Jump to content

Смяна на ЛЕД стопове и ЛЕД мигачи.


Kupe

Recommended Posts

Предстои ми фейслифт на 2012 S line. Закупих оригинални LED мигачи и LED стопове. Някой правил ли го е сам и това, което най-вече ме интересува е схемата на управление на мигачита. Буксата е с 3 пина - 2 + и 1 - = ярка бяла светлина. 1+ 2 - = бледо мъждукане . Но така и не подкарах да светне в жълто.. и тук идва въпроса за схемата.

Отделно триене на грешките при новите стопове, само в Порше ли правят?
 

post-16762-0-93498100-1417532393_thumb.j

post-16762-0-06007300-1417532404_thumb.j

post-16762-0-30183500-1417532637_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяйте смело стоповете - не изписа никакви грешки и светнаха перфектно. Има само едно примигване много рядко, но е незабележимо. Само един ръб се изпилва за да напаснат като форма за багажника. Тези дни ще се боря с предния лед и S line бронята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Така и така става въпрос за стопове, да попитам някой сменял ли е дневните светлини DRL, които са с обикновена крушка (Р21W), с диодни?

Имам предвид да се смени обикновенната крушка с диодна, която има вграден в нея резистор за да не дава грешки компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стоповете купих от Порше. Нови.  Под безпроблемно влиза разглобяване на пластмасите по багажника и леко напасване на ъгълчето при багажника. Чековете светват много рядко, но при изкл. вклч. се оправят . И няма сепарация на стоп и габарит ( при нашите ще са габарит + стоп на 50% при габарит и при натискане на стоп 100% и двете габарит и стоп. ) Демек ако искаш да са разделени светлините, от Порше ще ти кажат за един модул който е 800лв. , но пожене не ми се даваха си го побългарих и няма проблем за 0 лева и 2 метра кабел в повече.

 



 Така и така става въпрос за стопове, да попитам някой сменял ли е дневните светлини DRL, които са с обикновена крушка (Р21W), с диодни?

Имам предвид да се смени обикновенната крушка с диодна, която има вграден в нея резистор за да не дава грешки компа.


Стават, но с CANBUS марката. 24 лв броя за да няма грешка, сега може и да са по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автоматично ми трие линка , това е модела но има и на по-ниски цени. Отделно има и цели лед пакети за Q7 за интериор и задни светлини на номера.

Линк  : Тук

Редактирано от Kupe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога ли да те помоля да ми го пратиш на ЛС, нищо не ми отваря.

 

 

Автоматично ми трие линка , това е модела но има и на по-ниски цени. Отделно има и цели лед пакети за Q7 за интериор и задни светлини на номера.

Линк  : Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

линка отваря сайта на Тарос Трейд   www.avtosklad.bg... там частите могат да се закупят с доста прилична отстъпка

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здр.колеги наи накрая смених дневните светлини и фаровете и решетката голямо ходене по мъките нооо днес приключих но с стоповете как ще се преборя.ще кача снимки да покажа краиният резултат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвпадат буксите! Давай смело. По 3 винта са на стоп. Сваля се обаче цялата кора на багажника.



ВАЖНО!  ИМА РАЗЛИКА МЕЖДУ ЛЕД МИГАЧИ ОТ S line след 2012 и останалите!  На новата броня са по-къси и ушите са преместени нарочно с 4 сантиметра!

Редактирано от Kupe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не. Стоповете са еднакви. Само трябва да се смени един модул, ако искате да сепарирате лип лайта и централната спирачка на фейслифта.

Относо ледовете има три модела ледове : 2006 - 2010 Първи модел. ( с лайн и не с лайн ) . 2010 - 2015 Втори модел ( без с лайн - мигач + габарит). 2012 - 2015 Треди модел ( само за с лайн брони , само мигач )

С една дума - КУПУВАЙТЕ СИ ЦЕЛИТЕ ПАКЕТИ БРОНЯ + ФАРОВЕ + ЛЕД... иначе вероятността да уцелите точния лед е малка.

Съответно аз купих ледове от обикновената броня и вече ми писна да се занимавам, затова продавам :
1.  Броня Facelift 2012 -> S line ,
2. Спойлер за тази броня,
3. Решетки за тази броня под халогена и под леда,
4. Гнезда за парктрониците в новата решетка.



ето и снимките които бях обещал.

Въпрос. През деня светят ли ти ? Или са само мигачи ледовете в бронята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето и снимките които бях обещал.

красота, с уговорка.....

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

няма диодни лети има ледове. а дневните светлини се качват в фаровете ..зависи и от леда де.както е казал и колегата по горе,не съветвам никои които не разбира да се захваща с тази задача защото по принцип никаде нищо не пасва.трябват си нови основи, водачи, модул, централи ако искате да е както тябва и без софтуерни грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...