Jump to content

Recommended Posts

Преди много години съм карал с Кюмо. Това бяха най-ужасните гуми които съм имал.
Същата работа преди повече от 10 г. :o :o Направо бяха "пластмасови". И аз чувам, че много напреднали, но не бих се върнал към тази марка. :D
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същата работа преди повече от 10 г. :o :o Направо бяха "пластмасови". И аз чувам, че много напреднали, но не бих се върнал към тази марка. :D

Здрасти колега.

Относно гумите KUMHO мога да ти кажа,че служебната кола беше оборудвана с коплект летни гуми и освен,че са по-леки от много други бяха и много добри на мокра настилка.Попитах търговеца за зимната гума дали е добра,а той ми се кълнеше,че тя била много подходяща за нашият климат т.е. сняг+киша+суха пътна настилка=KUMHO.Даже ми каза тогава,че бил оборудвал неговия си автомобил точно с такива.Разбира се не подценявам факта,че той е търговец и ако му говоря за някоя марка гуми много голяма е вероятноста да ми хвали точно тях,но пък без малко доверие на къде.

Аз лично се замислям точно такава марка да си закупя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,едно е търговец да ти хвали нещо друго е някоя специялизирана организация както е ADAC примерно,или наймалкото впечатлението на някой колега който вече е ползвал и има пряко наблюдение.

Суполявото циганче за майка му е най-красивото дете!Та и си гумите така,търговеца си хвали това от което има наймного изгода,поне в 95% от случаите е така!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,едно е търговец да ти хвали нещо друго е някоя специялизирана организация както е ADAC примерно,или наймалкото впечатлението на някой колега който вече е ползвал и има пряко наблюдение.

Суполявото циганче за майка му е най-красивото дете!Та и си гумите така,търговеца си хвали това от което има наймного изгода,поне в 95% от случаите е така!

Ако питате мен ама вопще да не ви дреме за тестове щом някои е карал тази гума и я е усетил че е добра ако ще да е и наи наи последна в тестовете хич и да не ви дреме то и в таз класация МАТАДОРА

го дават супер ноооо лично пък аз го ненавиждам но кво да се прави тъи че :stupid:

А личното ми мнение за КУМХОТО и то за зимните е че гумата си я бива (несъм я карал )но тъи като я гледам ще си оправдае средствата 100%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега имам ти уважението и наймалкото искам да спорам с теб,обаче немога да се съгласа с последния ти пост,виж как се тестват и колко гуми се тестват

http://www.adac.de/Tests/Reifentests/Winte...urcePageID=8762

Мисля че е померодавно отколкото пипването с пръст и преценка с голо око.А и това че някои колега е доволен,никак не е достатачно,може не е имал възможност да пробва подобри гуми,и затова твърди че те са върхът.Не знам що си толкова скептично настроен срещо тези тестове,всепак те ги правят за обикновения човек,да получи точна информация за гумите на пазара.Едва ли някой може да си позволи да пробва 4-5 различни комплекта преди да избере най-добрите.

За Кумхо пак ти казвам,разрови се из нета и виж дали някаде пише добри думи за тях,освен в собствения им сайт!

:stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм подчертал в поста си, че вероятно много са подобрени нещата в технологията на Кумхо-то, но имам принцип след като една марка е оставила много лоши впечатления у мен да не я купувам втори път. :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази година ще ми е трета, която ще изкарам точно с този модел 185/65/14.

По принцип не карам много. В момента гумите ми да са на 7-8 000. Не са мръднали изобщо. Грайфера е 10-11мм. На външен вид са перфектни. Няма напукано, гумата си е като нова, изглеждат много меки.

На дъжд и мокро държат добре, обаче на сняг има какво да се иска. Малко сняг и стръмно и започва зора :stupid: .Нямам много опит с други марки зимни гуми за да мога да ги сравня, обаче определено очаквах да са по добре. Може би 175-ци ще са по-добре през зимата.

Мислех пак да са отпред тази зима, но преди 2 седмици ръмеше леко колкото за беля и се разминах на сантиметри от канавката, като се качвах между бункера и Бистрица. Затова ще си преместя отзад, а за предни мисля да си взема нови.

Просто исках да ти кажа jjj че ако ги взимаш втора употреба (защото не знам дали този модел се прави още), колкото и идеални да изхлеждат не ги взимай.

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kumho e гума много подходяща за градска зима-сухо, кишаво,мокро,малко сняг,студено шосе. Не е да катериш Паничище. Но ако не ходиш на ски-това е идеалната гума за теб. В София при нашата зима ще се държи много по добре от един Гиславед, примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,истината за гумите е,че почти няма гума която да е перфектна и на сняг и на мокро, а пък да не говорим за сух терен.В момента визирам гумите които са предназначени за зимни условия.В брой 24 на Ауто Билд са изброени няколко модела зимни гуми и техните характеристики.Според списанието на първо място е Континентал следвана от Пирели и на трето място е Вредещайн.Водещи производители на гуми като Мишелин,Гудиар,Дънлоп,Семперит и др. са след третата в класацията.Целият проблем е,че трябва да се направи една равносметка за това, дали пътувате много извън града или повечето километри се изминават в града в/у мокра настилка ,киша или сняг.Защото ако преобладава вторият вариант за движение по пътищата, то не ви трябва гума която се държи перфектно в/у снега,но да се иска много повече от тях при движение на суха пътна настилка или пък при движение в киша. Служебният ми автомобил в момента е с Дебица,която на 24000 км. толкова се беше износила,че на мократа настилка трябваше да внимавам ,за да не се чудя после какво правя в канавката.А по принцип гумата си беше много добра на снега предната зима :dance:

Направо да ти се завие свят от това решение:Каква гума да си купя?

Ако взема под внимание това което пише в списанието ,то най добрата гума е тази на Пирели като показатели и като цена.Решението си е наше ,парите също ,но живота на хората който се возят в автомобила си е техен. :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...