Jump to content

Съвет при избор на оператор.


Recommended Posts

Аз минах на Теленор. 16 лв неограничени и 5GB нет. Като facebook/whatsapp не се отчитат и са free.

От вчера съм на 17.99лв неограничени и 10гб. фацебука също не дърпа от 10-те гб.Тези оферти са "скрити". ? Аз директно казах на момата че искам тази тарифа,тя каза- "ми добре".

Изпратено от моят Nexus 5 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 273
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

това е стандартната им 29,99 от сайта

при прехвърляне от друг оператор е с -40% и така става 18лв, сега дават и двойно повече GB нет и облак

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, sky написа:

Аз минах на Теленор. 16 лв неограничени и 5GB нет. Като facebook/whatsapp не се отчитат и са free.

Цената е 1 към 1 с тая на сВивател. Остава да се определи кой е по качественния оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, martinich said:

Цената е 1 към 1 с тая на сВивател. Остава да се определи кой е по качественния оператор.

Технически- Теленор(откъм мрежа,бързина, за покритие не съм убеден)

Обаче навлиза и схемата със заключените дивайси и прекратяването на договора.... и нещата вече не са толкова еднозначни 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно при масони като теб, сменящи въфоня еври иър. За останалото простолюдие избора е ясен - онче, бонче...... 

ПП: Вземам 3 самсуняка от сВиваком и цената им от вчера до днес падна с 20 пари. :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Fitil4o said:

Аз съм бедно момче от народа бре... :huh:

Aaa...беС такива шЕ те замоля!!!

Скъпи сака, пури, пЕскюлЕ...Mason Only!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

26 minutes ago, CCNA said:

Mason Only!!!

Имам дънки такива! Едно време бяха модерни, още ги доизносвам на доизживяване...

Шси ги пазя да пиша с тях по изключение във форума :nixweiss:

Редактирано от Fitil4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ще изтупам темата от праха. Предстой ми подписване на договор с оператор. Някой знае ли гледането на ТВ (мтелспорт 1) дали генерира трафик от безплатните МБ на бърза скорост? Ако договора е към Мтел и апарата се закачи към друга мрежа по уайфи, ще работят ли 25+ телевизионни канала от абонаментния план? За това става въпрос - http://www.mtel.bg/Mtel-bezkrai

ПП: Набрал съм им на ментела и мисля да ги сменям, но ако мога да гледам ТВ без да ми яде от бързата скорост на плана, може да им дам шанс. 2гб е бързия нет.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яде ти трафик ако го гледаш през мобилната мрежа на МТЕЛ. През други мрежи яде трафик от тях. Т.е. през домашна мрежа може да гледаш нон стоп. И аз преподписах с тях и телевизията става.

 

Цитат

Мога ли да използвам Mtel NOW през Wi-Fi или трябва да съм в мрежата на Мтел?


 

Да, можете да гледате Mtel NOW както през мрежата на Мтел, така и през мобилните мрежи на всички национални оператори, включително и Wi-Fi на всеки български интернет доставчик. Услугата е ограничена за ползване единствено когато се намирате извън страната.

Мога ли да ползвам Mtel NOW през мобилен интернет и това ще се отрази ли на трафика, включен в тарифния ми план?


 

Да, можете да използвате Mtel NOW през мобилен интернет, но трафикът не е безплатен и се таксува съгласно тарифния Ви план. Ако към тарифата Ви има включен обем данни, то ползването на услугата ще консумира от този трафик до изчерпването му.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря мечок. 2 гб нет за колко време на ще свършат, ако се гледа ТВ? Например едночасов тенис мач ще може ли да се гледа, или няма да стигне? Дилемата е дали да подпиша с виваком, или ментел. Ще се взема и апарат, който е 10% по скъп в ментел, но те пък предлагат телевизия. От телевизията искам само спортния им канал, мтел 1 спорт, ако го няма в 25+ каналовия им пакет, ще ходя при сВиваком.

ПП: Сега звънях на *88 и служителката ми каза, че телевизия може да се гледа само през мобилната, или фиксирана мрежа на Ментел. А иди го разбери, кое е вярно.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето тук има отговори на всичките ти въпроси. https://www.mtelnow.bg/landingmtel/faq

 

Каква е консумацията на трафик през различните устройства?


 

Консумирания обем от данни е приблизителен за различните устройства:

  • Smartphone 270 MB / час
  • Tablet 545 MB / час
  • Laptop SD 1290 MB / час

 

Работи ми на лаптопа без да е през мтелска мрежа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Пичове, верно ли става безплатен роуминга от следващия месец?

Ще можем ли да си ползваме картите с вивакомските гигабайти в Европа безплатно..?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За роуминга в ЕС след 15.06:

-за разговори - според плана в частта "Разговори към други стационарни или мобилни мрежи".

Т.е имаш 100 минути към всички мрежи в България, отиваш в ЕС и говориш 100 минути и след тях

плащаш спрямо твана на цените на едро определен от ЕК. Не помня колко точно беше, ама е малко.

Имаш неограничени минути към всички в Бг = ЕС

 

-за интернета е по сложно - Гб които можеш да ползваш в ЕС се определят от формулата 2 х месечната такса

без ДДС делено на тавана на цената на едро без ДДС

пример - 15 лв. без ДДС месечна такса, цената на едро за Гб нет към момента е 7.70 Евро без ДДС

15*2-=30 лв = 15 евро / 7.7 = 1.95 Гб  това ползваш в ЕС като част от Гб в плана си.

След това по 7.70 евро без ДДС за Гб.

Таваните за цените на едро са предвидени да падат по план. От 01.01.2018, 7.70 става на 6.00 и така до 2022, когато ще е

около 2.50 евро за Гб.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега украинец си замина и се опита да си прекрати договорът с Виваком като си плати всички такси до края. Казали му, че трябва да плати и всички отстъпки, които са му направили при подписването и сега договорът е платен до края, но не може да бъде прекратен преди края понеже искат въпросните отстпъки. Написа ми пълномощно да ходя да го прекратявам като изтече. Та хейтите Мтел, но всички са един дол дренки. Аз бях 12г на Глобул и после минах при Мтел. Кеф ми е, че ТВ, НЕТ и телефон са ми заедно и цената според мен е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Service Announcement: From 15 June 2017 you can use your plans full allowance of calls, texts and data while roaming in Europe at no extra cost. For more information as well as to see the European countries in which you can roam at no extra cost visit www.vodafone.ie/roaming

Това получих вчера.  Не е  от български оператор но,правилата нали са едни? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам ще важи само за нови договори. Иначе да и за нас отпада роуминга в ЕС.

Редактирано от nurv
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

 На Мтел мрежата е потресаващо зле последните дни, някой с вътрешно инфо какво се случва? Прекъсва ми разговори, после тел-а търси около 30 секунди мрежа, това без значение с пуснат мобилен трафик или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Някой от Виваком към Теленор да е преминал скоро да каже как е нет-а ? Или пък някой, който ползва двата оператора?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно, потвърждавам! Би трябвало да има начин да се настрои, но не съм се занимавал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...