седи). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да отговоря със сигурност, проверено е, че е от механизма, но дали е само ключето или е по- сложно, не знам. 

Да разбирам, че частта, която имаш , е в добро и изправно състояние? Телефонът ми е 0879900118 .

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Колеги миналата седмица Някой беше решил, че му трябва моята чистачка, и ми беше свалил капачето, механизма за пръскане , винта който захваща рамото и се беше ''пробвал" да изкърти всичко, за съжаление не беше успял да свали рамото защото е клеясало, но пък беше блъскал доста по оста, и сега ми се налага и аз да сменям същия О пръстен. Купих си рамо, пръскащ механизъм и пръскалка от една морга, но като ги сложих и пуснах пръскалките и от механизма прокапа, предполагам че е блъскал оста навътре и сега не уплътнява добре. Няма смисъл за такъв проблем да се купува от моргите защото и там ако не е протекло ще протече. От къде мога да закупя въпросното уплътнение?

Благодаря за помощта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-во... нямам думи какви хора има....

2-ро тази ос, която циганинът е блъскал, е част от самото моторче (http://s25.postimg.org/d3iajlyj3/image.png) и ако е скапана тя, само О пръстенът може и да не ти свърши работа.... Дай една снимка най-добре.

Редактирано от kup0nq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го сглобил самата ос е здрава но като е натискана навътре, при опит да раздвижи рамото на чистачката, се е изкривил леко ламаринения капак отзад на който се поставя гуменото уплътнение и там лагерува оста. Капакът съм го изправил той е от мека ламарина, но при пръскане протича. Не мога сега да дам снимка защото е сглобено. Но който го е разсглабял знае за какво говоря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на някой от Варна му трябва въпросното моторче или бравичка за вратата,в автоморга Централ има А3ка за части.Преди 2 седмици ходих да я гледам,аз търся комплект заден парктроник и видях че е с фейслифтови стопове(моята е 2009г и са различни с тези от преди фейслифта модулите и датчиците),но се оказа че тази е 2006.

Ако някой се интересува от стоповете цената им е 200лв,но бяха с олющено хромно покритие в светлината за заден ход.

20160312_101316.jpg

20160312_120156.jpg

Редактирано от joro09
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...