Jump to content

Да ви светна за гумите


Recommended Posts

Като автор на темата /писана за да кажа колко е важна марката на гумата/ искам да споделя още нещо. През лятото трябваше да използвам джантата от резервната гума. Като я маха гумаджията установи /след усилено чъгъркане на оловото за баланс/, че тази резервна гума е производствена - заедно с колата. Или според него тя в продължение на 18 години е била ползвана само като резервна гума. Марката на гумата е Мишелин, а оловото наистина беше по-различно от слаганото в БГ /черно на цвят, а не сиво и много здраво захваното/. Незнам дали е възможно за 18 години гумата да няма никаква пукнатина, почти износена но изглежда стабилно. Възможно ли е гумата да е заедно с колата Ауди 80 - 1988 г., А дали германеца би сложил френска гума на своето творение ?!?!?

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха и моята резервна гума е Мишелин, само дето не знам на колко години, но ще видя утре от любопитство, и също изглежда доста изпилена, но като нова

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми?

САМО НОВИ!

Кола втора (или N-та) ръка с гуми втора ( и по вероятно N-та) ръка... :hilezh::hilezh::bia:

Някой да гарантира втори ( или N-ти???) живот.... :hilezh:

Между другото не си правете експерименти, това тук чини цифром и словом $46 млн......А се вижда от картинките че отива почти на кино само заради една гума (слагат нови GoodYear, размера им отговаря приблизително на 265/80/15, скоростен индекс нямат, ама пише 'max speed 250 knots' ,което отговаря пак приблизително на 450 км/ч! И ги хвърлят ако се наложи много начесто...Може асоциациите да не са много точни, но по-скъпо от живота няма..

Редактирано от FULCRUM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И НАИ ВАЖНОТО НЕ ПЕСТЕТЕ ПАРИ ЗА КАЧЕСТВЕНИ ГУМИ ТЕ СПАСЯВАТ ЖИВОТИ

Тъй е тъй :hilezh:

Ха и моята резервна гума е Мишелин

Вие ме замислихте, аз имам чисто нов Континентал в багажника, стана ми любопитно ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй е тъй :hilezh:

Вие ме замислихте, аз имам чисто нов Континентал в багажника, стана ми любопитно ...

А ти знаеш ли че и аз сам с чисто нов континентал и знаеш ли какво си мисля че все ще ги сглобим чифт

моят е производство 1996год. и поради тази причина немога да намеря друга такава провери твоята и ако са еднакви да ги отнаса 1 поне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти у ред ли си на 10 годишни гуми да се точиш :-)

Ще погледна... след малко.

праскам ги задни точно затова да вида какво ще се случи с 10год.гуми :bia::D:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами немисля че ще се изпарят кат ги сложа очаквам да изкривят бързо поради старост но иначе несмятам че можат да гръмнат или нещо такова точно затова ми е интересно да вида какво ще се случи

все пак с това се занимавам тъи че :bia::D:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

праскам ги задни точно затова да вида какво ще се случи с 10год.гуми <_<:(:bia:

Няма да е кой знае колко интересно. Аз имам опит, но не с 10, а с 9 годишни гуми. За кривене - не са се кривили, обаче са самоубийство на мокро в буквалния смисъл. А иначе ги карах до момента, в който разбрах колко годишни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...