Jump to content

Проблем при старт.Липса на ток по свещите?


andibgpz

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Пиша ви по повод една дилема.Колата е Ауди 80 1,8 моно с код РМ.Миналата седмица в Неделя колата не запали - беше още топла.Имах резервна свещ и видях ,че до там изобщо не стига ток.15 Мин по-късно запали от самосебе си,даже на 3 цилиндъра.Покарах малко и реших да я заведа да я погледнат.Остави ме на 500м от сервиза.Добутахме я и в четвъртък започнахме да човъркаме.Понеже стана късно я оставихме в гаража и подновихме опитите в неделя.Сложихме друг комутатор и друг датчик на хол и пак не запали.Върнахме моите,майстора мери замерва ,завъртяхме я  и със зор запали.От тогава съм минал 200км и проблем не е имало.Той каза ,че се дължало на някакъв конденз в делкото и като е изсъхнала се е оправила.Мене обаче случката не ми дава мира ,понеже не съм сигурен в колата.Дайте идеи дали да сменям нещо или да карам ,без много да му мисля ?

Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причини може да има много.Проверете дали има 12В на бубината когато не иска да пали /евентуален проблем с клемореда/.Друга вероятност е пробив на палеца към маса /имах такъв проблем/.Смени майстора - това не е Москвич да има кондензатори по делкото и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има 12В ток от бобината като не пали,замерих го с мултицет.Какво значи пробив на палеца към маса.Относно майстора  до момента 2 години и половина не ме е дънил.Не знам днес карах още 300км и няма зор.Препоръки ??? Към кой разбиращ майстор да се обърна в София,който да не ми свали кожата??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...