Jump to content

Recommended Posts

Маслото на Приста си е съвсем прилично. Използвал съм го доста години. Знам, че го сипват и на дизеловите локомотиви на БДЖ, а те навъртат километражите за смяна за 1-2 месеца. След това са преглеждали разглобените за основен ремонт двигатели и заключението им е, че маслото на Приста, което е използвано е много добро. Поне аз досега за фалшиво Приста не съм чувал и не съм попадал. За разлика например от оня Валволин, дето пише, че е полусинтетика, а всъщност си е минерално, но за сметка на това е към 30-40 лв. тубичката. Що народ изгоря с това масло. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....по повод етикетчето му от Соса Соlа.Значи господине на етикета пише и/или не защото не се знае какво има вътре,а че просто вътре присъстват и двете суровини. А това "или" го има от миналата година на етикетчето.До преди това беше само "и"Искам да ви кажа,че се работи по рецептура и тя се спазва щото контрола е невероятен.Постоянно се вземат проби и си нямате предства какво става ако нещо се обърка.Освен това всеки месец се прави независим контрол на напитката,като за целта не се прави по добре позната ни система "Ей ви тука тея бутилчици да видите как сме работили тоя месец" а се вземат проби от магазините,от мрежата точно по тая причина.И знаете ли как им пука на онея в Атланта дали си сгафил един път затварят заводи и хич не им пука.За тях е важно всичко да е перфектно и да няма гафове.

Когато напиша и/или съвсем категорично декларирам че "всичко е възможно". На мен ми е ясно че Кока-Кола не знае ТОЧНО какво има в бутилката. От къде ми е ясно ли? Кока - Кола го е написала. Склонен съм да им вярвам. И етикета е от няколко години. Чета ги внимателно.

А защо Кока-Кола не знае какво има в бутилката? Защото отдавна не произвежда нищо. Тя бутилира концентрат купен по метода на "най-ниската оферта" от всеки производител който даде добра цена.

И да си дойдем на думата. Когато реномиран производител на лимонада на базата на въздух, вода и горена захар не знае какво ТОЧНО продава какво остава за суперизвестната марка ПРИСТА която се продава явно вече и на Американския пазар. И ПРИСТАТА отговаря ли на WV500.00, WV502.00 или WV505.00 ? Случайно да сте виждали в книжката на колата да пише че: Масло което не отговаря на стандарт VW???.XX не се препоръчва за употреба във вашият автомобил. Може да се ползва за кратко придвижване и после веднага да се смени. Или вие си падате българи и не вярвате на препоръките на Вашият конструктор?

Съгласен съм че ПРИСТА менте няма. Няма и да има. Да сте чули за менте на ракия "Цар Киро"?

От друга страна ПРИСТА би било едно добро масло. След като всеки го знае и не може да се фалшифицира ако има кой да каже кога е добрата партида можеше и да си купя. Стига цената му да не е като на ТОТАЛ примерно а наполовина. Ама е. Така че пак няма да си купя. :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ПРИСТАТА отговаря ли на WV500.00, WV502.00 или WV505.00 ?

не добри аргументи

http://www.prista-oil.com/img.html?f=image...tra%205W-40.jpg

Приста VW505.00

ето и повече:

http://www.prista-oil.com/index.html?p=p&s=a&l=bg

Не че взимам страна, но факти :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК! Изхвърлям Мотула и отивам за Приста. :wall:

-------------

Вальооооо, къв е тоя КАСТРОЛ 10W60 бре? Избери българското:

ПРИСТА ФОРМУЛА УЛТРА 10W60

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не знам аз колега grizzly кво четеш по етикетите и кво не четеш и като ми кажеш кое е новото на етикета на CAPPY ще те призная :wall::wall::wall: А относно И/ИЛИ няма да спорим.Аз знам кво има вътре щото работя там.Но тъй като гледам ти изобщо не знаеш.Мога да ти кажа само едно.Всички концентрати не се произвеждат в БГ така че не знам кои ти ги приказва тия неща с най-евтините оферти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се че след като Кока-Кола не знае какво продава има един човек който го знае. :wall:

Капи не пия и самоцелно етикети не чета. Въобще избягвам продукти на Кока-Кола ако мога. За съжаление не винаги успявам.

За концентратите съм информиран от фирмата която ги произвежда. ОК?

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво Колега!Направо ме трогна с това дето си го написал :wall:

Не ми се влиза в безмислени спорове и да то обеснявам неща дето и да искам няма как да ти станат ясни щото и Колегата L&R ти го написа за маслата на приста дето нямаха VW 505.00.Ти си от хората дето като решат,че нещо е така няма кой да ги убеди в обратното дори и да ти извадят нещатат черно на бяло.Айде със здраве.Много хубаво правиш,че не пиеш CAPPY. :wall:

Извинявам се на модераторите за спама. :wall: Трийте смело и безотговорно :wall:

Редактирано от Slav
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да действително на сайта на Приста, в каталога и по бутилките пише че изпълнават изискванията та VAG за маслата, но аз ще съм много по уверен, ако го видя в документа на VAG с другите фирми произвеждащи масла както е нареден Texaco например. Не съм против Приста, напротив скоро ходих за помощ в тяхна масларна и останах доволен от обслужването. Проблема е там, че сме много лъгани с годините и мооооого трудно вярваме. А относно собственноста на Приста, ами сещам се чия е ама то друга има ли? Дори ако се наложи кръв да ти прелеят то на 99% ще е от циганин. Попитайте и ще разберете! Както и да е определено има прогес за Пристата което е ++++++++ все пак нали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Ти си от хората дето като решат,че нещо е така няма кой да ги убеди в обратното дори и да ти извадят нещатат черно на бяло.

Черно на бяло колега е ЕТИКЕТА на Кока-Кола. Искаш ли снимка? Не знам какъв играеш там но фактите са си факти. Да оспориш че има такъв етикет?

Твърдя че Кока-Кола НЕ ЗНАЕ какво има във всяка една партида защото ТАКА ПИШЕ НА ЕТИКЕТА. Това на теб проблем ли ти е?

А съм много отворен към всякакви обяснения, но подозирам че ти не можеш да ги дадеш колкото и да ти се иска. Ако се видим на по :wall: ще видиш че не съм такъв "загубеняк" какъвто ти се струва. Тук много хора ме познават и ще ти кажат че съм разбран човек. За теб не знам. Не те познавам. Сляпата вяра във сетификатите ще провали човечеството.

А за ПРИСТАТА. Много е добро. Такова сипвах на Ладата като няма друго. Понеже ШЕЛ е по-известно и по-евтино от ПРИСТА с такова я продадох. Много яка беше тая Лада. Всичко пиеше. :wall: Дори и ПРИСТА.

А аз като няма Бира или ПЕПСИ пия и Кока-Кола. Много е добра. Издигнали са в съвършенство правенето на лимонада. Дори я продават по-скъпо от бирата. И няма защо....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа.....

ха сега ми кажете колеги колко от вас са имали удоволствието (смелостта, глупоста или както там си искате го наречете) ЛИЧНО В АУДИТАТА си да сипят и ползват, дори и за проба масло на въпросната фирма......... така като гледам не сте много. Повечето от вас говорят на основата на предубеждение или просто щото е българско е боклук. Аз с мойта кола годишно правя от 6-7хил. до 10-11хил. км. годишен пробег, което за едни е много, за други е малко, но за мен си е нормално.... :) . Това ще рече, че маслото в повечето случаи си го сменям на 12 м. без оглед на това колко съм минал, защото в повечето случаи е под 10х...... По тази причина съм изкарал около 2 години с масла на въпросната марка и имам впечатления при това ЛИЧНО тествано в колата ми, което подробно съм описал В ЕТО ТАЗИ ТЕМИЧКА

и мисля, че това все пак са реално описани лични впечатления, а не просто чешане на езика просто така.... . Всеки си има мнение, възможности и правото сам да си избира....... все пак щом човек се чуства сигурен с МОТУЛ си купува МОТУЛ и така........

Мисля че без да имаш мнение си го казал. То и на бутилка КОКА-КОЛА пише захар и/или глюкозо-фруктозен сироп. Т.е. Кока-Кола не знае ТОЧНО какво има в бутилката. Ама това не променя качеството на продукта. Качеството го променя липсата на контрол.

Здраси Grizzly - ти си многоуважаван от мен член на АКБ и винаги съм искренно ценял мненията и приносъти в този форум............а стига с четките :bia: .

Аз работя в "АГРИМА" АД - която единственна притежава лиценза и правото да произвежда и разпространява продуктите на ПЕПСИ КОЛА за България.

В момента съм на друг пост, но съм работил около 2 години в производството и съм се докосвал до технологичното производство на продуктите. Та в този смисъл да коментирам фразата ти:Кока-Кола не знае ТОЧНО какво има в бутилката е донякъде вярна, защо? Еми защото КОКА КОЛА не може да ти каже в момента какво има от двете субстанции в бутилката която пиеш. Но и двете влизат в рецептурата като взаимно заменяеми....... Загледай и един етикет на ПЕПСИ ..... там пише същото....

Значи господине на етикета пише и/или не защото не се знае какво има вътре,а че просто вътре присъстват и двете суровини.

Поне при нас в ПЕПСИ нещата стоят така. Има две възможности продукта да бъде произведен със захар ИЛИ глюкозо-фруктозен сироп. По-скъпото за производителя е използването на захар - от една страна като себестойност на продукта и от друга е това, че трябва да се подгрее огромно количество третирана вода, в която трябва да се разбие хубаво захарта.......

Глюкозо-фруктозния сироп пристига готов и направо си е готов за употреба, но това е просто заместител... и нищо повече.

Пепси продуктите се правят със захар, която значително подобрява качеството на продукта - въпреки възможността да въде заменена с глюкозо-фруктозен сироп, но ще падне качеството на продукта като вкус веднага..... :)

Та обратно на темата сега........ може пак да се "жертвам" и да сложа другия път от това:Приста Супер Бензин 10W40 - полусинтетично и съм сигурен, че пак няма да кара много, но и в краткия си престой в двигателя ми - да речем 4-5 х. - ще се държи чудесно......

Знаете ли, че след пристата като сипах Валволин Макс Лайф в колата си двигателя направо започна да си се чува като работи......... много бях разочарован от това, че винаги си чувал, виждал реклами и ето, че идва ден, в който си позволявам да сложа в колата си от ВАЛВОЛИН и........ о боже, нима е възможно....... та с Пристата двигателя ми беше по-тих..... :( ........ така, че сами си избирайте и не слушайте никой в избора си на масло за колата, за да не ви е виновен после някои за.......... :bia: ......така де стига ми толко отивам на обяд :D

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с твоите 10ккм много се чудя как изобщо разбираш какво има в маслото и как се държи?

Маслото има десетки показатели, за които ти дори не си чувал, а така "на ухо" да го прецениш -- извинявай.

И айде, аз малко като агенция ЕЖК ще се изкажа, поживях малко в Русе, познавам лично хора работещи в Приста ойл, пък да не говорим колко монтьори оттам зная, а те си имат лични впечатления с маслата. Та така.

В люта полемика за някакъв чужд продукт, необвързан с моите фирми, няма да влизам. Казах си личното мнение и се ограничавам с това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де съгласен съм с теб, но не разбрах колко и какви километри трябва да изминавам, та да разбера дали маслото го бива или не....... и какви са тези показатели за които не съм чувал, а ти щом ги знаеш - просто ги сподели. :bia:

Аз освен, че " на ухо" преценявам дали двигателя ми се чуства добре при - студен старт, разход на масло, запазване на вискозитета с времето........ наистина, може би си прав, че за 10х.км. не мога да го преценя, защото просто производителите на дават да се кара повече :bia: , знам ли......

Ти ще ни осветлиш надявам се :( .....

Пък ми покажи въобще къде съм писал, че знам какво има в маслото.

П.П. Grizzly сори ама съм се объркал малко - на етикета на ПЕПСИ пишело само захар......сори недогледал съм нещо.

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги четно казано много бих искал да си сложа българско (родно) масло(особенно откак на етикетите на Приста има одобрение от WV )

Но не смея, просто не вярвам на това че в България би могло в някоя фирма, па било то и голяма, да има коректен и постоянен контрол.

Независимо че била тя на братя Е-ди к'ви си..., всички сме наясно че честни бизнесмени няма - особено ако са закупили такава голяма държавна фирма!

Особенно ми допада 10W60, но истината е че при цена почти като на истинско масло - просто не смея!

Колега, Lyubo_Toshev ти в момента с това масло ли караш ?

Колвга, Slav дай малко повече вътрешна информация след като си близък до средите - ти с такова масло ли караш?

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди около 5 години карах такси(не с бегачка)с вехтото си АУДИ.като го купих компресията беше 10.5-11 атм.след 150 000 км.

като го продавах числата си бяха СЪВСЕМ СЪЩИТЕ.

Маслото-Приста обаче струваше 0.9 лв за литър и го сменях на 5-6 хил. км.Сега обаче цените не са такива,така че няма смисъл.

Редактирано от k kraev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ти се получава заяждането.

Надявам се изобщо знаеш що е то вискозитет, и ще ни обясниш по какво преценяш дали се е запазил тоя вискозитет? пфахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sag не разбрах от кои мои редове остана с извода, че се заяждам с теб....., но това няма значение.

Просто се опитвам елегантно да ти докажа, че четеш между редовете и скачаш да пишеш....... .

Вместо да ми отговаряш на въпроса с въпрос - ще те изчакам първо да обясниш на мен прословутите показатели на маслото, за които не съм чувал, пък тогава може да реша да ти обясня по какво познавам, че вискозитета на маслото в двигателя ми се е променил........ до тогава просто няма да се занимавам с тебе :hilezh: и да чета изказванията ти в стил 14 момченце ....... :hilezh: е те са те вече се заядох с тебе :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК! Изхвърлям Мотула и отивам за Приста. :hilezh:

-------------

Вальооооо, къв е тоя КАСТРОЛ 10W60 бре? Избери българското:

ПРИСТА ФОРМУЛА УЛТРА 10W60

Хъм.... показателите са готини - остава и да са верни :hilezh: А цената докарали ли са я като на Кастрола? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Синтетиката повечето фирми я пакетират само :hilezh: , едва ли Prista произвеждат сами точно тях.

Редактирано от L&R
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, не се карайте. Безмислено е!

И аз мога да пусна масла "GRIZZLY BEAR" и те ще са най-добрите в света. Ще купя MOTUL LE MANS 300V и ще го наливам в бутилки от минерална вода. Ша спретна и етикетче. Само че ще ги продавам с 20% по-скъпо от МОТУЛ. Какъв е проблема?

Оставете хората да карат с каквото си щат. Нямаме акции в ПРИСТА. Поне аз.

Бас ловя че това 10W60 не се предлага изобщо. Защото е правено за Пловдивския панаир да отчетем петилетката. И в мострата е имало КАСТРОЛ. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...