Jump to content

Recommended Posts

Щото не са наясно с много неща около това масло....... е те затова. :hilezh:

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами заводите на Prista Oil са на световно ниво, сега дали правят всичко както му е реда незнам, но техниката я имат.

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събират изгорелото масло от сервизи в цялата страна и после ти го продават след малко преработка. Айде нема нужда, и трактора не бих си карал с "приста олеле".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Събират изгорелото масло от сервизи в цялата страна и после ти го продават след малко преработка. Айде нема нужда, и трактора не бих си карал с "приста олеле".

Да се събира изгорялото масло е масова световна практика......Не знам с какво караш,но не бъди 100 % сигурен че маслото ти е само от нови компоненти.Старото масло минава през една камара филтри и сумати добавки им се слага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ползвам само Deutche Markenbutter и също нямам проблеми. Най-добре маже ако се извади по-рано от хладилника обаче.

И Олинеза не купувам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гласувам за Prista 15w40

Абе за ПРИСТА 15w-40 не гласувам.Но за ЛИДЕР 10W-40 по става.Имам много познати с бусове МЕРЦЕДЕС и СА МНОГО ДОВОЛНИ ОТ НЕГО.Вярно че го хвърлят след 8000 км.Но за тези цени си струва.Не винаги цената е решаваща за качеството.Например как може в Германия в хипермаркетити Кастрола 10-40 5 литра струва 24 евро а тук 4 литра гони 75 лв.Така че излишно е да се заблуждаваме че това което пише на тубата с масло е най-качественото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз ползвам само Deutche Markenbutter и също нямам проблеми. Най-добре маже ако се извади по-рано от хладилника обаче.

И Олинеза не купувам...

Хаха ... за Приста нямам мнение, защото откакто продадохме москвича преди 6 години не съм купувал такова, но за Deutsche Markenbutter мога да ви кажа нещо.

2 години с прекъсвания работих в завод на Bayernland AG - един от най-големите производитеели на млечни продукти в Германия. Много често бях на шприцмашината за опаковане. Те това deutsche markenbutter мога да ви кажа с 90% сигурност, че въобще не е немско. Всичко идваше на едни огромни буци от по 25 кг. от избите на завода (далечния сибир им викаха) и повечето беше новозеландско и австралийско. Там то беше прекарало от 2 до 5 години при отрицателни температури, претопяваше се и се наливаше в малки разфасофки. Аз лично на машината до обяд съм наливал за ARO, Gut & Billig, Aldi и други евтини марки, а след обяд сменяме разфасофките на Deutsche Markenbutter за EDEKA. Всичкото масло обаче идваше от абсолютно един и същ миксер и се претопяваше абсолютно едно идна и съща суровина. Разликата накрая е, че при първите три марки цената е 0.99 пфенига, а в EDEKA е 2.50 марки тогава бяха още.

Разбира се всичкия този процес беше под стриктна хигиенна контрола и постоянно правеха лабораторни проби и са връщали понякога тонове суровина, но като цяло продукта си беше the same shit. Трудно ми е да си представя какво е това Deutsche Markenbutter, дето пък стига до България :)

Айде да не ви развалям апетита обаче ... намазахте ли вече ... с Deutsche Markenbutter :hilezh::wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха ... за Приста нямам мнение....

-------------------

Разбира се всичкия този процес беше под стриктна хигиенна контрола и постоянно правеха лабораторни проби и са връщали понякога тонове суровина, но като цяло продукта си беше the same shit. Трудно ми е да си представя какво е това Deutsche Markenbutter, дето пък стига до България :hilezh:

Мисля че без да имаш мнение си го казал. То и на бутилка КОКА-КОЛА пише захар и/или глюкозо-фруктозен сироп. Т.е. Кока-Кола не знае ТОЧНО какво има в бутилката. Ама това не променя качеството на продукта. Качеството го променя липсата на контрол.

Никой не знае какво точно слага производителят. Само че при ПРИСТА имам съмнение че точно този контрол който прави "бозата" на стока липсва. Т.е. днес е по рецепта, утре каквото има в склада.

Същото важи за българското "краве" масло. Не се стяга в хладилник (на маргарин мяза), мирише на кисело (от суроватката вероятно) и съдържа толкова вода че като го мажеш на филия ножа се намокря. И цвърчи при загряване (от водата).

Това ми е мнението и за ПРИСТА. И маслото де. :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оффф бе имам някакви пъпки по дупарата дали не са от маслото ?

или щото преядох снощи с палчинки ? :wall:

Щото си седал на кУрмиТ немит..... :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Собственици на Приста и на Монбат (акумулаторния завод в Монтана) са небезизвестните братя Бобокови на които бих задал някои въпроси , но не тук, а ако са облечени в раирани дрешки и пред справедлив съд. :respekt: Дори посмъртно няма да си сипя от маслото на тези бандити, независимо какво му е качеството. Извинявам се, че се забавих с отговора си. :hilezh: Все пак смятам, че изповядвам някакви елементарни човешки ценности. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пристата искам да направя една аналогия с бирата Пиринско, та преди време вървеше лаф, че бутилките ги правят във Перник пускат ги по реката и макето бутилира .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да ви споделя и аз няколко нещица.Знаете ли на кого е ПРИСТА ОЙЛ освен на небезизвестните братя Бобокови?На Тексако.А каква фирма е Тексако голяма.Даже мисля,че вече Тексако притежават.Никой не ви кара да си наливате Приста по колите бре хора като не ви харесва :respekt: .Мога само едно да ви кажа обаче.Имам едно аверче,което е от Русе и си кара Аудито точно с такова масло при това въпросното му масло е налято в един от оторизираните сервизи на една от водещите автомобилни марки.Още повече управителя на сервиза му е познат и само той му прави колите.Според вас ако е скапано дали ще му налее.?И там не се прави само личния автмобил,а и служебните.А всички знаем как се правят служебните всичко накуп нали за това са служебни.Така че ако прецака едната забравя за всичките.

А сега да отговоря и колегата grizzly по повод етикетчето му от Соса Соlа.Значи господине на етикета пише и/или не защото не се знае какво има вътре,а че просто вътре присъстват и двете суровини.Единствената напитака,която се прави само със захар това е студения чай.А това "или" го има от миналата година на етикетчето.До преди това беше само "и"Искам да ви кажа,че се работи по рецептура и тя се спазва щото контрола е невероятен.Постоянно се вземат проби и си нямате предства какво става ако нещо се обърка.Освен това всеки месец се прави независим контрол на напитката,като за целта не се прави по добре позната ни система "Ей ви тука тея бутилчици да видите как сме работили тоя месец" а се вземат проби от магазините,от мрежата точно по тая причина.И знаете ли как им пука на онея в Атланта дали си сгафил един път затварят заводи и хич не им пука.За тях е важно всичко да е перфектно и да няма гафове.

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...