Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Е то е ясно че в повечето задачи няма смисъл от много ядра. Напомни ми за задачата:

Един човек копае кладенец сам за 1000 дни, двама за 500 дни. За колко дни ще го изкопаят 500 човека? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Дълго си мислех, че говорейки за 8-те ядра хората се шегуват.

Възможно ли е някой да не е разбрал защо и как работят повечето ядра?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дълго си мислех, че говорейки за 8-те ядра хората се шегуват.

Възможно ли е някой да не е разбрал защо и как работят повечето ядра?

Така, като гледаш какво се пише, как изобщо ти дойде на ум да питаш подобно нещо?

 

пп: в баш темата за сифоните е станало някакъв страшен мазаляк, щом чак шипковия бос е прелял с големата кофа... смеетай

 

Бахти колко облъчени хора има.....
То и аз съм епъл фен, ама вие сте по 10 фена в една глава бре..

 

:respekt:  за което

 

пп2: ползвател съм на такива дИвайси но не мога да си затворя очите пред очевидните тъпизми, който се сипят от наръфания лагер! За фурнаджийските лопати па да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Даже не съм разбрал че се очаква такъв.... 

 

 

 

пс : абсолютно без да се заяждам, потребителите на вин10 с мобилен дивайс не се изморявате от тия квадрати ? ебати дизайна, имам една служебна лумиа, имам чувството че след 20мин работа и ме боли глава   :stupid:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

During a call with investors for its Q4 2015 earnings report today, Apple CEO Tim Cook said the company saw its highest rate ever of Android switchers last quarter with a record 30% of new iPhone buyers coming from the rival platform.

 

 

:huh:  :stupid:  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е, че и v12 няма да те оправи в случая... ще трябва да ги докараш до към v16-v20, за да се пребориш с тръца  :hilezh:

Иначе, ето едно интересно четиво по темата, за по-любопитните - Explained: Why dual-core iPhone 6 is faster than 8-core Android phones

 

 

Статията е наистина полезна :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще споделя мойте наблюдения.

Давам за пример следните два телефона за тест.

 

Iphone 4S 16GB с двуядрен процесор на 1,0 гигахерц и 512МВ рам памет. (Dual-core 1 GHz Cortex-A9,PowerVR SGX543MP2)

Samsung Galaxy S3 Mini 8GB+16GB с двуядрен процесор на 1,2 гигахерца и 1ГБ рам памет. (1.2 GHz dual-core Cortex-A9)

 

При равен брой програми инсталирани и на двата - мога откровенно да заявя че Айфона с iOS 9.1 и по-слабите характеристики - работи поне х2 пъти по-гладко и бързо от Самсуннг-а с Android 4.2.2 (Jelly Bean)

Независимо коя програма или приложение се стартира или браузваш из менютата.

Незнам този факт на какво се дължи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На оптимизираната платформа. Същото е и при лаптопите. При що годе изравнен хардуер не може да се прави никакво сравнение между MacOS и Windows. Силата на Андроида идва от бухане на ресурс на килограм, което явно върши работата точно толкова добре, колкото и оптимизиране на наличния ресурс. Въпросът е там, че производителите май им е по-изгодно да надграждат с цифромания (2.4, 2.5, 2.7.... 8 ядра) отколкото да направят работещо устройство с две ядра и бавна честота на процесора.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой програмист има желание и познания нека разясни разликата между java и objective c - как и кога се компилират и как се изпълняват приложенията от съответната ОС-ма.

 

Че тази "оптимизирана платформа" звучи като от някоя туристическа брошурка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ядрата вече се коментира. Накратко - използват се за пестене на батерията и нямат връзка с производителността.

А и не виждам как чисто обективни параметри може да звучат като от брошура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма много общо "оптимизираната" платформа с производителността. Просто айфоните ползват най-бързите мобилни чипове от няколко поколения насам и в момента при 6S, те са около два пъти по-бързи от всичко останало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A защо честотата не е добра мярка за скоростта на един процесор? 

Щото има мобилни процесори с много по-висока честота от 6с, но не са по-бързи??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое те кара да мислиш че не са по-бързи? Въпрос на оптимизация на софтуера. Едно е компилирано .exe написано на C++ (асемблер), съвсем друго е интерпретатор на високо ниво като VisualBasic, .NET, Java и дрън-дрън. Пише се по-лесно но е по-бавно за изпълнение защото се интерпретира в реално време.

От друга страна 64 битовия процесор на Апъл има реално близо два пъти по-висока ефективна честота от 32 битов процесор заради два пъти по широката шина данни. Хитрото в случая е че пестят от енергия при увеличена производителност която конкуренцията наваксва с по-висок такт. И разход на ток.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почвам да си дъвча мустаците от яд, че 8-те ми ядра рАботят на 1.3 гигахръца.

И то не всички винаги.

Тръпна от ужас какво ли ще ми покаже някой бенчмарк като АпТуТу...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снощи пускахме някакъв тест Antutu на iPhone 6S и Sony Z5. Сонито е с две кофи ядра, айфона е с 2. Интересно обаче айфона извади с 20-тина процента по-добър резултат  :nixweiss:

 

Ако може да пуснете по някой скрийншот от ваши устройства ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Производителите май доста хитро си оптимизират платформите точно за АнТуТу, като това съм го чувал от хардкор андроид фен. Особено китайските производители били доооста добри в това. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не им обръщам внимание на тези бенчмаркове,

на либидото ми въздействат далеч по-шаблонни, особено в днешно време :hilezh:, неща.

За мен най-добрият тест си е аз да накачуля апарата с всичко, каквото искам и да работи както искам.

Та, така. :)

Редактирано от Cornu©opia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...