Jump to content

Предна броня на А4


MasterA123

Recommended Posts

Здравейте,

 

Преди няколко дни когато давах назад предната броня закачи камък, и сега е откачена от 2те страни на калниците.

От едната страна леко се клати, когато се опитам да я върна на място мога, но след това пак пропада.

 

От др страна (лявата) стои здраво без да се клати, но не е плътно. Пробвах с малко повече сила да я върна на място, но не мърда.

 

Някакви съвети, моля? :)

Редактирано от MasterA123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш подкалниците и гледаш какво се случило с гайките от 2-та края.Поне при ауди А6 е така ,предполагам и на А4 е така ,нека пак някой колега да каже.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да очакваш да си откачил бронята от водачите на калниците. Самата броня се държи на два шестограмни болта 6-ци, като свалиш решетките ще ги видиш. Свали я и всичко ще ти стане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, не разбрах за кой модел на А4 става въпрос, но ще ти кажа как става номера за Б5. Хващаш бронята където са държачите на калниците като я държиш отгоре и отдолу. в горния край отваряш навън (респективно към теб), а в долния натискаш навътре, за да закачиш долното краче. След това пускаш отдолу и задържаш отгоре и с рязък удар малко над средата (горе-долу срещу горното краче) се закопчава и отгоре. Надявам се да съм помогнал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите.

Както казах, аз едва ли ще пипам. Скоро ще я водя да й сменят маслото и там в сервиза ще видя.

 

Бях се притеснил нещо да съм не счупил... надявам се да не е така.

 

Все пак колата я купих преди два дни и ми е първата :D.

 

Cyclon, да Audi A4 B5, S-line :).

Пак благодаря, като имам новини ще пиша, някой друг също може да се интересува. Ако до тогава някой друг може нещо да помогне/сподели, моля да го направи, лек ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, най-накрая събрах смелост и с два премерени удара, по съвет на Cyclon всичко си дойде на мястото.

 

Благодаря на всички и лека вечер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги, да използвам темата. Къде се намират въпросните водачи на бронята. Колата е А4(B5). Това са снимки на бронята от вътрешната страна:

http://media.snimka.bg/s1/4344/034931979-big.jpg?r=0

http://media.snimka.bg/s1/4344/034931980-big.jpg?r=0

Със стрелките съм отбелязал местата където бронята е била захваната директно за калниците с рапидки. Вижда се, че пластмасата направо се е откъснала след удара, но не ми е ясно къде са въпросните водачи или има вероятност при мен изобщо да ги е нямало? И още нещо, подлежат ли на заварка двата буферни рога, за които се захваща бронята с болтове или направо да търся здрави втора употреба?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От снимките се вижда че имаш зъбчета (щипки) на бронията, ама дали са добри не се вижда. Те щракват на конзоли които са монтирани на калниците с винтове. Може би някой ги е спестил конзолите. За буферите - или други, или нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Крачетата за захващане на бронята към калника са здрави, незнам какво е положението със държачите на калника. А буферите ги сменяй, защото те играят ролята на пружини, които омекотяват удара и не трябва да са заварени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...