Jump to content

Почистване дюзи Bosch - механичен инжекцион


Recommended Posts

    Почиствам /рециклирам/ дюзи на Bosch -за механичен инжекцион -15лв./1бр./куриерскиtе разходи -за сметка на изпращача/ .Гарантиран резултат при 90 % от случаите- в зависимост от състоянието, в което се намират

 

/ако са съхранявани във влага - силно корозиралите отвътре разпръсквачи са проблем /.

 

    Технологично време за почистване и връщане - 48ч./без времето необходимо на куриера/ 

 

    Връщане с куриер с наложен платеж - заплаща се само за успешно почистения брой дюзи!!!

 

    Забележка: Имайки предвид стойността на нови дюзи/ между 100 и 130лв./ - при около 90% успеваемост на

 

методиката,  която прилагам за възтановяване работата на разпръсквачите себестойността и е почти фиктивна.

 

0887441722      Моля пишете на : kopev@abv.bg

Редактирано от EJOT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дюзите пропускат гориво /"пикаят"/ има ли вероятност да се въстановят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако дюзите пропускат гориво /"пикаят"/ има ли вероятност да се въстановят?

Привет

 

Преполагам-ДА! Проблема при дюзите и във вашия случай е идентичен със случаите на запушени/блокирал клапан/ разпръсквачи,а именно натрупване на отлагания/ наподобяващи нагар от масло-осмолявания от бензина и некачествено гориво/ ,който  блокира движението на пружината и стъблото на клапана на дюзата .Освен това фактор се оказва и корозия вътре в дюзата  вследствие на вода в горивото.Проблема се явява осезаемо , когато двигателя работи изключително и само на газ /LPG или метан/.

 

Ако вашия двигател е с дюзите с по-големия диаметърна на присъединяване към горивопроводите- мога да Ви предложа

 

4 броя налични разпръсквачи в отлично състояние- по 25 лв./1бр. Демонтирани са от атомобил ползван само на бензин!!!

 

Надявам се да мога да помогна,тъй като съм наясно с мъките ,който създават тези механични дюзи! 

 

С поздрави:

 

Иво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блаодаря за подробния отговор! Аз вече не съм с механичен инжекцион, но ми беше любопитно възможно ли е възстановяването му. Темата много важна за форума и се надявам всики нуждаещи от такъв ремонт я видят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на тези дюзи е че се износват механично, дори карана само на бензин годините оказват влияние.... Как точно ги рециклирате?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът на тези дюзи е че се износват механично, дори карана само на бензин годините оказват влияние.... Как точно ги рециклирате?

Цанчо,

 

Конструктивно тези дюзи са изключително опростени и на практика "механичното износване"

 

при тях е незначително.

 

Основно проблема при тях е: натрупване на замърсявания /отлагания от горивото/ в областа

 

на клапана и пружината на дюзата/както и задръстване на цедката в самата дюза/,което често

 

се изразява в блокиране или ограничаване хода на иглата и пружината на клапана от

 

една страна,а от друга намаляване на проходното сечение- а то е определящо за

 

производителността на дюзите.

 

Не е за пренебрегване и възможна вътрешна корозия вследствие на вода в горивото или от

 

съхранение дълго време на отворени дюзи /съблюдавайте за това при закупуване на

 

употребявани такива/ .

 

Почисването е им е деликатна работа и ако имате проблем- просто ми изпратете дюзите.

 

Ще заплатите само за броя дюзи с възстановени характеристик !!!

На прикачената снимка може да видите какви са последствията от корозия в дюзите....

На приложената снимка ясно се вижда какво причинява водата /и респективно корозията от нея/ във вътрешността на дюзите....

post-1225-0-67046700-1420220535_thumb.jp

post-1225-0-84109400-1420220658_thumb.jp

post-1225-0-18203400-1420222084_thumb.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Темата е стара, но ако за 15 лв дюзата става като нова, си заслужава инвестицията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей! Благодаря за коментара! Всъщност ако не ти е нужна-изпрати я. /Speedy-офис бул.Хр.Ботев-49 ,Плевен- за сметка на получателя,до поискване/ - Иво Копев

 

Относно  "каузата" за помощ на колегите  - бих помогнал на всеки стига да желае, както и мога да му доставя нови дюзи - "Bosch" на стойност около 80лв..

 

0877316 643  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Продължаваш ли още с рециклиране на дюзите,че съм пратил препоръки за теб?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Изпратих на Иво Копев 2 дюзи за АСЕ. Пратих му ги с уверението че ще ги изчисти и ще започнат да работят като нови или пичти нови. Е да ама НЕ. Изпратих ги, бяха при него 4/5дена, резултата и 2те пикаеха на ПХ, а едната не държеше налягане. Обадих му се и каза, че можело отлагания да са се отлепили и да са се запушили, съгласих се. Пожела да му ги пратя за негова сметка, изпратих му ги. Получих ги странно много бързо (не са били при него и 24часа), а ми каза че щяло да отнеме не малко време, също и без да се обади че ще ги изпрати. След 2рото чистене резултата е- едната отново не държи налягане, но поне работи по- добре (не е както трябва, но поне не капе), другата си капе на ПХ. Иво Копев спря да си вдига телефона. 

Нямам проблем с дозатора и помпата, работят си както пише в книгата. 

Не ми е за парите. Проблема ми е че играе подло, казва че ги е изчистил както трябва, а реално не е. 
 

 

 

Редактирано от krisaleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-горе бях написал - дюзата се износва механично и чистене не помага. Потърси дюзи от кола на по-малко километри или нови по около 55лв. /с отстъпка/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес преди обяд ми вдигна телефона от 1вия път. Разбрах ме се да му ги пратя пак (за негова сметка), нека видим какво ще стане. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...