Jump to content

Съвет при избор на оператор.


Recommended Posts

  • Отговори 273
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проблема при мен е, че не съм включен на гигабитов суич, а са ме вързали на каскаден, който споделям с още доста абонати. Обещаха да го променят. но дори да го оправят за мен това е некадърно свършена работа или "ако мине", щото видиш ли все пак нет има. 

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fx rookie: Какво се разбира под "каскаден" суич? Питам, защото не съм запознат с такъв термин при компютърните мрежи и се чудя как това би ти помогнало, ако се промени.

Редактирано от darknessevil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами техника, който дойде втория път, мисля че така се изрази. Това явно е суич с доста по-малък капацитет от гигабитовия и когато си с още 7 души закачени на него, няма как технически да мине такъв обем информация. Човека дойде само да ми го обяснял лично, а не по телефона. Звънна на колегите да "задействат" процедура по прехвърлянето ми на гигабитов и ме увери, че си има дежурни и това ще стане по служебен път като няма  да изисква мое присъствие или намеса по някакъв начин, но засега промяна няма. Ако в следващите 2 дни не си оправят нещата ще искам прекратяване на договора поради неизпълнение. 

Редактирано от fx rookie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно си закачен на по-малък суич - 100 мегабитов, който ще е последният по трасето към вас. Но това обичайно не пречи да достигаш по-високи скорости, ако/когато останалите не ползват постоянно интернета си - това в случай, че устройството е изправно. Но е срамота в днешни дни да се използват такива суичове.

 

Аз съм имал проблеми с доставчик, който ми бе опънал кабел от съседния блок/пряка само за мен като клиент - беше надхвърлим допустимата дължина на кабела без да има суич, което при мен водеше до бавна скорост и загуба на връзка. Но им стъпих на врата и вкараха оптиката във входа. В твоя случай, ако ползваш конкретно оптичен интернет, то самото влакно трябва да влиза в жилището ти - няма начин да са те вързали на "суич с доста по-малък капацитет", защото оптичните влакна са с по-голяма пропускливост. Родителите ми ползват такъв (50 мегабита) - оптиката е в апартамента, не съм правил подробни тестове бг/международен, но се държи добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма промяна, международния ми като тествах днес беше 12, в Бг 50 .... Нямам време да се разправям с тях в момента, след празниците ще е. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

update: след оплакване в сайта и няколко проведени телефонни разговора, от вчера вече съм на договорените скорости. 

 

преди:

IMAG3325.jpgIMAG3327.jpgIMAG3329.jpgIMAG3334.jpg

 

 

сега: 

IMAG3510.jpgIMAG3512.jpg

IMAG3513.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеалка! Ако не е тайна - това в кой град е? Питам, защото обмислям скоро и аз да се трансферирам към тях за нет и тв, но за момента не съм чул много оплаквания от познати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко години отлагане си взех Фюжън на Булсатком...като втори приемник.

След 2-3 часа тест - много съм доволен. Единственият проблем е, че трябва да работи с кабел от рутера, а не по WiFi...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 months later...

Аз съм на Теленор, с този план вече втора година: 10GB (+3 в европа), 21лв, неограничени минути... Преди това бях нацелил няква промоция, и бях на същото без интернета в чужбина, за 18лв.

Изпратено от моят мобифон помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден ми предлагаха 10гб за 20.99, Теленор в Ринг Мол

Това ме устройва. Сега остава да ги убедя че имат такъв план в "нашият" офис. Мерси!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май през последните две години подредбата на оператори,услуги,качество и подръжка е следния.
1. Виваком
2. М-тел по-ново му А1

3. Теленор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теленор на първо място...

Преди 17 часа, genttogsg написа:
Преди 18 часа, Toledo написа:
Онзи ден ми предлагаха 10гб за 20.99, Теленор в Ринг Мол

 

Това ме устройва. Сега остава да ги убедя че имат такъв план в "нашият" офис. Мерси!

Ако ги убедиш пиши къде тоя офис, че аз ударих на дърво . :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Някой сменял ли е акаунт мениджър в А1? Да ме светне как става, че този ме влудява и нито искам да го чувам, нито да го виждам...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, redalex said:

Някой сменял ли е акаунт мениджър в А1? 

В А1 не, само в мтел. Трудно, бавно и безрезултатно. Т.е. от трън, та на глог.

Реално нищо няма да постигнеш - курвенски капани във всяко предложение, запетайка или ненаписано правило. Самите служители просто следват политиката на компанията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...