Jump to content

Проблемите на новата ми покупка.. А6 комби 2002 г.


d_petrov

Recommended Posts

Здравейте, вече съм един от Вас за което силно се надявам да не съжалявам много.

 

За момента съм открил няколко проблема:

 

1 - Свирката не работи.

Проверих бушон "signal horn" - Здрав е

С една или две свирки е ?

 

2 - Предна лява врата на отчита, че отваря, нито светват плафоните, нито борд компютъра.

 

3 - Изгоряла е лявата лампа на задния номер.

Пробвах се да я сменя отвъртях болтчето и внимателно я отлепих(мисля, че беше залепена заводски) и се опитах да я извадя, но номера пречи да излезе пластмасовото тяло.

 

4 - Казанчето за антифриза е черно отвътре и имам чувството, че водата/антифриза не е сменян от години има и нещо като каймак на капачката и по гърлото.

 

5 - Имам си и оригинална навигация  след като я закачих на диагностика ми казаха, че е слагана допълнително и реших да пусна един диск с музика който беше в колата, но беше леко издраскан и ми изписа, че е развален. Натиснах копчето да го извадя, но имам чувството,че копчето е развалено, тъй като не прави нищо.

 

6 - На волана не работят копчетата.

 

7 - Темпомата мисля, че не работи или не знам как да го пусна.

 

Дайте идеи за отстраняването на проблемите.. :(

 

Предварително благодаря!

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 78
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

2. Връзките в врата са прекъснати или платката в вратата вързана с пантата не работи.
5. Каква е навигацията - RNS-D, RNS-E. Попринцип ако е оригинална в нея не се слагат дискове за музика а дискове с карти. Музиката се слага в changer-а.

Редактирано от theshatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На нея пише "Navigation plus" (до колкото знам е оригинална)

Нямам changer до колкото виждам в багажника.

 

П.п  Добавих 6 и 7 точка в първия пост.

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава ли е навигацията :

RNSE.jpg

 

 

Или такава:

rns-d.jpg

 

 

Changer-а е в жабката.

Темпомата се включва - натискаш копчето на лоста и после го бутваш надолу.

Редактирано от theshatter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там горе не можеш да сложиш музикално ЦД а само ДВД за навигация - голяма тъпотия ама факт  :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Свирките са две - една за ниски тонове и една за високи, намират се в бронята от двете страни горе-долу под фаровете,

2. В 99,9% от случаите с твоите симптоми се оказва, че има проблем с микрека (микроключе) на самата брава. Имаше теми как се разглобява, как се сменя и също теми на продавачи на такива микреци, защото самото закрепване към бравата е различно при различните коли.

3. Ако номера ти е със старите алуминиеви нитове, леко с една широка отверка можеш да го измъкнеш, да свалиш номера и подложката и след като си смениш крушката да сглобиш всичко и да си мушнеш нита - става без проблем, нита не е много отворен отзад и после влиза плътно. Ако си с новите нитове, чупиш и после отиваш да ти сложат нов, на един приятел не му взеха лев, а дори да ти вземат, ще е символично.

5. Наистина специално при RNS-D не можеш да слушаш музика в гнездото за навигация. И друг път е имало проблем с вадене на диск, който не е навигационен от RNS-D, така, че проблема най-вероятно не е в копчето. Ако диска ти е скъп, начина е да я разглобиш, ако не - нека си седи там, това гнездо няма да ти послужи никога за нищо, ако ползваш колата в България, карта за България никога не е имало и няма да има, последната за Западна Европа е от 2005 ако не се лъжа.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с вратата като гледам няма да се оправи много лесно, ще търся помощ от приятел/майстор.

Дясната свирка я проверихме през решетката на халогените и уж е здрава, така че трябва да търся проблема другаде.. идеи ?

За навигацията, някой знае ли как се вади ?

Може ли по-някакъв начин да се ползва флашка или карта памет за музика, освен през адаптерите които се включват в запалката?

Копчетата на волана могат ли да се вържат към навигацията, поне като е на радио да може да се ползват за момента ?

 

@ksi1 Някой неща мислех, че се оправят по-лесно а някой не ги видях, но благодаря ти за коментара помогна ми много.

 

Имаше един форум майтап който се оказва много верен...

 

Американски форум - питаш и ти отговарят.

Руски форум - питаш и те питат.

Български форум - питаш и ти обясняват колко си тъп !

 

Поздрави, Дани

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав!

Гледам,че доста хора са ти отговорили и са отделили време да ти помогнат!

Това, за форумите ок но го казваш не,на място!

Логичен е въпросът защо я купи след като и много колеги те предупреждаваха да не я купуваш

Не вярвам,че си прекарал достатъчно време в този форум за да имаш мнение за хората тук

Иначе да ти е честита колата!

Ползвай със здраве и късмет!

П.с Волана няма да работи ако е сменян и не е нейният

Свалете Еър бега за да се видят връзките...

Mp3 ките в запалката дават смущения и звукът не е качествен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За свирката може волана да е сменен и от там да е проблема!

На моята кола пробвах  с друг волан,и така се получи,че нямах свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...За навигацията, някой знае ли как се вади ?...

Както ти казах по-горе в твоя случай друг начин няма, трябва да я разглобиш. Виждал съм по същата причина бъркано отпред с клещи, щипци или не знам какво и супер наранен преден панел.

От любопитство - диска ти е скъп или поради друга причина искаш да го вадиш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диска се вади по-този начин.....

 

Щом не ти работят свирките и бутоните на волана,според мен имаш проблем със лентовия кабел и връзките с него.....

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не греша, за да го пусне в това меню трябва да сложи вътре някакъв Travel Pilot DX, дори и стар, а той е мушнал CD с музика. Спомням си, че на моето RNS-D му търсих диск за да ме пусне в менюто да му сменя езика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сняма на езика иска диск, да. Аз в момента не мога да го сменя, защото ми изписва CD Defective и няма никакъв шанс да влезна в менюто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка се оказва, че си имаш цветно радио ... ..

според мен направо я хвърляй тази навигация , и си сложи нещо друго с двоен дин, или има такива оригинална свирка за касета и CD. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американски форум - питаш и ти отговарят.

Руски форум - питаш и те питат.

Български форум - питаш и ти обясняват колко си тъп !

 

Еееее мноо си остроумен - няма що. Ти чел си си американски форум? Аз щото чета постоянно. След такива въпроси отговорите са от типа - модула струва $$$ иди го смени. Земи си пусни там въпроса и после ни пусни линк да се образоваме как трябва да ти отговаряме.

 

Разбери причината за проблема ти по т.4 - предполагам за него колегите те питат защо си я купил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си прав!

Гледам,че доста хора са ти отговорили и са отделили време да ти помогнат!

Това, за форумите ок но го казваш не,на място!

 

 

Форум майтапа го написах за конкретния потребител, а не за всички във форума, не ме разбирай погрешно!

Благодаря на всички за помощта и отделеното време

 

 

п.п Не съм искал да обидя никой !!!

 

Ще я карам на майстор да я погледне.. засега това е основният проблем за който се притеснявам Т.4

 

Не ми е важен диска, даже не знам каква музика има на него, искам да сваля навигацията и евентуално да си намеря диск с навигация.

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси, казвам ти, че диск с навигация за България никога не е имало и няма как да има, а ти продължаваш да искаш да си намериш. Уважавам избора ти да не вярваш, но все пак някой като ти даде конкретна информация, преди да му покажеш, че не му вярваш провери в гугъл. Успех по-натам с колата.

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напротив,имах същия проблем с моето нави.......малката сложи обикновенно СД но от меню-то го извадих.

Няма начин някой да измисли нещо такова.......да пъхнеш грешно СД и да се наложи да изхвърляш или разглобяваш навигацията......

Редактирано от nikif1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам това е същото меню като за смяна на езика. За да си сменя езика съм 100% сигурен, че търсих навигационен диск иначе не ме пускаше в това меню.

Все пак може и да бъркам (че е същото меню), отдавна и бих шута на тая така наречена навигация.

Но споровете са излишни, ако някой ми каже, че въпросният слот ше го използва за нещо в БГ - евала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вади се - и аз сложих погрешка и после го вадих и то на Талянски  :wall:  А пък тва че не сменя езика без диск  :steinigung:

Иначе относно навигацията - радио ама цветно :) Примерно можеш да си вържеш камера за задно виждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм казал, че искам да ползвам навигацията, а че искам да си намеря диск с навигация!

 

Но засега оставям навигацията за след другите проблеми които имам.

Редактирано от d_petrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...