Jump to content

В Ауди липсва навигация - A6 4F2 C6 facelift 2010


ДЕНТАСТОМ

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Искам да предложа на Вашето внимание още един мой проблем, за чието решаване ще ми е нужен компетентен и аргументиран съвет. Предвапрително благодаря за Вашите мнения, предложения и споделен опит.

 

Проблема е липсата на навигация в автомобила ми - Ауди А6 3.0 ТДИ, 4х4, 4Ф2 Ц6, 2010 г. Мислех, че такава кола не може да е без навигация... е може!

 

В жабката има устройство "Ауди мултимедия" със слот за 2 СД карти и диск, но не чете ДВД формат, поне на внука дисковете с детските филми не чете.

post-92247-0-39932900-1416486246_thumb.j

 

На централната конзола има бутон NAV, но няма джойстик  post-92247-0-34704300-1416486390_thumb.j

 

При натискане на бутона NAV на екрана се появява това:  post-92247-0-38829200-1416490118_thumb.j

 

При натискане на бутон MEDIA - post-92247-0-99676800-1416490195_thumb.j

 

 

Желанието ми е да запазя фабричния вид на колата, но да имам навигация. Очаквам идеите Ви!

 

 

 

 

Редактирано от ДЕНТАСТОМ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво DVD да търси по багажника като няма навигация бе колега :)

 

 

Трябва да си купиш Navi unit, и GPS антена, както и нужните кабели. Мисля, че юнита има CP. Потърси по моргите ударена кола с 3G MMI и си вземи всичко от едно място. Лесен ретрофит е като цяло.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kpematop, не мога да отговоря на въпроса ти... за дисплея ли става дума? Преди 2 седмици го купих и съм пълен лаик :wall:

Би ли ми обяснил?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

N1995, дали е възможно да е окабелена колата и ако е така къде да търся кабелите за навигацията? :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехее...........и такова нещо доживях...........Няма нищо де, случва се на всеки.

ДЕНТАСТОМ това DVD, което имаш не може да чете филмчета на внука ти.То чете само DVD навигационния диск.Трябва да си с оригиналния диск 2010г.Но може да е махнат и да нямаш.Трябва да си намериш DVD диск от някой.Не го карайте да отваря отзад в дясно кората.Там няма НИЩО ПО ВЪПРОСА.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе, вярно.Трябва му SD карта 32 GB и да плаща някъде да му качат карти 2014г  и активация.После да си пее хому му.........

Редактирано от dimlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за активността, с която се опитвате да ми помогнете. За съжаление мъглата не става по-рядка. Ще отговоря на всеки един какво съм намерил, прочел и видял та дано да успеем заедно да стигнем до решение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега K.Valchev, автомобилът е седан и в багажника в ляво няма кора за сваляне. Колегата nikif1 е абсолютно прав за наличието на кабели в дясно. Има само 2 свободни, но те май да свързани с евентуална ГСМ антена. Първите 3 снимки:

За съжаление не мога да ги кача всички, не зная защо! :huh:

 

Както ме посъветва N1995 започнах да търся Navi Unit и се указа, че това което ми предлагат за моя автомобил го имам в жабката. Ето вижте на 4-тата снимка. Поне на външен вид е като моето. Като продавача от Англия твърди, че това е 3Г ММИ навигационна система за а6 и а8, произведено на 05. 2010 г.

 

Нямам идея защо отделните отговори към Вас излизат заедно... дано да ги прочетете.

post-92247-0-31267800-1416531144_thumb.j

post-92247-0-20542100-1416531319_thumb.j

post-92247-0-10710300-1416531330_thumb.j

post-92247-0-89987000-1416531766_thumb.j

Редактирано от ДЕНТАСТОМ
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

dimlan, baba, Вашето мнение отчасти ме обнадежди, защото мисля че германеца няма да прави визуално еднакви устройства, ама знаеш ли... Продавачите в ибей предлагат същото устройство като ДВД навигация, а не навигация с SD.

 

Онова, което ме притеснява най много е, че при натискане на бутона НАВИ на дисплея се изписва; навигацията не е на разположение (navigation is not available). Този надпис как го разчитате - в момента не може да се ползва или навигация няма като хардуер.



Моля колеги с автомобили А6 феислифт 2010 г, 3.0 TDI 4F2 C6, Quattro, 240 к.с. да се свържат с мен тук или на ЛС, за да видим какви устройства имат те занавигациите и как работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така,имаш си Нави,просто ти трябва карта памет с навигация.

 

п.с.Имаш ограничение за качване на снимки........то е до 4мб.Съветвам те,всяка снимка да бъде обработена така че големината и (в МБ) да е максимално малка......100-200кб за да можеш да качваш повече снимки.Сега,си използвал цялото пространство и трябва да триеш снимки за да можеш за напред отново да качваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Nikif 1 го обясни много просто.Имаш два слота за SD 1 и SD2.Това означава, че твоята навигация е с карта.Защото има вариант при този модел да е с хард диск.Но при теб е с карта.Имаш навигация /хардуерно както се изразяваш/, но нямаш карта с качена навигация и активация на картата.Има вариант за си изтеглиш от руски торент сайтове последните карти -2014г.Да си купиш SD карта 32GB /има ги навсякъде/ .Изтеглените файлове се записват на картата.Поставя се картата в SD 1 и се инсталва, като се следват инструкциите от екрана.Към 4 часа е инсталирането и активацията.Но по поста ти по-горе, ти очевидно няма да можеш сам да се справиш.Затова купи SD карта и отиди някъде да ти направят инсталирането и активацията. Успех.

Редактирано от dimlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заблудих се и аз от колегата заради двд-то. Трябва да си качиш навигацията. Вече има карта за 2015 към 30GB има и излезнал активатор защото принципно се купува от Ауди за мнайсе пари както се сещаш. 

 

 

Имам и картата и активатора, пиши лични да ти ги дам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги, много сте отзивчиви!

dilman  е абсолютно прав, че не мога сам да се справя с инсталацията на нави и карта. За това ако имате идея за спец в Стара Загора или около нея, който да го направи качествено и на сносна цена - давайте, а ако такъв чете форума - да не скромничи, обади се. :hilezh: 

Отново благодаря на всички Ви, помогнахте ми много! :respekt: 

Ако се налага, ще Ви тормозя! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заблудих се и аз от колегата заради двд-то. Трябва да си качиш навигацията. Вече има карта за 2015 към 30GB има и излезнал активатор защото принципно се купува от Ауди за мнайсе пари както се сещаш.

Имам и картата и активатора, пиши лични да ти ги дам :)

Може да почерпиш една карта от 2015 ;)

По случай новия салон :

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаете, че като излезнат картите ги качвам на сайта веднага :) Колегата е с 3G, ние ще чакаме повече...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...