Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има още бая време докато тази технология за лицевото разпознаване стане адекватна, в момента не мисля че е особен прогрес при наличните недостатъци. Да не говорим, че в по-бавно.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое е бавно и какви недостатъци ве? При няколко десетки милиона телефона вече продадени и шанс 1 на милион да ти се случи да разпознае на някой друг лицето, не е някакъв шок, че баш в китай може да се случи такова нещо, за сега веднъж. 

 

ТъчИД е в миналото, а фейс ид е светкавица(особено с 11.2.5). Единствения недостатък е и насоката за бъдещите версии е ъгъла и дистанцията от която те хваща, което е главно проблем в кола или оставен на маса. Но всичко това се компенсира ако си с оцапани/влажни пръсти или ръкавици.

 

И все пак, ако някой е параноичен или се крие, просто не го ползва, както и всеки друг подобен метод, целящ улеснена сигурност

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тва, че шанса въобще не е тоя дето твърдят от Епъл оставяме настрани, не може да замениш една стъпка по отключването на тела (да си сложиш пръста на сензора) с цели три стъпки - да светнеш екрана, да те разпознае, където шанса да сбърка е многократно по-голям от четеца и за финал да суапнеш. Кое не му е по-бавното?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде видя 3 стъпки? Вдигам телефона и го поглеждам и е отключен без да се притеснявам дали ми е мокър пръста или не. Кое му е бавното? Общо - 1,42 секунди е цялото според някой си дето го беше мерил.

Пробвал ли си въобще или се позоваваш на теоретични анализи? Субективно в никакъв случай не е по-бавно (нито по-бързо) от пръстов. Работи безотказно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Естествено, че не е пробвал, но дори и не го е виждал друг да го прави. Стъпката е една - суайпваш отдолу, за да отидеш на хоум скриин, а телефона е отключен преди това още. 

 

При пароли пък е много по-бързо от преди, понеже нищо не се изисква от теб и е супер яко в аповете, където автоматично те логва ин, като магия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Тука нема ли 3 стъпки ве? Тоя или цъка power бутона, чака онова да го засече и после суапва или цъка по екрана в долната част, чака за ънлока и после суапва. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееей, троленето ви край няма. Как използваш телефона си в ежедневието? Стои на бюрото до теб и искаш да направиш нещо. Вдигаш го пред теб и той вече е светнал и е отключен...ти само суайпваш (суапваш е друго :hilezh: ). Не знам колко стъпки са (1), но е адски удобно ;) 

Друг сценарий - телефона ти е в джоба. Изваждаш го и докато го погледнеш той вече е отключен. И това не мога да преброя колко стъпки са. Влизам си в електронното банкиране и тъй като гледам телефона, той вече ме е разпознал, попълнил е юзърнейм и парола и само натискам Логин. Без да слагам пръсти, ръце и други... Много ви е трудно на троловете да вдЕнете или наистина не схващате как точно работи.

А колко  стъпки са ако телефона ти е на бюрото и фингърпринт сензора е отзад? Вдишването и издишването не се броят :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 minutes ago, ole said:

 

Тука нема ли 3 стъпки ве? Тоя или цъка power бутона, чака онова да го засече и после суапва или цъка по екрана в долната част, чака за ънлока и после суапва. 

 

Тук имаш допълнителни стъпки защото телефонът ти е в ръката и действително трябва да го отключиш преди това, НО ако ти е в джоба или просто го поднасяш пред лицето си сензорът за движение вече го е включил, тоест няма нужда да го събуждаш. От там Face ID-то вече вероятно те е разпознало и си в джаза. Това се опитват да ти обяснят. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрах те. В аднроид също има такава опция, ако засече че го повдигаш от масата или си вадиш от джоба ти светва екрана. И все пак имаш една допълнителна стъпка със суапването.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със смесени чувства от това отключване с фейс ИД.

 

3 примера, в които изпитвам ненужно усилие, за да си отключа телефона:

1. Шофирам и трябва да си вдигна телефона до муцуната за да се отключи - преди ставаше дори като лежи на съседната седалка.

2. Ставам сутрин- половината ми лице е във възглавницата и се опитвам да отключа телефона - трябва да си вдигна муцуната, което в този момент ми е излишно усилие и обикновено карам с кода

3. Вечер/нощем в тъмно помещение - не се получава

 

Аповете почнаха да ги правят да работят с фейс ИД ама май не са много все още...

 

След плюсът 10ката ми идва малко малка.

Батерията е доста добра - цъкам доста тия дни и вечер съм на 30-45 процента.

 

Иначе 10ката се светва и с тапване по екрана ...ако искаш да видиш колко е часа примерно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отключването работи и в абсолютен мрак, нещо моментно ще да е било. А аповете няма нужда да ги правят нищо - ако са работили с touch id, сега автоматично работят с face id.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Apple призна, че забавя работата на старите iPhone-и 

 

Причината обаче не е конспирация, която иска да накара хората да купуват нови устройства  :hilezh:

 

 

AppleFacepalm-680x374-380x250.jpg

 

Слочаенос - Не мисла !

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Quote

 

Според Apple обаче масовият потребител надали ще забележи подобен проблем в повечето случаи. Системата се активира само при определени условия и за кратко, след което отново възобновява максималния потенциал на iPhone.

 

 

 

Quote

 

Some Reddit users report that replacing their batteries has returned performance and CPU clock speeds back to normal. The reports are particularly troubling because any perceived slowdowns by iPhone users might tempt owners to upgrade their entire device instead of replace the battery. “This fix will also cause users to think, 'my phone is slow so I should replace it' not, 'my phone is slow so I should replace its battery,’” says Geekbench’s John Poole.

 

Вместо да си смениш свещите на двигателя, да си купиш нова кола :)
 
Когато си тъп, обикновено е за дълго... 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ole написа:

Разбрах те. В аднроид също има такава опция, ако засече че го повдигаш от масата или си вадиш от джоба ти светва екрана. И все пак имаш една допълнителна стъпка със суапването.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

 

Допълнителна стъпка спрямо кое? Фингърпринт-а пък местиш пръст (1), поставяш (2), натискаш (3).

Не знам колко са стъпките и как трябва да се броят, но по-удобно от това да погледнеш в телефона и съобщенията ти вече да се четат на екрана - няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и лицево разпознаване . Двете си работят едновременно. Кеф ти риба, кеф ти паламуд.

Забравих и сканирането на ретината. Просто не го ползвам това.

Редактирано от kostaIliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...