Jump to content

Запотяване на стъклата


dimitarquattro

Recommended Posts

Колеги помагайте ,от няколко седмици наблюдавам следния проблем :при дълъг път всички стъкла започват да се потят ,когато пусна парното да духа нагоре , издухва много малка част и нищо не си личи. Направо  като вода по предното стъкло , по кората капчици стават . Позабърсвам малко с парцал и пак . Днес същата работа пътувах от София до Стара Загора - ужас . Някакви идеи ? Колата е Ауди 100 2.0 16 в авант 94 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в най ниската част на предното стъкло от вън имаш уплътнение залепи го със силикон ако е разлепено ако не може би ти се еотлепило някъде стъклото трябва да се залепи наново,това при условие че не си я вкарвал в някой язовир

Редактирано от Mitaka madafaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна . Аз мислех да не е нещо от климатроника , понеже досега не съм карал кола с климатроник и не съм запознат за нищо свързано с него ; филтри компресори и прочие ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си дренажите под предното стъкло. Единия е до кутията с релетата, а другия под климатроника. Ако не е в тях проблема, може да погледнеш маншона на жилото за отваряне на капака, пак до кутията с релетата, да не влиза вода. Или да е заминало радиаторчето на парното...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще погледна . Аз мислех да не е нещо от климатроника , понеже досега не съм карал кола с климатроник и не съм запознат за нищо свързано с него ; филтри компресори и прочие ..

Точно там е проблема. Смени си и филтъра на климата . Отделно оправи клапата и бегай в кръчмата  :zustimm:

 

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=96501&hl=+%D0%B8%D0%B7%D0%BF%D0%BE%D1%82%D1%8F%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5%20+%D0%BD%D0%B0%20+%D1%81%D1%82%D1%8A%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B0&page=2

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Запуших тази въпросната клапа и нямах проблеми до днес , докато пътувах София - Стара Загора при проливен дъжд , установих ,че ми се запотяват само моето стъкло предно ляво и задно ляво . Възможно ли е да е от уплътненията  ,въпреки че ги огледах и си бяха добре ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите се потяха зверски,купих си един спрей напръсках и дъжд сняг мъгла -няма потене

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите се потяха зверски,купих си един спрей напръсках и дъжд сняг мъгла -няма потене

Сподели къв е спрея, не се стискай  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших по друг начин проблема. Във фирмата ни доставиха една апаратура, производителя беше сложил в опаковката бая силикагел в пликчета. Сложих ги в колата и потенето престана. Нямам идея, докога ще работи - като почнат пак да се потят ще изхвърля този и ще се оглеждам за друга доставка  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силикагела може да се възстанови във фурна. Със сушене ама не помня при колко градуса. Примерно около 100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер!!! :zustimm::bia:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапата за вътрешен въздух е оправена, значи влиза вода! Друго за което да се поти тая кола няма. При мен 4 години не се поти, сега почна. Влиза вода! Още не знам къде? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен,от както оправих клапата няма повече влага. Влиза вода от някъде. Оправи си дренажите под чистачките,провери маншоните около жилото за километража. И най-вече провери самото стъкло ,за нарушен или подпухнал силикон. Филтъра сменян ли е скоро(или въобще някога)? Провери да не е мокър самия филтър.Може да са хиляди неща,но това ти е отправна точка за принципа на елиминирането.

Погледни отново самата клапа,да не е мокро?

На мен пък фара ми се изпотява  :hilezh:  знам от какво е,но ме мързи да се занимавам сега с него 

Редактирано от Мирослав филчев
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз гледах едно  клипче в нета за тези неща.Значи купувате си силиконова тоалетна за котки 300грама и я слагате в стар чифт чорапи.Може да е малко смешно ,но работи.Лично изпитано от мен.Няма вече запотяване.Другия въпрос е че трябва попринцип да се проследи от каде влиза влага и да се отстрани проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от Бриколажа го взех пишеше спрей против изпотяване нещо такова беше-пръска се става като пяна,забърсва се с кърпа и вече месец никакво запотяване дори и при включена  рециркулация 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да засягам гениалните ви открития, ама тия простотии са губене на време....Нали като влиза вода все някога ще мухляше и засмърди, нали все някога ще изгние нещо(кабел, ламарина, мокети)...РЕМОНТ му е майката :) 

 

4 години моята не можеше да се изпоти с 3-ма човека. Сядаме с мокри якета тръгва да се поти и на 10-тата минута и помен няма. Сега обаче има някакъв проблем. Като го намеря отново ще го споделя, но тая седмица не знам ще мога ли да разглобява на воля?

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да засягам гениалните ви открития, ама тия простотии са губене на време....Нали като влиза вода все някога ще мухляше и засмърди, нали все някога ще изгние нещо(кабел, ламарина, мокети)...РЕМОНТ му е майката :)

:zustimm:

Каквито и да било влагоабсорбатори да слагате, всичко ще е до време. Другото е, че ако проблемът не е в отворена клапа за рециркулация, а тече от някъде, изпотяването в даден момент ще е най-малката беля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята кола като я купих, усещах миризмата на влага(не може да се обърка).След по сериозен дъжд си пролича, къде е проблема.Също потеше стъклата, ако не е пуснат климатика.След намирането на теча и отстраняване, не ми се налага да пускам компресора да ги изсушава.Така че търсете проблема.На предната ми кола беше същото положение.

Най-често запушени дренажи са причината.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Запуших тази клапа под жабката  ,нямаше проблем 1-2 седмици, но от няколко дена започна да ми запотява част от предното стъкло и целите на предната и задната леви врати ?Предното не е толкова ,но страничните целите са запотени . Доста е неприятно особено при паркиране . Сега ще пробвам с този пясък за котешката тоалетна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако клапата за рециркулация е затворена и пак се поти колата, значи имаш теч или е мокра.

Котешката тоалетна е като да даваш аспирин на човек със счупена ръка...

Редактирано от KM5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато карам почти не ми се потят стъклата, но като я паркирам стават бели за минути. Има ли проблем ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да влиза вода, ако си сигурен че клапата е наред! Днес за 3 часа каране градско София не се изпоти нито за момент. Ама днес е сухо...Влиза вода...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери си дренажните отвори - да не е аквариум отпред под пластмасовата кора и от това да се потят стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...