Jump to content

Смяна на ремъка на климатика


genttogsg

Recommended Posts

Стааашно много се разкърца ,но не съм сменял там и първо да питам за съвети.Има гайка отпред,предполагам е обратна резба.Някакъв спешъл инструмент ще ми е нужен ли?Предполагам отгоре ще е трудна смяната.Самото обтягане става от шайбата,май.Имам ремък,но следващите два-три дена няма да имам време и предполагам ако го резна с ножа няма да е проблем? :unsure:

Мерси!

пп такъв е auto-part-auto-compressor-for-audi-amp-v

Редактирано от genttogsg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква гайка бе колега.Да не тръгнеш да сваляш шайбата на компресора, кому е нужно.

Отвиваш болтовете на шайбата на коляновият вал и тя се разделя на 2.Слагаш ремъка и ги завиваш това е.

Между двете части има пластини, колкото повече пластини сложиш толкова повече охлабва ремъка.

Ако ти свири ремъка но не е напукан само махни една пластина и ще се натегне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно съм карък,и вече може да са замазани.И за това майсторите ми излязоха с номера че новият ми ремък бил по-къс.А след проверка по номер се оказа че е точния.

Мерси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никакви шайби не съм махал. Свалихме ремъка на хидравличната помпа и после разхлабихме планката която държи предния тампон. Ремъка се промъква от там. Работи се от долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи,ремъка на моя климатик е последен,или пръв,зависи от гледната точка. :hilezh:

Аз само със свалянето на планката,в която влиза тампона,неможах да извадя ремъка.Може и да е възможно,не и за мен.Аз извадих и стойката на тампона,която се държи на два болта,шестостен.Без разглобяване на шайбата незнам как ще вкараш /изкараш ремъка.Вентилаторите и пластмасите им пречат за цялостно разглобяване на шайбата на коляновия вал,но то и не е нужно.

Само ми се струва че маааалко новия ремък е по-натегнат ,ама то ще избие някъде.

Абе щеше да е по добре да се опъва със стойка като алтернатора ама прости шваби .... :flipoff:

Не претендирам за правилно извършена смяна!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...