Jump to content

Въпрос за модул за мултиволан


tanybg

Recommended Posts

Определено такава функция няма заложена стандартно, тъй като както писах по-горе инструкцията за експлоатация на Concert за A3 8P не дефинира функция при натискане на дясната врътка. Т.е. при стандартна кодировка/избор и наличие на касетофон няма заложена функция (освен ако не е остана;ла като инженерна опция някъде заровена).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 145
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така е, накарах дъщеря ми да пробва на А4-ката и при натискането на дисплея изписва "no function". Срамота, да оставят бутона неизползваем :). Все пак може да се провери дали след логин няма да се промени защото съм сигурен, че имаше някакви настройки за mute по каналите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хрумна ми нещо. Ако променя кодинга и укажа, че имам и телефон, дали като натисна бутона за отговор няма да mute-не касетофона. При първа възможност, ще го пробвам. Освен ако някой, не каже че греша и няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма такъв отреден бутон (за отговор). Бутонът за отговор когато звъни телефон е натискане на лявото колело. Но е активен само ако телефонът звъни или си в разговор за да затвориш :) Иначе функцията му е друга както коментирахме.

Все пак сме вън от ерата на аналоговите телефони ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, бутона с нарисувано човече, което говори, от дясно за какво е?



http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=143444&p=2324435

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За SDS (Speech Dialogue System). Ако имаш частичен или пълен SDS, като натиснеш копчето можеш да си говориш с любезната какичка и да и казваш какви желания да ти изпълни докато ти шофираш ;)

Няма общо с телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

днеска мислих и се чудих попринцип функциите на волана от самият волан ли се определеят или от самото радио/навигация ?Днеска се возих в една А6-ца 2009 година и примерно волана е същиятр като моя, но примерно от волана може да си спира звука и да го пуска с едно натискане на копчето.Значи би трябвало това нещо да реагира в зависимост какво радио// навигация имаш вградена в колата?Аз лично на моя волан мога да намалявам звука, да сменям песента/радио станцията и примерно като слушам мп3-ка да я превъртам напреде..Дали в адаптациите на радиото може да има нещо за спиране и пуснаке на звука ?

И при мен волана е със същите функции и копчетата са допълнително слагани.Не ми допада това,че от врътките за смяна на станциите например врътване нагоре сменя станцията в намаляващ ред-например от 96.4 мести на 94.7,а нивото на звука си е ОК-нагоре усилва,врътка надолу намаля.При вас така ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Левия скрол на мултиволана, сменя запметените станции в низходящ ред при завъртане на горе и във възходящ ред при завъртане на долу. При натискане, сканира за радиостанция в съответния честотен спектър във възходящо търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен волана е със същите функции и копчетата са допълнително слагани.Не ми допада това,че от врътките за смяна на станциите например врътване нагоре сменя станцията в намаляващ ред-например от 96.4 мести на 94.7,а нивото на звука си е ОК-нагоре усилва,врътка надолу намаля.При вас така ли е?

и при мене е така колега :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги прочетох всички теми, които намерих ама понеже не съм много наясно за мулти волан колегата bsdnikolov ми каза да търся highline module, лентов кабел и Slip Ring. Та утре ще обиколя няколко места да погледна ама какво точно трябва да гледам как да разбера, че кабела и слип ринга ще станат (за модула разбрах пак от bsdnikolov, че трябва накрая да завършва Е или F ) ама кабела и слип ринга имат ли някакви номерации, които да видя понеже не намерих информация или поне ако някой може да ми даде снимки външно как изглеждат. Да не ги взема и да се окажат, че са като мойте. И още нещо понеже мойта е с двигател 1.9 предполагам, че няма да има проблем ако частите са от 2.0 примерно.

ПС:Ето това е волана доло на снимката и до 3-ти януари мога да го взема ако намеря тия другите неща, иначе след това момчето с което съм говорил живее в Англия и си отива. И ако някой случайно има за продаване да ми пише.

post-79964-0-06281500-1451241302_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят е абсолютно нерелевантен за това, което търсиш. Единствено МоделГодината и изпълнението имат отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, а имаш ли идея какво да гледам при слип ринга и лентовия кабел за да знам, че ще станат със сигурност? Мойта е 2005 година спортбак. Имам един познат с морга има ударена а3-ка такава 2008 година с мулти волан и навигация. Утре ще отида до него да видя дали му стоят, каза че волана го е продал ама другите неща май не ги е продавал и ако са там да знам какво да им гледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че slip ring 1K0 959 653 D и модул с номер 8P0 953 549 F  са съвместими и този модул поддържа мулти волан. Другия, който също поддържа мулти е 8P0 953 549 E . Мисля, че би работил със същия slip ring, но не съм на 100% сигурен. Щом колата ти е след 2005г. има възможност в момента slip ring-а ти да е като този, който написах и да не се налага да го взимаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентовия кабел не е фатален. Можеш да си добавиш двата пина, които ти липсват и да си го свържеш към мулти-волана. Но, ако го вземеш в комплект с другите неща, най-добре.

Да се похваля и аз вече съм с мултиволан.Във вторник го сложихме с bsdnikolov. 

 .................................. и като се има предвит,че не взехме лентовия кабел, а bsdnikolov преправи моя.

 

Както е видно, лентовия кабел не е спънка и не е фатален. Ти си МГ2005 или МГ2006 по спомени и много от нещата са "оправими". Но най-лесно е за мен, всичко да е в комплект и съвместимо. 

 

P.S.

Нали знаеш, че смяната е процедура която изисква адаптации не само на Steering Wheel модула и ще ти се наложи да дойдеш или при мен или да отидеш при някой друг, за софтуерно активиране и адаптиране. Също така, Steering Wheel модула не се сваля лесно без да му счупиш щипките. Изисква "special tool".

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За адаптациите нямам идея какво трябва да се направи. Въпроса е да намеря нещата преди 3-ти януари понеже момчето с волана си заминава за чужбина и няма да го взема преди да съм намерил другото и все пак да не ми искат повече пари от волана за тия другите части :D (че като гледам в ебай цените са доста високи). И ще ти драсна след това ако може да мина като си свободен след празниците за настройките понеже, друг познат нямам който знам, че може да помогне. Колата ми е началото на годината януари или март нещо такова ми се върти по спомен, та би трябвало да е МГ2005. 

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още 1 въпрос понеже тоя човек имал много работа с моргата и няма как да види днеска за нещата започнах да звъня по обяви на ударени в мобилето. До сега за а3-ка не намерих ама ми предложиха от а4 и а6 и едно момче скоро бил продал от а3-ката ама имал от VW touran 2008 година нещата с мулти волан. Дали има вариант от туарана примерно да стане модула ринга и лентовия кабел или са различни там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК намерих в една морга туко що след малко тръгвам да ходя да ги видя. Човека каза, че дава всичко за 180 лева и са били на а3-ка с мулти волан и ще станат ама цената ми се струва малко ниска ама ще видя все пак. Дано да са тия. После ще пиша ако ги взема. 

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готово частите са при мене :D Искаха да ме извъртят с кабела ама добре, че e колегата Пламен и ги знае нещата   :) Та благодарение на него сега всичко е точно, иначе щяха да ми пробутат някакъв друг кабел :D

 

ПС: Сега се загледах, че номерата са абсолютно същите като на колегата Ivan_Ch

post-79964-0-61474500-1451319224_thumb.j

post-79964-0-66227900-1451319230_thumb.j

Редактирано от Иван Лютов
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен е в плюс да ти кажа овреме, че лентовия кабел не е този. Иначе, като дойдеш да го монтирам, ще падне едно забавление.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги вчера звънях сигурно на 20 обяви на морги с ударени а3-ки и или го нямат темпомата или са го продали. Та днеска ще звънна и на останалите обяви от мобиле и карс ама гледам, че има ударени с десен волан, които на снимката имат лостче. Та ако не са го продали дали ще стане от кола с десен волан, предполагам че няма да има разлика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...