Jump to content

Проблем- не мога да отваря колата


mandata

Recommended Posts

Колеги, преди 3-4 дни си заключих колата през ключалката на багажника.

Лошо, че преди това видях едно малко червено копче - над педалте и го натиснах да видя какво прави - щракнаха някакви релета и това е. След това запалих колата - всичко ОК, но явно съм блокирал алармата или по-скоро само дистанционното за отключване, защото не сработва.

Най-лошо в случая е, че ми е развалена ключалката на багажника и може само да заключва, а на вратата нямам ключалка.

Как да си отворя безболезнено колата?

Някой коли имат капачета на шофьорските врати, но на това ауди не мога да видя - няма такова капаче.

Ключалка има само на багажника.

Какво да правя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах подобен клип - пъхват надуваеми възглавници, напомпват и после със специална шина - бъркат до ръкохватката за отваряне. Но аз нямам такива възглавници, а и шина. Телта сигурно ще се огъва и няма да може да дръпне ръкохватката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпа я ,правил съм го това упражнение ,на вратата шофьорската нямаш ли бутон за откл. ? Натисни него с телта 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега , това със възгвланиците няма да стане това не е форд есkорт, вратите се заключват с вакум. Ако е заключена от вън вратата от вътре от копечетата също не може да се отключи. Напиши дали е авант или седан колата ще ти дам една идея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кое не може да се отключи и кое е с вакум по-точно  ?На ауди а6ц5 става ,вратата 100 процента ще се открехне,а дръжката ще се дръпне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , отиди до колата ти , седни вътре заключи се чрез дистанционото и пробваи да дръпнеш дръжката за отваряне и сподели какво стана

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в крайна сметка каква е колата?В подписа на колегата пише А4 ?Каква кола трябва да се отвори,коя година,само е ясно,че е Ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е А6, 1999 г. Седан.

На шофьорската вратата има копче за отключване/заключване на всички врати.

Днес напънах шофьорската врата (може и друг път да е отваряна по този начин, защото ми се видя, че горе не прилепва добре).

Успях да пъхна тел и няколко пъти закачах дръжката, но не успях да е отклоня достатъчно.

Утре ще опитам да натисна бутона за отключване.

Колата е заключих през ключалката на багажника, след като блокирах по някакъв начин алармата и дистанционното не работи, но при заключване от багажника - също сработва алармата - мигат диодите на вратите.

Ключалката на багажника щрака само на заключване, защото е развалена и не може да се отключи през нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре , отиди до колата ти , седни вътре заключи се чрез дистанционото и пробваи да дръпнеш дръжката за отваряне и сподели какво стана

Мисля, че успях да дръпна достатъчно дръжката - не се отвори.

 

Ако е включена алармата бутоните не могат да се използват

Доста ръчках копчето с дебел тел, но не се отвори колата. От напъването на вратата сработи алармата - явно при заключване с ключа през багажника - алармата сработва, но дистанционното не отключва. Батерията е здрава.

Дали ще може да се отвори ако капна малко секундно лепило на пластмасова пръчка и да се опитам да я лепна на шипа дето се движи на горе - на долу. Ще може ли да се вдигне нагоре?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тези начини няма да стане, според мен ще трябва да се разтърсиш за стъкло по моргите препоръчително на задната врата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А багажника отваря ли се?

 

Ако се отваря свали корите и подай + или каквото трябва, за да отключи.

Разтърси се какво трябва да окъсиш, за да отвори - според мен ключето, което отчита заключване.

 

Ако има дупка в задната седалка може и оттам да направиш нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човека ти е написал че няма ключалки ти при ключар го пращаш

 

Обади се на някой ключар ,за 50 лв. май ги отварят

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата в момента не е при мен ,иначе съм я отварял с тел и ставаше някак ,аз нямам аларма ,в смисъл имам централно и бутони на ключа фабрично,но не писука.Ако ти е слагана алармата може да са прекъснали някакви тоци ,не знам ,но аз съм я отварял с тел .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама ключалката му не работи..... без значение сигурно вече се е оправил

Още не съм е отворил, но утре ще ходя да си търся стъкло и тогава ще чупя.

Багажника не може да се отваря. Оттам ми дойде и балята - почнах да търся къде се губят тоците за машинките на багажника и така успях да си блокирам отключването.

Благодаря на всички, които се включиха със съвети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повикай автоключар и въпреки, че не работят ключалките ще бръкне с едно приспособление и ще вдигне бутона на самата врата и ще се отвори колата. Просто му обясни точно каква е ситуацията за да е подготвен. Счупването на стъкло е много крайна мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с проста извита тел! Онзи ден ми се заключи Е-класа 2005-та година и я отворих с тел, като жигула! Колкото и да е сложна колата, а Ц5 не е, все има някаква лостова система която да се издърпа. Махни гумата до стъклото и ръчкай, едва ли ще ти отнеме повече от 5 минути :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...