Jump to content

Съвет при избор на оператор.


Recommended Posts

  • Отговори 273
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Така е да. В края на другия месец ще видя колко минути съм изговорил и колко съм говорил миналите месеци и ще видя дали реално клатят с тази тъпата схема или не.... То винаги е строго индивидуално но все пак, аз се надявам бързия нет който е 1гб да не свършва или поне не много бързо и смятам, че ще съм доволен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На всеки план го пише

 

Добре е да знаете:

• Минималното първоначално време за таксуване на националните разговори е 60 секунди, след което отчитането става на минута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълги години бях клиент на Виваком, но поради една или друга причина се махнах от тях. В момента съм на Ментел, чрез виртуалния им оператор БОБ, на текущата промоция БООМБОБ - 500 минути към абсолютно всички за 14.90 на месец ( фикс и мобилни не са разделени) и 500 МБ интернет, като след свършването им интернета спира ( по-скоро скоростта се ограничава на неизползваема такава- някъде около 9,6 кбпс), но пък можеш да активираш безброй допълнителни пакети от по 500 мб на цена 5 лева ако имаш нужда. Мен 500 мб ме устройват - даже и не ги изхарчвам. Най-хубавото - няма срочен договор, което за мен си е огромен плюс. Таксуването и тук е на цели интервали от минута, но не е кой знае колко страшно поне за мен.

Редактирано от digunan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един интересен проблем с Теленор. Този път са сим картите им!

Ако сравните разположението и размерите на металните контакти на сим картите при Mtel, Globul а сега и Теленор то ще забележите, че при новите карти на Теленор средия контакт е най-голям, а всички останали са супер малки, като една от причинте за това е очевидно желанието им да направя една карта която да може да бъде хем SIM, хем MicroSIM, а и NanoSIM.

Това за съжаление прави невъзможно използването на Теленор картата с Nexus 4. Самия трей в който се поставя SIM картата при Nexus 4 е като при iPhone - т.е. отстрани, а не под задния капак. Съответно няма как да я наместиш. Просто я поставяш и ако тръгне - добре, ако ли не, то няма как да я донаместиш.

При Galaxy S2 работи, но не от всеки път. Трябва да я наместиш идеално. Предполагам, че ще има телефони с които SIM карата няма да работи. За това препоръката ми е да НЕ си сменяте глобулската карта с тази на Теленор.

А, ако ще правите това поради някаква причина - първо се уверете по някакъв начин, че ще работи с вашия телефон, преди да подписвате или пък деактивирате старата си карта :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Днеска и мен ме оферираха от Мтел и се зачудих дали да не се прехвърля. Някакви проблеми или недоволни от услугите има ли?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един интересен проблем с Теленор. Този път са сим картите им!

Ако сравните разположението и размерите на металните контакти на сим картите при Mtel, Globul а сега и Теленор то ще забележите, че при новите карти на Теленор средия контакт е най-голям, а всички останали са супер малки, като една от причинте за това е очевидно желанието им да направя една карта която да може да бъде хем SIM, хем MicroSIM, а и NanoSIM.

Това за съжаление прави невъзможно използването на Теленор картата с Nexus 4. Самия трей в който се поставя SIM картата при Nexus 4 е като при iPhone - т.е. отстрани, а не под задния капак. Съответно няма как да я наместиш. Просто я поставяш и ако тръгне - добре, ако ли не, то няма как да я донаместиш.

При Galaxy S2 работи, но не от всеки път. Трябва да я наместиш идеално. Предполагам, че ще има телефони с които SIM карата няма да работи. За това препоръката ми е да НЕ си сменяте глобулската карта с тази на Теленор.

А, ако ще правите това поради някаква причина - първо се уверете по някакъв начин, че ще работи с вашия телефон, преди да подписвате или пък деактивирате старата си карта :)

 

вивакомските nano sim идват с преходници към micro и нормална sim но си работят екстра, пробвал съм ги и 3те варианта..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска и мен ме оферираха от Мтел и се зачудих дали да не се прехвърля. Някакви проблеми или недоволни от услугите има ли?

Аз съм от дългогодишните клиенти на Мтел. Наскоро преподписахме договора си с тях, спрямо актуалната им оферта за корпоративни клиенти, цените им са добри, интернета на висока скорост също е добър, но ниската скорост е изключително бавна. Другия момент е че очаквах корпоративните клиенти по между си да говорим безплатно, както е било преди новите договори, но се оказа че вече е добавка към пакета. Лично мен това ме подразни, но се преживява. Обърни внимание на времето и начина на тарифиране (първите 15/30/60 секунди и след тях какво се случва).
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има тарифни планове за данни с минимум скорост 64к и планове с минимални 128к.

Скорост от 64к е на практика неизползваема, докато при 128к отварянето на страници е незабелижимо по-бавно от пълната скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарифирането е на 60 сек, при всички е така, но дават доста безплатни минути + се прехвърлят и стават по 1.5 средно ако не ги изговаряш. Теленор са ок, но нямат промяна в цените и това, което предлагат за тях. Сега за 300 мин и 300 МБ нет плащам 25лв, като този план е от преди 3 години някъде. В момента за 25 лв пак ми предлагат същото, но с 1ГБ нет + някакви минути резерв али бали. При конкуренцията за тия пари ми предлагат 1800 мин + 4.5 ГБ нет + трансфер на минутите....е как става този номер?

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не провериш и другите планове на Теленор, а не какво ти предлагат и на мен ми предлагаха по неизгодни планове от тези които са обявили в сайта си. Като започнах да ги цитирам и те почнаха тях да ги обявяват. Иначе това, което си харесах при тях беше за 20 лв 400 мин. към всички и 400 МБ на бърза скорост, план "Стандарт". Добре че БОБ пуснаха boombob и ме спасиха от такива размисли. Директно си прехвърлих номера към тях, а за 15 лв - 500 мин към всички и 500 МБ интернет на бърза скорост, без срочен договор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тарифирането е на 60 сек, при всички е така, но дават доста безплатни минут....................

Не ми се рови по офертите на операторите, но има ли поизгодно нещо от 30 левовото предложение на виваком?

 

За 29.99 2000мин към всички други оператори и неограничено в мрежата на виваком. Това гарнирано с 10Гб нет, след изчерпването на които (ако е възможно с телефон:)) скоростта пада на 128к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мтел- ското за подобна цена ти дава неограничени минути към всички и интернет (10000 MB)



http://www.mtel.bg/mtel-transfer

Преди бях на Виваком, но не бях доволен от покритието на мрежата им (особено за интернет- сравнение с другия ми телефон, който е на Мтел) и за това преминах на това.

Редактирано от eic-idimitrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мани ги виваком. Не искам да чувам за тях. Отивам на Cebit, това преди няколко години в немско. Сещам се след няколко часа да проверя дали някой ме е търсил. Гледам и не вярвам на очите си. Телефона си стои не закачен към никоя мрежа.... :stupid:  Почнах ръчно да се закачам и след 5 мин ръчкане се закачи към някоя мрежа.  Пращах няколко смс-а, съответно няма отговор... Върнах се в БГ и питам оператора...какво става? Отговора беше, ами то ние нямаме с всички договор за роуминг....wtf. А за смс-те беше най-смешното...услугата не била живото спасяваща...и нямали договор за смс с оператора. А ме таксуваха за смс-те, но така и не бяха изпратени/съответно получени.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди години мтел имаха категорично по-добра услуга. От тогава вървят надолу, а виваком нагоре.

И при двата оператора можеш да бъдеш измамен с роуминг и нищо не може да направиш. Според мен в момента мтел все още имат по-добра гласова услуга....но откакто внедриха новата система за анализ на клиентите са направо жалки с офертите си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При МТел-трансфер има една уловка - първите минути, които говориш са всъщност от тези, от които е отстъпката. Т.е ако имаш 200 минути към всички ще ги изразходиш дори и да говориш само с мтел номер. След това става безплатно към мтел, но ако говориш с друг оператор си плащаш разговорите. С една дума няма 5 номера, с които да говориш безплатно (любими), а 200-те минути да стоят за останалите оператори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, не е уловка. Като питаш и ти обясняват, а и лесно може да се досетиш. Но за всеки вкус има план. Явно се усетиха, че отиват на зле и си промениха цените. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се усетиш и ги питаш ти обясняват, но ако не обърнеш внимание си тръгваш с 2 годишен договор и после се чудиш защо ти е висока сметката при положение, че имаш 200 към останалите оператори. Мтел трансфер би бил перфектния план ако тези минути се изразходваха само при обаждане към друг оператор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е същото бе човек. Въпрос на лично разбиране. За мен е без значение към кой говоря - имаш еди колко си минути към всички и си смяташ, ако не ти стигат на месец си вземаш повече минути + по-висока такса. Хубавото в случая е, че се прехвърлят и може да се удвоят ако не говориш много. Примерно досега бях на 300 мин към всички и бях на кантар. Сега минах на 600 и ако говоря 300 както си говоря досега, другия месец ще имам 600 + 300 от предния месец - 900 мин. От тях ако говоря пак 300 мин, следващия ще имам 600 + 600 - 1200 мин, което е максимума. Не ме брига дали са към мтел, теленор или вива. А бонус е, че след изчерпвване си безплатно към мтел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е същото - в момента говоря с 5 номера неограничено и имам с тях над 2000 минути месечно. Отделно на това имам 200 минути безплатно към другите оператори. При това положение месечната ми сметка е почти равна на таксата за тарифата. Нали се сещаш, че ако съм на мтел трансфер още първата седмица ще съм изговорил 200-те минути и после за всеки следващ разговор към друг оператор ще си плащам? Съответно месечната ми сметка ще е доста по-висока по простата причина, че ще са ми свършили отдавна 200 минути бонус, а аз не говоря само с мтел.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи колко плащаш...Мтел предлагат за 27лв 1800 мин към всички + трансфер ( макс 3600 мин)  + 4.5 ГБ нет или за 35 лв месечно неограничени минути + 10 гб нет.. Същото го има и при виваком за 30 лв. Само теленор не предлагат такова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...