Jump to content

Въпрос за премахване на чип


Recommended Posts

Здравейте, 

Навсякъде всеки е коментирал за слагане на чипове, различните видове манипулации и т.н., но не успях да намеря някаква дискусия относно обратната операция. Маха ли се чип тунинга и какви биха били евентуалните последици от нескопосано махане? Какви рискове крие и т.н. ? Любопитно ми е, защото от известно време насам търся някакво хубаво A3 (8L), но често са с чип, а не съм сигурен дали искам :) Та молбата ми е темата да не се превръща в това колко е хубав чипът и колко е хубаво да има, а само за премахването му :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, това, че имат чип, не е проблем. Така както се слагат чип-ове (наливане на друг софтуер) така се и махат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

80лв струва връщане на оригинален софт. Правилно си разбрал че трябва да внимаваш с чиповете! 

-Има чипове който са копи пейст от нета

-Има и сертифицирани пробвани върху ХХХ брой автомобили за последици. 

-Има и настройка на дино с индивидуален софт за автомобила.

Обикновено вторите са истинските. Последици от хубав чип са повече положителни отколкото отрицателни. Колата се чупи и с ОЕМ софта така че отново е въпрос на поддръжка и експлоатация. 

Редактирано от Vankata_84
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ние сме попадали на фрапантни софтуери правени от учудващо известни фирми. В една такава фирма бяха копи-пейстнали някакъв си софтуер на едно 1.8Т, обаче изобщо не бяха забелязали, че поради разлика в компютрите са пейстнали таблица с по-малко клетки върху такава с повече клетки - и в резултат там където трябва да е примерно 30 градуса аванс беше 10 градуса...смятайте как беше опечена турбинката и клапанчетата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си мисля, че в такъв случай след година примерно каране и една диагностика трябва да се види, че има нещо нередно или греша? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Махането" на чип тунинг е елементарно. Оригинални файлове има колкото искаш :) Повечето тунинг фирми пазят оригиналните файлове на автомобили, правени от тях. Разбираш къде е правена манипулацията, ако е БГ се свързваш с фирмата да ти изпратят или върнат файла. Нищо и никаква процедура, отнемаща не много време. Ако не можеш да си намериш оригинал, то си избираш човек, който се занимава със софтуер. Почти всеки грамотен такъв, изкарващ си хляба с това, може да ти свърши работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...