Jump to content

Помощ! Спря да пали, само върти, горива има! А4'95 1.8ADR


Димитър Мицев

Recommended Posts

Здравейте,

 

до последно в събота колата си работеше без проблем и днес не иска да запали. Двигателя е 1.8 атмосферен серия (ADR) с газов инжекцион Фобос 2. Пробвах да запаля и на газ но ефекта е същия. Правило ми е впечатление, че понякога пак така само върти без дори да избръмчи за секунда, а понякога тръгва да пали и след това като че ли не ? стига гориво и трябва леко да чукна газта за да запали. Какъв може да е проблема и къде в младост е удачно да я дам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли искра на свещите? Мига ли лампичката на имобилайзера?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм стигнал до свещите защото вчера се прибрах късно от работа. Имобилайзера ми е познат като поведение и си го чакам да изгасне защото често не чете ключа и ми е станало като навик да си го чакам. Прави ми впечатление обаче, че докато въртя на стартер оборотомера не помръдва, а си спомних че някой ми беше казал по повод на друг проблем, че ако не се движи, да подскача при въртенето на стартера, може да е датчик на колянов вал. Ако днес успея да стигна в нормално време ще видя дали дава искра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел на скоро имаше същия проблем с БМВ з-та серия и се оказа точно датчика на коляновия вал.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо виж на ВАГ-КОМ показва ли грешки. Ако не, първо почни от помпа - най-лесно е. Имаш ли някаква аларма с която е дошла колата (виж там покрай ЕКУто или акумулатора)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега погледни първо за искра дали хвърля на свещите (демек бобините дали са здрави )  после погледни дебитомера как е защото аз имах проблеми с дебитомера и нито вървеше колата нито работеше както трябва и много трудно палеше !!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте и аз мисля че имам сходни проблеми.при мен двг е 1.8 5v не знам adr ли е или др.не съм вещ в тези работи.ходих на елкон в добрич и ми казах да сменя дросел.клапа,смених,после беше ред на дебитомер ,смених,остана само л.сонда да сменя.пали веднъж и после не ще и не ще.махам клемата на акумулатора след 20,30 мин.въртя пали ,но угася ли я ,пак не иска да пали.сменил свещи,горивен филтър,утре искам да проверя помпата дали нагнетява бензин,възвратния клапан ,който е там до инжекторите е добре като махна малкото маркуче не капе.не знам вече какво може да е.не мога я запаля и да отида я закачат и ме е страх и ако не запали после отиди коня в ряката.нямам аларма,имобилайзера е махнат ,преди седмица,дава искра на свещите ,гледах връща излишния бензин като въртя като не пали.не знам ако някой има идея какво може да е да помогне благодаря предварително.иначе като запали държи обороти нормално,изстрелва се нормално забравих да спомена че харчи като ламя .колата е карана само на бензин няма газово у=во

Редактирано от galboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оказа се че контролен модул на двг блокира запалването,отстранен е проблема за сега

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

проблема при мен в началото имобилайзера.въобще не палеше и светваше лампата с ключа.отидох при един който се занимава с такива неща и му казах какъв е проблема.той ми взе 100 лв и махна имобилайзера.после изглежда не направил или е пропуснал нещо и компа на колата си иска имобилайзер,контролен модул .така ми го обясни техника за сега няма проблеми,не знам дано и да нямам повече че доста се одрусах по тая количка.

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Здравейте,

 

до последно в събота колата си работеше без проблем и днес не иска да запали. Двигателя е 1.8 атмосферен серия (ADR) с газов инжекцион Фобос 2. Пробвах да запаля и на газ но ефекта е същия. Правило ми е впечатление, че понякога пак така само върти без дори да избръмчи за секунда, а понякога тръгва да пали и след това като че ли не ? стига гориво и трябва леко да чукна газта за да запали. Какъв може да е проблема и къде в младост е удачно да я дам? 

Имам същият проблем с моетo АДР - бих искал да знам решениетo на проблема,ако си го открил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...