Jump to content

Да ви светна за гумите


Recommended Posts

Вчера слагам две чисто нови Корморан. /175/70 -14/ 84лв. едната. След като ги смених престига един със същите, оказа се че ги търкаля 1 година, изминал е 16 000км. - но като ги видях бяха почти свършили /щото ги бил карал и през лятото/. Работат е там, че колата я имам от 4 год. и беше с добри Гудиар М+§, именно тях смених но след 40 000 км. пробег зиме и лете. Вярно е че бяха станали като бебешко дупе /така се изрази гумаджията/, но Корморана едва ли ще искара и 20 000км.

Познайте ако имаше втора употреба реномирани гуми - кои щях да взема. Щяха да са 2-3 пъти по евтини, щяха да изкарат по-вече от корморана, а с кои колата спира по-добре и изобщо с кои ще стои по-добре на пътя няма защо да коментира. Неприемам да се отричат втората употреба гуми /особено за тези които не разполагат с парички/

Мисля, че станах ясен

Късмет колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

Всяка гума си има сезона. Зимната зимата, лятната зимата. Що не ходиш с маратонки зимата в снега? Или що не опиташ да караш ски по асфалт?

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сравнявам две марки зимни гуми /макар и грешно търкаляни и през лятото/ - приемам Гудиара като гума втора употреба която ще изкара повече от нов корморан. Идеята ми е има логика и в гуми втора ръка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че нещата са много относителни,аз лично бих предпочел новата гума.Марковата, но стара ....защо е била свалена...а всъщност колко е годишна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

напълно съм съгласен с колегата за гуми втора употреба! Ощ в началото, когато си купих колата си купих и летни и зимни гуми. Летните бяха Barum 185/70/14., а зимните са Sava Eskimo. да ви кажа - дето е Корморан, там е и Барум. изминах с тях едва 18.000 км. само през лятото съм ги карал. sava като зимна гума се държи добре - крам си ги вече 3-ти сезон, около 20.000 км съм изминал и спокойно мога да си изкарам още толкова. За лятото задните ми гуми са Vredestein M+S. не знам точно коя употреба, но са по добри и от летните ми гумi също Sava, които ще изкарат общо не повече от 20.000 км - т.е. има още не повече от един сезон в тях! Това не значи да си купуваме всички гуми втора употреба разбира се - трябва да има и здрав разум!:0)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните бяха Barum 185/70/14...

И ти си намерил какво да сложиш... По-зле са само Matador. В момента съм с такива (така купих колата) и за 20к км се напукаха като от старост....

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оформя се интересна интрига:

1. Един купува "куче марка". :stupid:

2. Втори кара със зимни гуми лятото. :flehan:

3. Трети за тънко си купува Шкодичката с евтини, но не съвсем лоши гуми, а даже добри. :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки лев даден за закупуването на една по качествена гума не е излишен от това ни зависи живота все пак несъм привърженик на гумите втора ръка ОПАСНИ СА (въпреки че ги продаваме и тях и то се стремим да предлагаме все наи качествените )а несъм и привърженик по няколко причини:

1.Една гума втора ръка може да излезе и по скъпа от качествена нова (тази гума няма никаква гаранция и след поставянето и може да изкриви и за 5 км. след това се намира трудно същия модел

пък и да го намерите на дали ще ви продадат 1 бр. защото втората употреба обикновено вървят на чифтове)докато дори и при скъсването на нова си закупувате 1 бр. и продължавате

2.Дори и при наи голямо желание да видите дефект на гума втора ръка не винаги се отдава видимо е здрава дори като нова нооо :stupid:

3.Тази гума е изхвърлена от употреба а е като нова ЗАЩО ЛИ :flehan: (освен собственика и да е уцелил

6 от тотото и да е решил да си сложи по качествени :flehan:

4.Не си мислете че там хората ги карат по 1 сезон и ги хвърлят (всеки цени парите)имат си хотели за гуми слагат им етикети (ако не забравя на следващата среща ще донеса 1 такъв етикет от хотел за гуми

в ГЕРМАНИЯ) срещу минимално заплащане им ги съхраняват тези хотели са наи вече в центровете за гуми

И НАИ ВАЖНОТО НЕ ПЕСТЕТЕ ПАРИ ЗА КАЧЕСТВЕНИ ГУМИ ТЕ СПАСЯВАТ ЖИВОТИ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям колегата kivv. Икономии от гуми, накладки и прочие критични за безопасността компоненти НЕ трябва да се правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги износвате за по 20 х.км? Преди две години си купих 4 летни MALOYA и 4 зимни FULDA, изминал съм 40 х. км., и почти не личи че са карани. При все това, като станат на три години ще ги сменям.

Какви са тези икономии от гуми? :stupid: 14-те не са толкова скъпи, че чак да не можеш да си ги позволиш :flehan: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги износвате за по 20 х.км? Преди две години си купих 4 летни MALOYA и 4 зимни FULDA, изминал съм 40 х. км., и почти не личи че са карани. При все това, като станат на три години ще ги сменям.

Какви са тези икономии от гуми? :flehan: 14-те не са толкова скъпи, че чак да не можеш да си ги позволиш :flehan: .

колега те карат само на боксуване и за това ги износват :stupid:

или пък карат с някакви памучни знам ли :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Off-topic, но да караш лятото със зимни гуми си е престъпление - спиране под всякаква критика, комфорт на возене клонящ към "0", за икономия на гориво няма да коментирам.

Гуми втора ръка - никога! По-добре немаркови нови отколкото маркови стари!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги износвате за по 20 х.км? Преди две години си купих 4 летни MALOYA и 4 зимни FULDA, изминал съм 40 х. км., и почти не личи че са карани. При все това, като станат на три години ще ги сменям.

Какви са тези икономии от гуми? :stupid: 14-те не са толкова скъпи, че чак да не можеш да си ги позволиш :flehan: .

E какво искаш да кажеш сега. Малоята си е страхотна гума. Аз се шашнах направо колко е доба за рази цена. Говорим за Футура Примато. А за Фулда няма какво да се каже. Феноменална гума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3. Трети за тънко си купува Шкодичката с евтини, но не съвсем лоши гуми, а даже добри. :flehan:

Не знам защо мнението ми изчезна. Ще го повторя.

В единствения вносител на Шкода (Еуратек) можеш да поръчаш почти всичко - боя, екстри, джанти и т.н. Но гумите ти ги слагат и не те питат какви искаш. С каквито дойде. Уви :stupid:

Иначе Матадора не се износи толкова колкото се напука като 10 годишна гума. А е произведен 2006г. Вие кажете каква гума е това....

Иначе съм писал - не правя икономия от гуми, окачване и спирачки.

Поздрави

PS: Този път се надявам поста ми да не бъде трит. Или поне да получа информация защо е затрит!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E какво искаш да кажеш сега. Малоята си е страхотна гума. Аз се шашнах направо колко е доба за рази цена. Говорим за Футура Примато. А за Фулда няма какво да се каже. Феноменална гума.

Аз съм със същите MALOYA 195/65 R15 (500лв. за 4 гуми), наистина са страхотни гуми и ще ги сменям защото ще са на три години. Що се отнася до Фулдата, Кристал Монтеро 195/65 R15, нещо не покриват очакванията ми на сняг, при условие че се изръсих 660лв. за тях :stupid: - подведох се по шарката.

За зимни гуми съм се спрял на Pirelli W190 Snowcontrol 195/65 R15, но още не знам на каква цена са.

Редактирано от Cocteau
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговор на въпроса на idvam78:

Ако мислиш, че няма да ти трябват ги хварляи, тук вув форума все ще се намери някои който ще си ги обуе :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ги износвате за по 20 х.км?

Ами ела да видиш Continental Premium Contact на 20хил.км. предните ги сложих задни и сега колата е на 30 хил.км. и гумите стават за болкука ,супер некачествени гуми . . .За тия корморан ,барум и т.н. незнам . . , страх ме е да мисля дали ще ме изкарат и 20хил.км.

За сравнение това е Vredestein Snowtrac 2 195/65 R15 на 31 500 км!!!

post-183-1164100222_thumb.jpg

post-183-1164100257_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги никой не спомена нищо за гумите регенерат, Аз скоро си купих колта и нямам много опит с гумите но новите 15-ки зимни ми се видяха много скъпи и за това реших да си купя регенерат(италиянски са) Като ходих да си ги слагам имаше двама трима души които за втори трети сезон ще карат със същите гуми(регенерат) и са доволни от тях. Някой като чуе че съм сложил регенерат за предни гуми и ми вика ти луд ли си,но аз да ви кажа честно не се притесняжам защото все пак зимата се кара значително по бавно а и гумите имат 1 година гаранция!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси във форума. Тази тема се дискутира непрекъснато...

Моето мнение - в никакъв случай. Други колеги казват става. Единно мнение няма.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе Матадора не се износи толкова колкото се напука като 10 годишна гума. А е произведен 2006г. Вие кажете каква гума е това....
Знам, че не може да си поръчаш гумите. На твое място бих отишъл и направил съвсем законна рекламация на гумите. Съседката ми е официален вносител на Матадор и мога да потърся съвет за теб. :dance: Наистина съм учуден, защото напоследък отзивите за тази марка са нормални. :meeting:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ела да видиш Continental Premium Contact на 20хил.км. предните ги сложих задни и сега колата е на 30 хил.км. и гумите стават за болкука ,супер некачествени гуми . . .За тия корморан ,барум и т.н. незнам . . , страх ме е да мисля дали ще ме изкарат и 20хил.км.

За сравнение това е Vredestein Snowtrac 2 195/65 R15 на 31 500 км!!!

Колега,все си мисля че това се Hi track дето си показал на снимката,а не Snow track 2. :dance:

И те са летни а не зимни!

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На твое място бих отишъл и направил съвсем законна рекламация на гумите....

Не ми се занимава. А и гумите са вече на 22к км. Ще ги сменям пролетта.

Поздрави

PS: Матадор е единствената гума която съм виждал да бие радиално! И баланс от 150-250 грама на гума! Какво да им рекламирам!??!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...