Jump to content

Подгрев дюзи стъкломиялна уредба (пръскалки)


ogip

Recommended Posts

Някой обръщал ли е внимание кога сработва подгрева на пръскалките, че досега винаги съм си мислел, че при мен не работи, но смених целия преден капак с чисто нов (заради градушката и пак алуминиев капак, с чисто нови пръскалки) и се заиграх с тях да видя дали работи въобще инсталацията към тях. Давам на контакт, огледалата топлят (под 5 градуса е), пръскалките не. Тръгнах да настройвам посоката на дюзите (егати играчката...) и случайно забелязах, че след пръскане се вдига дим от тях и докато ги насочвах с карфица, усетих че са топли. Демек работят само като се натисне лоста за измиване като проточен бойлер, или ако са замръзнали като най-малко сечение, с метален завършек. Така ли е при вас?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да работят само когато натиснеш лоста да пръскаш и при мен е така. не са вързани с подгрева на страничните огледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е въпрос, за който и аз съм се чудил, но някъде четох, че работят в зависимост от външната температура при контакт. Може и да се бъркам, аз съм с Б5 и може да е различно там...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен А4 Б5 фейслифт , при температури под 5 градуса топли ключалката на шоф. врата, огледалата и дюзите на пръскалките автоматично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че и те бяха на принципа на страничните огледала - постоянно захранени с термодатчик в тях, но чесно казано не ми се е налагало до сега да ги разучавам.

Z20 и Z21

01388263.jpg

 

 

 

Ето ти малко ру инфо:

 

http://www.audi-club.ru/forum/showthread.php?t=261828

 

http://www.audi-club.ru/forum/showthread.php?t=323421

 

 

post-64364-0-70259300-1419701744_thumb.j

post-64364-0-49115900-1419701756_thumb.j

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...