Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено бензиново гориво?


Най- качествен бензин  

116 гласа

  1. 1. Най-добър е бензина в ... (динамика, разход, количество и т.н.) ?

    • Shell
      21
    • Rompetrol
      23
    • Gazprom
      15
    • Lukoil
      14
    • EKO
      21
    • OMV
      11
    • Petrol
      11


Recommended Posts

 Има подобна тема във форума, но ще е добре и тази за бензиновото гориво да бъде обособена самостоятелно. Ще е  интересно да се разбере, какви са наблюденията Ви, къде се предлага най-качествен бензин ?
Под качествен се има предвид: работа на двигателя, динамика, икономия и т.н (ще е хубаво да се уточнява и октановото число).!

Забелязах, че в другата тема (за дизела), започнаха да се смесват мненията за дизел с тези за бензин (дано не се получи и тук).

Добавил съм и анкета, където съм поместил най- разпространените брандове.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

To, отговорът на този въпрос не е много сложен. 

Ромпетрол имат най-модерната сероочистваща инсталация в Източна Европа и горивата са с показатели много над типичните Лукойлски в БГ. Говоря за 95/евро 5/, доколкото знам друг с гарантирана сяра за Евро 5 норма в БГ няма. А Лукойл са много назад спрямо тях по сероочистване. Това казват професионалисти и технолози в бранша с горива. 98 на Ромпетрол е от Лукойл и не става.

 

Другият бензин, който става в БГ (но не за всякакви коли) е Shell 100 /V-Power Nitro Racing-тралала/. Проблемът при него е, че съсипва катализатори при новите стокови коли, заради многото модификатори на триенето, част от които излитат в генерацията.

 

OMV за мен лично са пълен боклук и ги ползвам само за кафе/магазин.

 

За мен лично, комбинацията Ромпетрол + качествен модификатор за горивото дава най-добър резултат. Така става и фрикшън-моднато и се представя отлично - на V8 bi-turbo е между 12.5 и 16 градско и колата постоянно си хапе каишката, и не си иска гумите. С останалите (различни от Шел 100) няма никой, а разхода е с едно 30% отгоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В дълъг период от време зареждах 100 октановия бензин в Шел!  Много бях доволен....     и като динамика и като разход! По-скъп е, но според мен си струва.    Сега карам дизел и пресни впечатления нямам:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм доволен от Ромпетрол и Газпром  плюс добавка Кастрол ТBE, Разход в града варира между 9,9-12, извън града 6,2-6,8, смесен около 8,9. За бензин 95 става дума впечатления на база няколко резервоара от бензиностанция.Колата е А3-97 автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

 От премиум бензините , какъвто препоръчват на моята , най-добре ми се струва Максмоушън 100 на ОМВ - отношение разход и цена . Сипя ли 95 , разхода ми се качва с 2 литра . Явно е голям боклук в Бг , защото в чужбина с 95 колата ми се държи като с българският 100 , дори и пада разхода....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Анкетата не е коректна:icon_exclaim:Къде е Марешки. 10г зареждах на Еко до една случка от миналата година за която съм писал. Оттогава зареждам на Марешки и не намирам разлика в разхода и динамиката а само в цената:hilezh: За 95 да уточня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анкетата е за всички големи вериги, а не за всяка селска или квартална бензиностанция с варел !
 

На 11/10/2014 at 14:04, eic-idimitrov написа:

 Има подобна тема във форума, но ще е добре и тази за бензиновото гориво да бъде обособена самостоятелно. Ще е  интересно да се разбере, какви са наблюденията Ви, къде се предлага най-качествен бензин ?
Под качествен се има предвид: работа на двигателя, динамика, икономия и т.н (ще е хубаво да се уточнява и октановото число).!

Забелязах, че в другата тема (за дизела), започнаха да се смесват мненията за дизел с тези за бензин (дано не се получи и тук).

Добавил съм и анкета, където съм поместил най- разпространените брандове.

 


Да беше прочел ли малко или тва е много тудно ?!?

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всички големи вериги горивата включително и бензина в 99% са едни и същи само названията/ екто, ви пауър и т.н./ са различни:hilezh: А както знаем в БГ най-определящо за избора е цената:icon_exclaim: Та да очакваме анкета къде е най-добрата газ:steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

а някой случайно да забеляза от коя ДАТА е темата? Че и спорите, археолози^_^

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също карам на бензин.Тая анкета не e много вярна,но да кажем,че става.Глас за Шел и Марешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кое не е вярно в анкетата ?
Прочел ли си , какво е писано в началото и ?


Всеки ден се пуска по една тема за най- добрия бензин, а в темата за дизела се коментира от години и не се пускат по 3685422197665 нови на ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Днес заредих почти пълен резервоар G-Drive 100 на бензиностанции Газпром. Останах много доволен от промяната в динамиката на автомобила. На връщане от София заредих OMV MaxxMotion Super 100plus и нещата не бяха същите. Но за да са коректни нещата трябва да се отчете и доста по високата температура на въздуха на връщане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.05.2018 г. at 19:30, МММ1 написа:

Днес заредих почти пълен резервоар G-Drive 100 на бензиностанции Газпром. Останах много доволен от промяната в динамиката на автомобила. На връщане от София заредих OMV MaxxMotion Super 100plus и нещата не бяха същите. Но за да са коректни нещата трябва да се отчете и доста по високата температура на въздуха на връщане.

+1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.05.2018 г. at 22:02, teo63 написа:

Качеството е едно цените са различни:icon_exclaim: Това за полуи-----те пускащи безмислени анкети:stupid:

"Това за полуи-----те" пишещи, такива "Това за полуи-----те " коментари :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Здравейте,

Да възродя темата с тази си публикация. Не съм имал бензинова кола от 15г. Сега с жена ми се обзаведохме  с почти 1годишно Ауди А3 Спортбек 35tfsi  с OPF и другата седмица ще го взимаме. Тя ще я кара яко градско в София.
Та бягам пред вятъра и да си питам за качествен бензин. Съвети получавам за Shell V power 95.  
Моля за мнение кои бензини да купуваме? Водещо е качеството, а не цената. 

Благодаря предварително!

Редактирано от dimpetrov
.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите лични впечатления са такива:

Ромпетрол 95 октана от 100 октана не виждам смисъл при тях. 

Марешки 100.

Шел са им читави горивата като цяло без значение 95, 95+ или 100.

 

За Газпром чувам добри отзиви, но не съм ги тествал, че няма много обекти. 

 

Разбира се 100% гаранция няма!

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

29 minutes ago, NIKO said:

Най-доброто качество е, от.......... бензиностанция.

Не разбирам. Ясно, че от бензиностанция, но коя верига препоръчвате?
 

26 minutes ago, P_PETKOV said:

Моите лични впечатления са такива:

Ромпетрол 95 октана от 100 октана не виждам смисъл при тях. 

Марешки 100.

Шел са им читави горивата като цяло без значение 95, 95+ или 100.

 

За Газпром чувам добри отзиви, но не съм ги тествал, че няма много обекти. 

 

Разбира се 100% гаранция няма!


Нещо за ОМВ?

Редактирано от dimpetrov
.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100 октана на Лукойл е топ, най-добро впечатление ми прави и го препоръчвам.

95 в-пауър също е супер избор, и го препоръчвам ако няма да се вкарват някакви прекъсвачи и т.н. изтезания за автомобила.

Наскоро в града отвориха Круиз, и за сега съм доста доволен от 99+ бензина им, и може би съотношение цена/качество ще излезне най-добре.

 

П.П. В момента изпразвам една бака 95 от ОМВ и се надявам да не ми се налага пак да го правя...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...