Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

А епълската навигация като ти изготвя маршрута не гледа ли примерно трафика?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Разбира се че го гледа и не само тя.

Въпросът е да не го гледа, докато не ползвам съответния апп. Или поне да мога да му забранявам да го прави ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, ole написа:

А епълската навигация като ти изготвя маршрута не гледа ли примерно трафика?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Аз не ползвам епълската навигация. Ползвам мапса на гугъл по навик. Епълската и да ползва данни за трафика е разбираемо. Ползваш навигацията - гледа ти местонахождението и пресмята задръстванията. Не ползваш навигацията - не те следи. Има разлика от това при евентуална пусната навигация да гледа за трафика и да ти докладва постоянно местонахождението, към кое wi-fi се връзваш, ip-та, капацитет на батерия, bluetooth включвания и тн. Това са доказаните. А след като се предава тази информация, не пречи и да се предава всякаква друга информация. Не става въпрос за епъл/андроид фенове и тн., а за правилно и неправилно. 

Всеки е свободен да има свое мнение и да ползва каквото му харесва. 

Аз приключвам по тая тема. 

 

П.п. Предполагам предаването на тази информация може да се ограничи и дори спре. Доколко съм запознат повечето криптофони са базирани на андроид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти можеш, спираш си локейшън сървиса и готово. Друг е въпроса дали той реално ще спре... Същото важи с пълна сила за Ябъл. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече хора си държат ГПСа включен И са се съгласили да си споделят нахождението със или БЕЗ да ползват навигация толкова по прецизен е трафика. Логично нали.

Като не искам да споделям локация си гася ГПСа и остава да ме локират през УИФИ и клетките на оператора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

епъл феновете се оплакват от гугъл за това че получават супер качествени услуги безплатно, като в замяна нищо не губят и даже никога няма да разбера, че някой ги "следи", а в същото време епъл си пускат и спират wifi/bluetooth на телефоните, когато ТЕ имат нужда от тях .... Ето това е дразнещо и вмешателство в личното пространство!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една сутрин не получих предложение, директно си включиха wifi и телефона ме събуди,започвайки да получава уведомления, докато сладко си спинках ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 minutes ago, sweep said:

Каква ли е причината да се пускат сами, м?

в интернет пише, че те били нужни за imessage и некви "services" ... ама аз imessage съм го изключил и въпреки това, пак си се включват сами :nixweiss:

 

страшна хуйня .... като това да не можеш да си подредиш иконките по твой избор и да си сложиш шушана за рингтон :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

24 minutes ago, gafcata said:

Какво имаш предвид? 

че не мога да си подредя иконките, както на мен ми харесва. Примерно да няма иконки в горната част на екрана, само в долната. Или да бъдат 5 колони, вместо 4 и пр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, HannoSLM said:

една сутрин не получих предложение, директно си включиха wifi и телефона ме събуди,започвайки да получава уведомления, докато сладко си спинках ....

 

3 hours ago, TiL said:

Сами се активират мофулите ако не си ги спрял от сетингс... тъпо, но факт!

Я обяснете, че нещо не разбрах?

Как така само ви се е пуснало уифи/блутут заради imessages?!?!

 

И за да не ви будят такива съобщения защо не ползвате DND функцията и копчето "без звук"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като изключиш късно вечерта wifi през контрол центъра, казва че ще бъде изключена до сутринта (и в един момент се включва сам, когато прецени че е станало сутрин). Не намерих, точно защо сама се включва и не ми се търсеше много. Прочетох в няколко поста, че е заради imessage и некви "services", които не бяха описани. Ако изключиш wifi от основните настройки, тогава си остава изключен, докато Ти не го включиш отново. Тъпня

 

не искам да оставям телефона да е без звук, може някой да ми се обади за нещо важно, за това вечер просто спирам интернета (wifi и мобилния).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно...

не ме касае, защорто никога не гася уифи ... а важните обаждания са само за хора във фаворитите - всички други нямат какво важно да ми кажат нощем и до 7:30 секви обаждания и тн са забранени :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е и аз ползвам днд и не ме събужда, но си е тъпо да ти се пали безжичната мрежа сама, макар и рядко да се налага да се лишавам от данни. Не знам кой мозък е измислил тая тъпотия, но е факт, че синия зъб и мрежата се плят автоматично ако не ги спреш от настройките.

Редактирано от TiL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, HannoSLM написа:

 

не искам да оставям телефона да е без звук, може някой да ми се обади за нещо важно, за това вечер просто спирам интернета (wifi и мобилния).

 

Кажи верно, че ВСЯКА вечер спираш wifi и мобилен нет и сутрин ги включваш :wall: (facepalm).

Включи Do not disturb и избери Allow calls from EVERYONE. Хем няма да имаш звуци от нотификации, хем който те търси спешно ще те намери. 

RTFM android zombie :verweis:

 

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другото интересно е - ако приемем, че всяка вечер гаси уифито, не получава ли месиджи и нотификации от моболния нет?! Или и него го гаси?!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо невероятно странно, че го гаси, за да не го буди, а не знае, че телефона му има опция автоматично да спира определени звуци в определен часови интервал. А на сутринта ще може да прегледа пропуснатите нотификации.

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

46 minutes ago, theuser said:

 

Кажи верно, че ВСЯКА вечер спираш wifi и мобилен нет и сутрин ги включваш :wall: (facepalm).

Включи Do not disturb и избери Allow calls from EVERYONE. Хем няма да имаш звуци от нотификации, хем който те търси спешно ще те намери. 

RTFM android zombie :verweis:

 

Отлична идея, тенкс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...