Jump to content

Проблеми след наводняване на купето Б6 Комби


Dhr

Recommended Posts

Здравейте. След като ми се наводни колата в вследствие на запушени дренажни дупки под акумулатора (ВИНАГИ ги чистете), се появиха някои доста гадни проблеми.

  • интериорното ми осветление не свети освен ако не натисна бутона за постоянно светене (няма това плавно пускане и спиране при отключване на колата и тн)
  • осветлението в багажника не работи въобще, както и на самата врата.
  • днес рабрах, че не се отключва вратичката на резервоара
  • вратата на багажника не се отключва
  • не мога да си вдигам прозорците като задържа закл. бутон на дистанционното на колата.
  • за 200 км колата ми изгори над половианта резервоар, поне така показва стрелката.

Комфорт модула под седалката, който плуваше във вода, го бях извадил, почистил и изсушил тотално. Всичката вода, до която можах да се докопам под мокета и дунапрена я изсмуках.

 

Нямам кабел за да свържа колата, в неделя 12.10 едно момче, ще ми услужи. Намирам се в Габрово.

 

Ако някой, има идея дали всичко това, е от комфорт модула само, ще го сменя.

Благодаря предварително за вниманието.

Редактирано от Dhr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според информаията от Рос тех http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Audi_A4_%288E%29_Comfort_System комфорт модула / central convenience отговаря за всичко казано, само не се сещам дали имаше пръст в стрелката на резервоара.... Или е случйност?

 

@vladi_di

@gogotzanovsf

@Pav3l

 

Хората, които могат да се изкажат най-компетентно тук.

 

Апропо, това е моята бивша кола, бъдете отзивчиви  с информация :)))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези неща са от комфорт модула

 

 

  • интериорното ми осветление не свети освен ако не натисна бутона за постоянно светене (няма това плавно пускане и спиране при отключване на колата и тн)
  • осветлението в багажника не работи въобще, както и на самата врата.
  • днес рабрах, че не се отключва вратичката на резервоара
  • вратата на багажника не се отключва
  • не мога да си вдигам прозорците като задържа закл. бутон на дистанционното на колата.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод дренажните отвори! Колкото и да ги чистите, ако колата Ви спи под небето, като моята, пак ще се задръстват! За да нямате проблеми, направо МАХНЕТЕ ГУМЕНОТО МАНШОНЧЕ!  Аз така направих и вече няма проблеми! Личен съвет към всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Поради липса на каквото и да е време, не можах да стигна до колата и чак сега намерих такова. Модула мисля да го сменя тази седмица, но в момента имам по-интересен проблем. Както споменах, вратичката на резервоара не се отваря. Пробвам да дръпна червената връвчица, но нищо не става... Пробвах да дръпна като истински Българин и ако дръпна втори път ще ми остане в ръката :) Някой има ли представа, кои пластмаси трябва да се свалят точно, за да се достигне до машинката, която дърпа чопчето на вратичката на резервоара?

В момента съм свалил лайсната, която е с метално по ширината на багажника. От там успях да озвадя кората от два чопа и до там, имам чувството, че трябва да сваля цялата дясна вътрешна кора? Имам и вграден говорител там и като гледам, и той ще трябва да се свали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тези неща са от комфорт модула

 

 

 

  • вратата на багажника не се отключва

 

 

Ами Гого е написал защо не работи.По-добре ако нямаш време ти да го смениш я закарай да ти го сменят и няма да има нужда да напъваш и разглобяваш.Стига да имаш гориво де :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За стрелката на горивото, ако е бензин махни бушони 15 и 28 мисля, че бяха, даваш на контакт с извадени бушони, връщаш контакта, вадиш ключа, слагаш бушоните и трябва да е наред като я запалиш. Ето темата: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=108214&hl=

При мене помага винаги, защото тъпата стрелка има навика при голям наклон надолу да слиза до към нулата :). След процедурата описана по-горе веднага си връща нивото, където трябва да е. Да знаеш, че ако го правиш ще се занули таблото (дата, час и т.н.) сервизния интервал не се занулява. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По повод дренажните отвори! Колкото и да ги чистите, ако колата Ви спи под небето, като моята, пак ще се задръстват! За да нямате проблеми, направо МАХНЕТЕ ГУМЕНОТО МАНШОНЧЕ!  Аз така направих и вече няма проблеми! Личен съвет към всички!

 

Моля ви да снимате или обясните за кое точно маншонче говорите, че аз гледах колата, махах кората, пулих се и нищо не разбрах..!

 

Имам гараж, но жената държи колата под дървета и редовно изривам шепи листа. Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...