Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

40 minutes ago, Audi_FeN_1 said:

я да погледнем макбуците

 

 

Щото да, има един макбук и има едно леново, а?:hilezh: Дай си модела на CPU-то и да видим макбук с подобен какви резултати ще изкара, както и да потвърдиме твоя резултат, че 4675 сингъл кор от 2013 нещо не се връзва ;) 

 

Всъщност, казвам голям bullshit, понеже най-бързия интелски мобилен процесор, $1000+ куад кор!, i7-4940MX, даже от януари 2014та, прави 4336 сингъл и 13194 мулти(моя макбук от 2012та е около 3600/12000). 

 

Та или пишеш пълни глупости или говориш за десктоп? А ако е така, още по-показателна ще е доминацията на А11.

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Поправям се, айфона вече не води в dxomark

https://9to5mac.com/2017/10/03/samsung-galaxy-note-8-ties-iphone-8-plus-camera-ranking/

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Spunky написа:

 

 

Щото да, има един макбук и има едно леново, а?:hilezh: Дай си модела на CPU-то и да видим макбук с подобен какви резултати ще изкара, както и да потвърдиме твоя резултат, че 4675 сингъл кор от 2013 нещо не се връзва ;) 

 

Всъщност, казвам голям bullshit, понеже най-бързия интелски мобилен процесор, $1000+ куад кор!, i7-4940MX, даже от януари 2014та, прави 4336 сингъл и 13194 мулти(моя макбук от 2012та е около 3600/12000). 

 

Та или пишеш пълни глупости или говориш за десктоп? А ако е така, още по-показателна ще е доминацията на А11.

 

 

Булшит са слабите макчета :hilezh:

 

Lenovo y510p ми е машинката.

С core i7 4700"куад кор!" , 1тб хард , 128 ССД, и ДВЕ Geforce GT 755M с по 2гб видео рам :lol:

 

Аа, а тайната е в intel xtreme tuning utility. Ама за мак такова май нямате. :hilezh:

А видеокартите да ги споменавам ли пак? Сигурно 2025та ябълките ше изкарат подобна машина. за 6999 долара.  :flipoff:

 

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, седни си.

 

Значи, А11 е по-бърз, значително, от 2013, куад кор и7 - http://browser.geekbench.com/geekbench3/2027405. Моя макбук от 2012та е по-бърз също, както си му е и реда, нищо че едно поколение по стар ;) 

 

I rest my case. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фантазьор страшен си деба, и готини линкчета вадиш oт неква стара 32 битова версия, така че да ти изнася  :hilezh:

 

Що не постна тва примерно - http://browser.geekbench.com/v4/cpu/3645380

 

Aлабалист най-страшен, за видео картите ше измислиш ли нещо, също за портове, карт рийдъри, хардове, варианти за ъпгрейд или тея работи вече няма как да ги преиначиш? :lol:

 

 

Редактирано от Audi_FeN_1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам никакво желание да влизам в каквито и да е дискусии с тролове, всичко което имах да кажа по темата с бързината на А11 е на тая страница. Индустрията е все още 3 години назад от лидера.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E що акваш сега. Нали говорихме за макбуците, ма като видя че нема на къде и се върна към А11 байоник робокоп старгейт енджин :hilezh:

 

Пусни един гийкбенч на ТВОЯ мак от 2012 и дай да видим резултатите.

 

Ето аз ти пускам един със затворени програми и на заводски клок, да не се чувстваш тъжен че нямате intel xtreme tuning за мак :lol:

 

Директно с линк, да не кажеш пак нещо: https://browser.geekbench.com/v4/cpu/4336876

 

За видеокартите и останалото пак ще си мълчим, нали, нема как. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, sweep said:

Доста е жалко да съдиш хора по професията :zustimm:

Интелекта и бюджета/професията нямат пряка връзка, но ти си знаеш.

Често са обвързани не мислиш ли?!

10 hours ago, HannoSLM said:

Разкажи пак за i5 и а11, че ми стана скучно и си търся да прочета някоя глупост да се посмея, а ти много ме забавляваш :hilezh:

https://9to5mac.com/2017/09/22/iphone-8-geekbench-test-scores/

https://www.macrumors.com/2017/09/13/a11-bionic-chip-geekbench-scores/

 

Кое е толкова смешното?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@HannoSLM батка, колко трябва да те чакаме за ОНОВА клипче, което обеща да пуснеш? :huh: Давай малко по-сериозно! :)

 

Пичове.... хващате се за някакви супер тънки и сухи сламки, а сте удавници. Всичките! :) 

 

Преди iPhone да излезе на пазара всички "смарт" телефони бяха абсолютен смях. Пародия. Подигравка. Някакви 10 на брой различни мобилни OS, нито една не беше responsive, нито една въобще ставаше за нещо. Почнаха да копират, да се мъчат, но вместо успех един по един умираха безславно. Останаха уж най-добрите, сред тях и Андроид, разбира се. Първият iPhone показа какво е да вложиш качество в изработката, да имаш истински качествени материали като стъкло и алуминии. Самсунг претопяваше кофички за кисело мляко. Андроид нямаше идея какво е това App store, опитваше се да "крета" с версия 1.5. После излезе iPhone 4, перфектна комбинация от стомана и стъкло и хвана целия свят неподготвен с още нещо - дисплей с висока резолюция. Всичките екранчета с по 320х200 пиксела рязко на момента почнаха да премигват ритуално :) Най-интересното е, че още година по-късно с ТОП моделът си Samsung Galaxy S2 дисплея все още бе 480х800 или 217ppi срещу 330 на iPhone-а. Уникаааалност! ДВЕ години след iPhone 4 Самсунг все още супер усилено претопяваха бели кофички от кисело мляко и пускаха на пазара Galaxy S3 - поне дисплея вече имаше някаква нормална резолюция! :flehan: Такааа, стигаме до 2013та когато Самсунг са в разгара на претопяването на кофички за кисело мляко, вече твърдо убедени, че НЯМА по-върховен материал от това на пазара, ТОП №1 фийчър все още на апаратите е сменяемата батерия. :gut: В този момент излизат iPhone 5S и Galaxy S4 - целият свят отново в потрес на Finger print reader-а и всички вкупом без изключение влагат всички сили да го изкопират час по-скоро. Мнеее, Епъл никога не са иноватори. Никога!!!! През 2014та Самсунг продължават да изкупуват каквото има като кофички за кисело мляко за новия си модел S5, маркЕтингът им е твърдо убеден, че това и днес е ТОП качество! Заклети фенове ликуват и ползват всеки удобен момент да споменат за все още Сменяемата батерията, нооо и фингър принта вече е наличен! :) За мен някъде от тук насетне силите се изравняват - Самсунг най-накрая отказват да претопяват пластмаса, уволняват половината си персонал по горните етажи, променят си коренно дизайна и всичко това с цената на колко процента спад на продажбите, че не си спомням?? 70 и нещо ли бяха? Някой да ме подсети! Ама това е защото са ИНОВАТОРИ и винаги са ТОП. Нъллл тъй? :) 

 

Дали iOS или Android е по-добрата е трудно категорично да се каже. Най-малкото защото следват коренно различни концепции и това ги разграничава ужасно много. Нека приемем, че няма по-лоша OS за момент :) Нека все пак изброим кой с какво е допринесъл за индустрията, като аз ще нахвърлям за "нашия" отбор, вие напишете за "вашия":

- app store

- responsive UI

- high-res display

- високо качество на материалите и изработка

- Finger print reader

- Force touch (3D touch)

- Apple Pay

- reversable жак за зареждане/data communication

 

Все неща, които са били въведени и моментално копирани => добре работещи и харчещи се на пазара. 

 

Основен проблем за Самсунг и всички Андроид устройства за мен също така е факта, че се молят като ученички на Гугъл да им пусне този и онзи фийчът, защото реално (вече) си нямат собствена OS (за огромно щастие) и това ще е до как свят светува! А Епъл имат и двете съответно могат да си моделират всичко както намерят за добре.

 

Peace! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върна ме 10тина години назад, когато имах Nokia N73 ... едно колелце се търкаше отстрани да скролваш с него... кога работеше, кога не... мъка.

Симбиан беше ОСто и беше нещо средно между ужас и абсурд...

ПС - телефонът тогава струваше към 900-1000 лева.

 

 

Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, redalex said:

Често са обвързани не мислиш ли?!

 

Често, но не винаги. Нали не мислиш, че всеки, който искарва по-малко от теб е по-глупав?

Или всеки, който искарва повече от теб е по-умен?

 

@Wizi Поздравления за хрониката. Може ли да ми кажеш, към днешна дата, каква е резолюцията на актуалния Айфон и съответно на конкурентните му модели?

ppi-то също? Защото си мисля (без да ангажирам никого, разбира се), че в момента Apple от абсолютен лидер и иноватор се е превърнало в едно money making предприятие, чиято единствена цел е максимизиране на профита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иСкарва нямам идея какво е, а и дума не съм отварял за пари или количеството им...така че моля те да не ми слагаш думи в устата.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, sweep написа:

 

Често, но не винаги. Нали не мислиш, че всеки, който искарва по-малко от теб е по-глупав?

Или всеки, който искарва повече от теб е по-умен

@Wizi

Ееее, как можа да подложиш високомерието и надмеността му под съмнение, та върху тях са гради живот му. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sweep несъмнено нещата са коренно различни в момента и аз лично виждам две основни причини за това: първо чичо Джобс вече го няма, а той колкото и откачен да беше имаше нерероятно въображение. Второто е, че технологично сме достигнали едно ниво, което е вече адски трудно да надминем използвайки познатите ни материали. Примерно следващия модел да предложи нещо уникално в изработката си. Виждаш че не само Епъл боксуват, ами и Самсунг също. 

 

Резолюцията е безспорен факт, че при Андроид е много по-висока, но също така е безспорен и факта, че човешкото око има лимит около 300ppi след който спира да прави разлика. Ще ти припомня също, че примерно Сони Xperia модела който мисля първи излезе на пазара с истински 4к дисплей този режим не се използваше през цялото време, а при поискване. Харчи излишно много батерия и CPU. 

 

Ако приемем, че Епъл през последните години са се превърнали в машина за пари, то какво са останалите, които гарантирано имат още по-висок профит от продуктите си заради по-ниските разходи по производство? :) В това число и Самаунг, разбира се. 

 

Чуло ли се е някъде какъв процент от електричеството, което употребява Самсунг идва от възобновими източници? Нещо което реално касае мен, теб и децата ни. Не съм прочел, ако някой знае нека сподели. Ще вмъкна само, че Епъл в това отношение поне инвестира парите си за подобни каузи - също като други големи корпорации. :)

 

:bia: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S. 

Да се краде явно няма нищо лошо :) Стив Джобс го е правил, Самаунг го прави, Шаоми също го правят. Всеки си намира някой идол и copy+paste-ва за да прави пари. Това има и положителни страни - прави те по-добър, по-успешен, (много!) по-богат! Виж Шаоми къде стигнаха а ЕДИНСТВЕНОТО с което започнаха бе да копират Епъл. Сега са толкова велики, че учат не само тях, а останалите :) Факт!

 

Тъпото е да не си признаваш или да се правиш на луд колко си велик и да твърдиш, че всичко си е твое собствено творение. Там вече хората ти се смеят или в най-добрия случай само ти се усмихват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, redalex said:

иСкарва нямам идея какво е, а и дума не съм отварял за пари или количеството им...така че моля те да не ми слагаш думи в устата.

 

 

К'ви думи ти слагам в устата? Изреченията са въпросителни. 

Я кажи, за какво отваряш дума, че нещо постовете ти в тая тема ми се струват безмислени?

 

@Wizi Аз ползвам Apple продукти, доволен съм. Не съм доволен само от факта, че всяка година ми предлагат почти аналогичен продукт, с дребни подобрения, които ми промотират като нещо феноменално и невиждано на значително по-висока цена. 

Редактирано от sweep
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sweep, нямам интерес към дискусията, която се опитваш да провокираш...тук се коментират операционни систем и телефони. 

Това което казва Спънки е в големия си процент доста адекватно и технически грамотно. Има още няколко човека, които също се включват с такива постове - без значение от отбора андроид или ios.

 

За пари, заплати, професии и от сорта неща нямам мерак да пиша, а и съвсем не е тук мястото. Просто ти намекнах, че често хората от една професия/бранш имат сходни характеристики ...включително и умствени. Генерализации избягвам да правя, защото винаги са грешни.

 

Айфонът е "cash cow" за Епъл и по всичко изглежда, ще продължи да бъде такъв още години наред...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, redalex said:

Често са обвързани не мислиш ли?!

https://9to5mac.com/2017/09/22/iphone-8-geekbench-test-scores/

https://www.macrumors.com/2017/09/13/a11-bionic-chip-geekbench-scores/

 

Кое е толкова смешното?

 

ами бая смешно е, ще ти обясня, щото те гледам, че от компири нищо не можеш да откинеш:

- А11 е чипсет (виж го в гугъл какво е)

- i5 е марка продукт, от която има 7 поколения, всяко с десетки различни видове CPU (виж и това какво е), на различни чипсети

 

общо взето сравнява ябълки с кренвирши. Самото сравнение е тъпо и тия бенчмаркове са специално за фенчета като вас. За да не звучи злобно, виж защо се наричат "synthetic benchmarks".

 

@Wizi първо tldr на целия ти пост. Но напълно съм съгласен с теб - първия айфон беше уникален и въведе нови стандарти в телефоните - революция. Всички тръгнаха в тази посока, евала на епал. От там тръгна деградация и ако не беше айфон 7 плюс, всички останали са на много ниско ниво. 8цата е новото доказателство. За филмчета, няма какво да качвам - виж speed test между айфон 7 и 8 и някои андроиди с sd835, и най-вече обърни внимание на рам мениджмънта на двата телефона. 

 

За лаптопи, епал са яко назад като технологии, то дори е смешно да се обсъжда, че освен за графичен дизайн и да "гъзарееш" на работа за друго не стават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, sweep написа:

 

@Wizi Аз ползвам Apple продукти, доволен съм. Не съм доволен само от факта, че всяка година ми предлагат почти аналогичен продукт, с дребни подобрения, които ми промотират като нещо феноменално и невиждано на значително по-висока цена. 

Не е задължително да купуваш всяка година нов айфон или макбук, можеш да ползваш доста по възрастни в сравнение с конкуренцията, защото апъл не им спира подръжката след година. Аз съм с 6-ца от 2014 г.,  мак от 2012 г. и айпад от 2013 г. и всичко си върви както от първия ден. Камерата не е като на най новите апарати, но какво от това. За същия период в семейството се завъртяха няколко бюджетни самсунга (300-400 лв/бр) и изхърлих един лаптоп асус в кофата (той беше по възрастен). 

Не ме интересуват бечмаркове, процесори, рам, дъна, клоквания и т.н. непонятни за мен неща. Искам нещото като го взема да работи, без да иска постоянно ъпдейти, клиййн мастери пестящи рам, антивирусни и т.н. 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ааааа за това не си прав - "от компютри нищо не можеш да откинеш" ...мога да откина доста неща от един компютър - платка, дисплей, мишка и тн... ;) )

 

"освен за графичен дизайн" и да "гъзарееш на работа" - забавно, забавно :)

 

 

Самите бенчмаркове съм съгласен, че са малко относителни, НО те със сигурност не сравняват ябълки с кренвирши ... за това им се вика бенчмарк - т.е. сравняват Х продукта по едни и същи показатели.

И както казах - ползвам тези продукти, защото ми вършат БЕЗПРОБЛЕМНА работа с години, а не защото ме интересува колко точки повече или по-малко е имал по теста на леля ти Пена...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаем те, че си масон, няма какво да се оправдаваш .... :hilezh:

 

@martinich оня ден стартирах стар htc sensation за тестове .... Пушка, устройството работи перфектно. Имам едно сони с уин 7 от 2007 - отново пушка, дори не се е налагало да го почиствам. Този аргумент, който ползваш е в голям ущърб на епал, защото рядко техните устройства могат да понесат такава амортизация, като някои конкурентни продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, HannoSLM написа:

За лаптопи, епал са яко назад като технологии, то дори е смешно да се обсъжда, че освен за графичен дизайн и да "гъзарееш" на работа за друго не стават.

 

Това е сигурно малко по-встрани от това което имаш предвид, но пак си струва да се гледа, за които се занимава де. Един миксирана среда windows+android такива неща може само да сънува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, HannoSLM написа:

 

@martinich оня ден стартирах стар htc sensation за тестове .... Пушка, устройството работи перфектно

За съжаление нямам стар продукт на апъл. След 4 години употреба ги пускам в ОЛХ и отлитат на 1/4 от покупната цена.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, HannoSLM said:

За лаптопи, епал са яко назад като технологии, то дори е смешно да се обсъжда, че освен за графичен дизайн и да "гъзарееш" на работа за друго не стават.

 

Ама вЕрно ли не се уморихте от празни приказки? :huh: 

 

Кои са тези технологии, които липсват - кажете поне една-две, де. Защо така срамежливо? 

 

От 1991ва ползвам Microsoft продукти и за радост от 2005та насам единствено служебно, лично само Mac OS. Няма гъзария, няма "по-скъпо" в случая - има единствено това, което @redalex вече е споменал - безпроблемна работа. Същата навярно бих я имал и под всяка Linux дистрибуция и то поради една единствена простичка причина, а именно не защото Mac OS е върха на сладоледа, а защото Windows е толкова зле. Сори. И нека все пак добавя: Mac OS днес не е това, което беше преди години (факт!), но въпреки това с лекота официално всеки един момент мога да заявя и разпиша с двете си ръце, че продължава да е в пъти по-добре от Windows. Сори х2 :( 

 

Дай да се придържаме към темата, че много неща станаха на веднъж. Пък и като гледам как tldr ми разправяш леко ми убиваш и желанието да бъда толкова изчерпателен ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12 minutes ago, Wizi said:

Кои са тези технологии, които липсват - кажете поне една-две, де. Защо така срамежливо? 

просто пример: искам да сложа 2 gtx1080 в някой епал. Има ли такъв? Мога ли да буут-на от един ssd/hdd, мак + някой линукс? Ако си разменям файлове (word/excel) с някой юзър на уиндолс, в които работим заедно и двамата правим промени, как ще е положението с конвертирането?

 

41 minutes ago, nytro said:

 

Това е сигурно малко по-встрани от това което имаш предвид, но пак си струва да се гледа, за които се занимава де. Един миксирана среда windows+android такива неща може само да сънува.

ще го изгледам с интерес, довечера :)

 

@Wizi

ПП

Забравих да питам, какви проблеми имаш с уиндолс? Какво му е лошото?

Редактирано от HannoSLM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...