Jump to content

Проблем с чистачки


BeeFeaTeR

Recommended Posts

Здравейте,

Днес ми се появи един много странен проблем с чистачките, не винаги тръгват, когато тръгнат, не винаги се връщат на начална позиция. Пробвах да им помогна, когато "запецнат" да кажем на средата на предното стъкло и сякаш помага. Въпросът ми е дали нещо се е случило с моторчето или нещо друго се случва със ел.инсталацията на колата, защото ми се струва, че лостчето за чистачките не функционира адекватно. Колата е а4 б5 1.9 тди atj фейслифт.

Благодаря предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляне и смазване на рамената. Свалих ги заедно с моторчето .   Моите така се бяха запекли че ги разкарвах на менгеме, но си иска разглобяване от човек който разбира какво прави защото се мести кутията на компютъра и трябва да се намести после добре за да няма течове  Вече година след манипулацията и никакви проблеми. :dance::zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е друг, свалих моторчето, не беше много клеясало, но все пак го напръсках с течна грес раздвижих го и го монтирах обратно. В последствие установих, че когато дам на контакт чистачките сами тръгват, правят 4-5 оборота и спират, но не на начална позиция, а всеки път на различно място. Освен това и интервала също не работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А релето за чистачките пробва ли го дали работи. Намира се под волана  мисля беше номер 377 но може и ръчката за чистачките да ти прави проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 за релето.На един приятел правеше същото и като го смени вече не се пускаха при контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 years later...

Здравей, 

 

моят прблем с чистачките съвпада  1 към 1 с твоя. На контакт се включват, интервалите също не работят. В понеделник трябва да пътувам. Трябва ми спешна помощ, да подскажеш как си разрешил пробелма. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше в моторчето, по точно не можеше да намери началната си позиция. Смених го с друго и се оправи.

Ама докато го оправя, си поръчах и едно реле за упавление, което не се наложи да ползвам. Ако ти потрябва мога да го подаря (ако успея да го намрея де:hilezh:). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Като говорите за чистачи я кажете защо моите правят по-голям ход от необходимото.

Тази пред шофьора се удря в гредата а в долно положение е почти върху пластмасовата кора.

Механизма на чистачиките е нов. Купувал съм го преди 2-3 години защото и оригиналния правеше така.

Има ли някакъв начин за регулиране на хода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...