Jump to content

ISOFIX планка за 4F Avant


peerless

Recommended Posts

Здравейте колеги, някой слагал ли е въпросната планка като ретрофит?

 

Имам няколко въпроса около инсталацията:

- За всеки вид салон ли става?

- Ако взема и капачетата (sleeves), могат ли да се монтират без да се налага интервенция по седалката?

- Ако някой има такива планки и не му трябват... да го отърва на разумна цена?

 

Намерих следните парт номера (поправете ме ако съм в грешка)

Isofix Left - 8EO 813 545A
Isofix Right - 8EO 813 546A
Sleeves - 8LO 887 233
Torx Bolts - WHT 001 230

post-73908-0-19562600-1418649790_thumb.j

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ти е кит-а.

Планките и болтовете ги взех от морга за 50лв. комплекта (ако не се лъжа) 30лв. ми поискаха за едната и 50лв. за двете.

Капачетата ми дойдоха в комплект със седалката, Recaro Monza Nova, оригинални при това.

Аз съм с кожен салон, и капачетата от начало падаха. След време обаче кожата леко се деформира и сега седят без никакъв проблем.

Иначе монтажа е супер елементарен и става за 10-15 мин. общо за всичко.



Иначе нови в Порше бяха към 150-160лв. за едната планка с болтовете.

Редактирано от SLO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз капачета нямам на моите седалки, та за това питам. Това видео показва монтажа, но ми изглежда, че е за седан (вероятно няма разлика): 

Моргата е опция, но из mobile.bg нещо не намирам обяви с части, някакви идеи за морги със 4F-ки да ги прозвъня?

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sleeves ще ти дойдат със столчето най-вероятно. На моята http://cybex-online.com/en/carseats/sirona.html си дойдоха с него.  4F мисля че видях при този колега: 

gogotzanovsf
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно монтажа, аз само наклоних облегалката и ги монтирах, не съм свалял нищо.Просто трябва да напипаш дупките, а те са с нещо къто тиксо отгоре, перфорираш ги с отверката и навиваш планката.Това е монтажа.

Иначе ги взех от една от моргите на стар лозенски път. Мисля че се казваше "Даро", а планките си седяха на един расфасован седан.

Имай предвид ако ще обикаляш по моргите, че хората не им обръщат внимание и не всички знаят за какво им говориш. Аз когато попитах дали ги имат, моргаджията вика "не, нямаме" а аз ги виждам на колата на 5-6 метра от него. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с "тиксото" много ми помогна, тази сутрин бутнах облегалките и никъде не видях технологични отвори, довечера ще проверя с пипане... направо се втрещих, че ги нямам!

 

Аз столче си имам от първото дете, на старата кола не ползвах ISOFIX, а коланите, но на аудито седалките са с голям наклон и не е добре работата, само ISOFIX ще помогне.

 

SLO, според теб каква е вероятността да имат в Даро още такива планки, ако ги питам по телефона едва ли ще могат да кажат?

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с "тиксото" много ми помогна, тази сутрин бутнах облегалките и никъде не видях технологични отвори, довечера ще проверя с пипане... направо се втрещих, че ги нямам!

 

Аз столче си имам от първото дете, на старата кола не ползвах ISOFIX, а коланите, но на аудито седалките са с голям наклон и не е добре работата, само ISOFIX ще помогне.

 

SLO, според теб каква е вероятността да имат в Даро още такива планки, ако ги питам по телефона едва ли ще могат да кажат?

Най-добре, ако имаш възможност отиди на място.Казах ти какъв беше моя случай по-горе. :-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Днес монтирах на двете ми коли А6 4Ф и А4 В7 isofix планки за закрепване на детско столче. Купих десни isofix планки защото ми се вижда по-удобно детското столче да е отзад вдясно - имаш поглед над детето отзад. Планките isofix за А6 4Ф и А4 В7 са абсолютно еднакви - просто има леви и десни. Купих ги 2-ра употреба в комплект с болтовете.

 

Болтовете трябва да са само оригиналните и се стягат с динамометричен ключ на 30nm (не повече за да не се повредят резбите). Това е заводската стойност за стягане на болтовете на isofix планката.

 

На А6 4Ф е достатъчно да се наведе горната част от седалката и да се подпре с нещо да не слиза повече надолу или някой да я задържи докато се монтира isofix-a. Долната седалка не се сваля. Има заводски отвори, които са покрити с лепенка. Отлепват двете парчета лепенка и се откриват дупките с резбите. В така получения процеп се мушка планката и се затяга с болтовете с усилие 30nm. Монтира се за 10 минути. След като се заключи горната облегалка, isofix-a се достъпва в цепката между горната и долната седалка. Не нужно да се реже нещо по седалките или да се слагат някакви капачки.

 

На А4 В7 се сваля долната седалка, подпира се горната седалка с нещо (ползвах къс върток от гедоре) за да се достигнат по-лесно отворите с резбите. Не е нужно да се сваля горната облегалка, просто се надига леко за по-лесно стягане на болтовете. Ако има заводско тиксо върху тях се маха (при мен нямаше), слага се планката и се стягат двата болта с усилие 30nm. След това се монтира обратно долната седалка и isofix-a се достъпва през цепката между двете седалки - не се реже нищо по седалките и не са нужни капачки или друго.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм го сложил вляво, с оглед на това, че шофьора обикновено пази първо себе си. На 4ф е хубаво от време на време да се смъква и да се понамазва кожата защото планките на столчето оказват натиск на долната седалка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да добавя, че пълният isofix има и куки които се достъпват през задната кора ;)

 

Ето какво е необходимо:

Метална планка под кората WHT000027 3 броя
Нитове 4x10 N91040102 9 броя
Spacer sleeve 4F0858807 3 броя
Планка кука 443887269 3 броя
Болтове М8х16 N10668401 3 броя
Капачака 4F0887301J50 3 броя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@P_PETKOV Това ще е трудно се монтира така като гледам - видях че го има на други марки коли, но рядко се слага и при тях. Иначе е хубаво, че даваш информация директно с номерата на частите :gut: . Ако имаш инфо може да добавиш и номерата на левите и десните isofix планки (забравих да видя на моите) - така като се купува ще може да се провери типа им.

 

@Laptopz столчето мисля да го слагам само когато ще се ползва, даже ще измисля да сложа нещо под него (хавлиена кърпа или друго) за да не е в директен контакт с кожата на седалката.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Давам ги парт номерата. Посочените бройки са за пълния сет.

 

8E0813545A лява планка >>> 1 брой

8E0813546A дясна планка >>> 1 брой

8L0887233 капачка  >>> 4 бройки

WHT001230 болтове >>> 4 бройки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...