Jump to content

Колко струва внос на автомобил втора ръка от Румъния?


Recommended Posts

Здравейте,

Гледам по нашите сайтове и гледам в Румънските и виждам доста читави коли на по добри цени в Румънските сайтове за коли втора употреба.

Някой може ли да ме просветли какви такси и колко може да струва внос ана един автомобил от Румъния и какви такси съпътстват това начинание?

Ако се изчисляват в киловати или в конски сили таксите има ли някаква определена формула по която да мога да пресметна на дадена кола колко би ми излезнало отгоре като такси разходите да си я взема от Румъния?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предполагам,че няма да е по скъпо примерно от Италия или Германия,тъй като Румъния е също държава от Европейския съюз и е доста близо до България.Съветвам те да провериш за това във някое митническо бюро във града от който си,те ще ти разяснят какви документи и такси трябва да платиш или направо да отидеш във КАТ.На твое място така бих постъпил.Успех колега,надявам се да съм помогнал със моите насоки !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да не се окажат със Бг номера  :hilezh:

Да знаеш че от тук ги внасят там и ги карат с наши номера,а нещата са спорни колко са законни. Със сигурност не са им плащани данъци,може да има снимки от камери,фишове и да се вкараш във филм от стил "Стивън Кинг".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, дай линк с румънски сайт да им видим офертите.

 

Ето линк към един от сайтовете в който има повечко оферти. http://www.autovit.ro

Не всичко е по-евтино и хубаво, но често виждам коли на доста добри цени и в добро изглеждащо състояние колкото може да се прецени по снимки.

 

 

Относно

Само да не се окажат със Бг номера  :hilezh:

Да знаеш че от тук ги внасят там и ги карат с наши номера,а нещата са спорни колко са законни. Със сигурност не са им плащани данъци,може да има снимки от камери,фишове и да се вкараш във филм от стил "Стивън Кинг".

 

Номерата са им румънски поне от снимките като гледам на тези които съм харесал :) А и имам познат румънец, който ще ми съдейства при евентуална сделка да не ме прекарат нещо румънците.

Редактирано от mealmighty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 months later...

Във абсолютно същият филм се намирам и се надявам все някой сподели своя опит.

Ще купувам автомобил от Румъния и си нямам на представа как са при тях нещата. Нотариуси имат ли, обявата на автомобила е за 11 000 евра - в тях включено ли е ДДС-то /поне в обявата не е посочено/, там ли се връщат номерата и вземат транзитни или го правя във БГ? Какви преводи и легализации трябва да правя? Варианта работещ ли е като при нас със слагане на по-ниска стойност във договора и в последствие плащам ли ДДС във БГ и т.нат.

Въобще всякаква информация ще ми бъде полезна.

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой ли няма опит със румънците.

Само те ли влачат от нас към тях.

 

Дайте информация колеги за да не скачам в тъмнината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ддс да плащаш? Собственика ти продава колата, но си взема номерата. Значи или ти трябват международни транзитки или автовоз. После тука отиваш в КАТ, представяш им документите за покупкопродажба, плащаш екотакса, застраховка, номера и си тръгваш. До колкото знам на румънците им вдигнаха яко данъците на старите автомобили откак си имат Дачия  :hilezh: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Мога ли да попитам дали има някакво развитие с кола от Румъния.Интересува ме дали се ходи при нотариус там или става с договор които попълвате между вас и продавача.Как седят нещата с номерата-оставя ли ви ги Румънеца или си ги взима ,и ако си ги вземе транзитните как се вадят и става ли бързо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към автора:

- Нали казваш че имаш приятел Румънец , темата е интересна за много хора тук, що не го питаш какъв е режима и да пишеш?

 

Щото по теория, ДДС режима е еднакъв в ЕС би трябвало да е като в Немско ама тва е теория, друго си е да имаш познат Румънец и той да провери и каже какви са всички такси и режими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм купувал румънска кола от наша автокъща,Бяха свалили номерата и ми дадоха един договор,че аз съм я купил от румънеца  ,,,,,  от тимишуара само,че в Милано 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 23 часа, diankis написа:

Бяха свалили номерата и ми дадоха един договор,че аз съм я купил от румънеца  ,,,,,  от тимишуара само,че в Милано 

Така вземах преди кола от едни чиляци,със свалени номера.Пак имаше договор,все едно аз съм я купувал от Кицбюел,Австрия.

Дори на каката на гишето в КАТ и беше станало смешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Повдигам отново тази тема, вместо да отварям нова. Някой купувал ли е в близко време кола от Румъния, какъв е договора, ходи ли се при нотариус, като цяло каква е процедурата.?Друг въпрос е, че знам само английски и дали ще мога да се оправя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...