Jump to content

Как да преместя инсталация за подгрев на седалките на А4 Б5


komesta

Recommended Posts

Колеги, захванах се със една идея, да прехвърля салон с подгрев на моята а4 б5 1998г. За целта се сдобих с донор а4 б5 2001.и ето започнах да оголвам донора за да стигна до инсталацията, но честно казано малко се стреснах като видях какво се случва под мокета. Доста заплетена се оказа цялата история. Не съм си и правил илюзии, че ще мина без жичкаджия, но малко ме отчая след като ми обясни че всичко минава през комфорт модула и  е доста сложно, да не казвам направо че е невъзможно да се премести в комплект, а трябвало да се побългарява през отделно реле и т.н.

 

43074323_6_800x600_rev001.jpg

 

Имам нужда от всякакви съвети и идеи, ако някои е минал по този път. Всякаква информация ще ми бъде от полза.

И това не е всичко, наред с инсталацията за подгрева , мисля да преместя и инсталацията за оригиналното стерео AUDI CONCERT  с вградения субуфер  Там също ще имам нужда от инфо. Благодаря предварително!!! ПОЗДРАВИ!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, и аз съм силно заинтересуван. Може ли да ми кажеш колко ти излезе салона, и само предните седалки ли си взе?
Пожелавам ти Успех в начинанието!  

Редактирано от shturshel
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами колега като цяло аз си търсех този салон от доста време и просто ми харесваше като разцветка, а това с подгрева ми дойде бонус. Купих си цялата кола за части.

 

62688118_6_800x600.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно ще преместиш оригиналната инсталация от донора при теб. Аз се пробвах и не можах, тя е вплетена в останалата цяла инсталация на колата. Отрежи колкото може по-дълбоко кабелите на буксите на седалките. Вземи бутоните, буксите и съответно отрежи кабелите. Кабелите от бутоните до бушоните ще си ги пуснеш сам (или жичкаджията). Цялата електроника се намира в самите контролни бутони, няма допълнителни релета.

Ще ти пусна ПДФ със схемата на свързване и дебелината на проводниците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах предвид, че тук ще го пусна, но да го потърся.

Това е схема на салон с оригинален подгрев.

Схема подгрев седалки A4 A6.pdf

Редактирано от bokouser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах предвид, че тук ще го пусна, но да го потърся.

Това е схема на салон с оригинален подгрев.

attachicon.gifСхема подгрев седалки A4 A6.pdf

Евала на колегата, гооолем пич!!!! Благодаря!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

тъй като темата е стара и PDF не е наличен вече, мога ли да помоля ако на някой му се намира подобна схема за свързване на подгрева на а4 б5 да я прати, че и аз се захванах с това начинание??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://s46.photobucket.com/user/liquidfirex5/media/HEATEDSEAT.jpg.html

Това е схема за връзване на оригинален подгрев с оригинални врътки за регулиране, само, че не се ползват оригиналните букси и преходи на кабели под пода, а директно свързване на бутоните с буксите на седалките и бушоните. Аз лично прекарах кабелите под пластмасата около ръчната спирачка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

здравейте ! 

може ли малко помощ ? 

Някой може ли да ми каже коя жица за какво е 

става въпрос за подгрев седалки а4 б5 

благодаря 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@karaivanov1 ти направи ли си труда да прочетеш темата изобщо, в поста над твоя е показано коя жица за какво е ама трябва да положиш малко усилие и да отвориш линка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...