Jump to content

Проблем с имобилайзер и запалване


deonardo

Recommended Posts

Колеги,

 

От около половин година имам проблем с моето Ауди А4 1995 В5. На газов инженкцион съм, поставен преди почти 2 години. Прилагам и файл с диагностика на двигателя с VAG COM-a. 

Проблемите се изразяват в трудно палене през студените месеци, а от скоро играят и много оборотите.

Вчера колата тотално отказа да запали. Акумулатора ми е сравнително нов - 2 години и е Banner 80Ah.

 

Преди 4 месеца съм сменял горивна помпа, маркуча от резервоара до помпата, както и няколко износени маркучлета за въздух. Правен е тест на дебитометъра - казаха, че е ОК. Минаха дюзите на ултразвукова баня...

Е, явно нещо не е ОК, защото от тогава все имам проблеми с колата свързани с оборотите и паленето на колата. Отделно имам проблем и имобилайзера, който ми казват да го реша като си сменя таблото ...

 

Моля за практични съвети и/или препоръчайте добър майстор за диагностика и ремонт. Точно сега ми е трудно да сменям колата, че дедето няма и месец и сме заети с много други проблемчета, а без кола .... трудно.

 

Благодаря ви предварително за помощта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм със същата кола и също с газ, при мен ги има същите проблеми с оборотите. Един колега беше писал - почистване на дроселовата клапа (има и тема). Не съм го проблва и не знам дали ще свърши работа,просто давам съвет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей те момчета .

Имах същия проблем.

5 дена седя колата при един майстор,мале голямо търсене на проблема беше.

Накрая един познат ми каза да му закарам колата (на дърпане разбира се), накрая проблема се оказа от компютъра.

Реши че трябва да търси имобилаизер.

От една година я имам колата и незнаех че предишния собственик е нацяло отрязал имобилайзера и правил магии в компютъра . Та реших си проблема с този моя познат ми поиска колата да ми я до търкалям ,свалихме компютъра и го занесе на някакво момче  за 4 часа беше готов и срещу 100лв. е всичко е ок .пали  без имобилайзер и без проблем.

А за оборотите дори и без разглабяне на дроселовата клапа може да се почисти .

Купих някакъв спей за карбуратор немога да се сетя как се казва утре ще го видя и ако имате интерес пробвайте при мен ефекта е 100%.почистихме клапата без да я сваляме . Мъжъ ми се опита но не успя ,така са запекли болчетата че се отказхме да я сваляме  .

егати и гняста беше вътре все едно съм пържила 5 кила цаца вътре .

След почистване с този спрей и парцал внимателно не са мръднали въобще оборотите



Колеги,

 

От около половин година имам проблем с моето Ауди А4 1995 В5. На газов инженкцион съм, поставен преди почти 2 години. Прилагам и файл с диагностика на двигателя с VAG COM-a. 

Проблемите се изразяват в трудно палене през студените месеци, а от скоро играят и много оборотите.

Вчера колата тотално отказа да запали. Акумулатора ми е сравнително нов - 2 години и е Banner 80Ah.

 

Преди 4 месеца съм сменял горивна помпа, маркуча от резервоара до помпата, както и няколко износени маркучлета за въздух. Правен е тест на дебитометъра - казаха, че е ОК. Минаха дюзите на ултразвукова баня...

Е, явно нещо не е ОК, защото от тогава все имам проблеми с колата свързани с оборотите и паленето на колата. Отделно имам проблем и имобилайзера, който ми казват да го реша като си сменя таблото ...

 

Моля за практични съвети и/или препоръчайте добър майстор за диагностика и ремонт. Точно сега ми е трудно да сменям колата, че дедето няма и месец и сме заети с много други проблемчета, а без кола .... трудно.

 

Благодаря ви предварително за помощта.

от къде сте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би ли могла да снимаш спрея,или поне да кажеш марката. И как става почистването без сваляне ? (най-добре на ЛС,че да не спамим в темата на човека)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...