Jump to content

Центровка на запалването


S.Stoya

Recommended Posts

Колеги възможно ли е след смяна на плец и дистрибуторна капачка, да се промени центровката? Колата е b3 с 1.8 DZ

И ако може ли да дадете съвет кой и куде може да направи центровка в София?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не би трябвало, по-скоро ако сам си завъртял делкото без да искаш по-време на смяната на палеца и капачката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не съм го мърдал. Ще да е от друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си белезите на ангренажния ремък - да не е прескочил зъб или друго. Белега за ГМТ (0) го гледай отзад на маховика, има прозорче на кожуха на скоростната кутия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може леко да се промени центровката.

Ако ангренажния ремък е зацепен правилно,завърти съвсем малко делкото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам, че си от София. Не знам  какво впръскване на гориво имаш . Аз съм доволен от центровка на  Люси в Орландовци. Но той се занимава с карбуратори. Има електронен стробоскоп, т.е. показва градусите . Сменял съм и двете сам и нямам проблем с центровката. Възможно ли е да си сложил някакви ментета части. Да не си разменил кабел. Провери съпротивлението на палеца.  

Редактирано от prodan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може леко да се промени центровката.

Ако ангренажния ремък е зацепен правилно,завърти съвсем малко делкото.

Би трябвало да е ок ремъка, но не смея да въртя делкото така на око.

 

Гледам, че си от София. Не знам  какво впръскване на гориво имаш . Аз съм доволен от центровка на  Люси в Орландовци. Но той се занимава с карбуратори. Има електронен стробоскоп, т.е. показва градусите . Сменял съм и двете сам и нямам проблем с центровката. Възможно ли е да си сложил някакви ментета части. Да не си разменил кабел. Провери съпротивлението на палеца.  

Ами с механичен инжекцион съм, а при Люси съм ходил преди години за един Кейхин. Мерси че ме подсети за него ще може и инжекциона да погледне може би. Иначе палеца, капачката, кабелите, и свещите ги смених с Beru не би трябвало да са ментета в предвид сумата дето изръсих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да е ок ремъка, но не смея да въртя делкото така на око.

 

Разхлаби делкото,болта,който стяга скобата натискаща делкото с ключ №13  и го завърти за проба 1-2-3мм. обратно на часовниковата стрелка за проба.Преди това можеш и бележка да си направиш за да знаеш с колко си го завъртял.Не е страшно.

Редактирано от kolu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...