Jump to content

Uniroyal Rainsport 3 или Hankook v12 evo


Recommended Posts

Здравейте,

 

Някойте карал ли е с някои от посочените гуми и какво му е впечетлението.

 

 

Uniroyal RainSport 3 - http://autogumibg.com/details.aspx?productId=13628

 

Hankook V12 Evo ( мисля ) - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/hankook/k120-20540-zr17-p-143254.html

 

На Hankook-ка индекса за дъжд го дават някъде А някъде B , незнам кое е реалното.

 

Търся нещо стабилно на дъжд и разбирасе на сухо също да е добра.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е с износването , при Uniroyal знам, че гумата е мека и се износва малко по-бързо , което за мен не е проблем , но просто събирам мнения , просто за този Нankook няма много информация

 

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карам ги година и половина според мен се износват нормално пак според стил на каране не са шумни няма да сгрешиш ако вземеш Hankook

успех с покупката  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С летния ханкок съм-отлично сцепление на сухо, на мокро е добре до 100 км.ч. Износва се нормално, в никакъв случай бързо. Това за 225/55/16 размер на Опел Омега. Като марка ги приемам за сигурни гуми, карам и със зимни и двата комплекта не балонират и носят на дупки, може би е от това, че са високи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Hankook модел W310 215/60R16 XL, 2бр. сa на един зимен сезон, 2бр. са на на два сезона. За сега се държат много добре, малко са шумнички на 140 км/ч на сухо, но издрапаха на мекият сняг в Банско през новогодишните празници, тъй като са XL и високи, до сега не съм имал проблем с кривене/пукане или деформиране по нашите пътища. Общо взето за среден клас гума съм доволен. Ако имаш възможност си вземи Ханкоок-а.

Редактирано от drob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

От една година карам Uniroyal RainSport 2  205/55 ZR16 ,след 8000 км изглежда като нова.

След дъждовното лято мога да кажа,че е перфектна на дъжд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Благодаря на всички за мненията 

 

Ще се взима 205/40/17 което не е най-високото , но се надявам да няма проблеми

 

Очаквам някои който е карал с Raintsport 3 да изкаже мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм харесал  Uniroyal RainSport 3 за лятото, в началото на Април живот и здраве ще купувам 4 бр. 205/55/16.

За жалост нямам познат с лични впечатления, но съм решил вече че ще са тези!    Аз също държа да са максимално добри на дъжд..... все тая дали ще се износват малко по-бързо, караме до 20 000 на година:) Цената също е добра!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За дъжд ги дават номер 1 , нз как ще е на сухо , различни мнения има,  но ми допаднаха и hankook-a , има време , дано някои запознат изкаже своето мнение за гумите :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Колеги и аз търся летни гуми.Като колегата vision_records съм се спрял на uniroyal rs3 и hankook ventus s1 evo2,защото е по-нов модел мисля :unsure: Също така какво ви е мнението за yokohama,toyo....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам 3-та година V12 Evo-то на Ханкук 235/45/17, прилични гуми са и не се износват много бързо въпреки сравнително ниския им Тreadwear (280). Направи ми обаче впечатления, че новите партиди от същия модел вече са с Treadwear (320), което ще рече малко по-твърди и вероятно на по-хладно време ще се хлъзгат повече.... Като цяло обаче съм доволен от тая гума и мисля на пролет да напазарувам нови 2 броя от нея. Всъщност нейната шарка е изкопирана или взаимствана от Дънлоп SPORT MAXX

http://scene7.samsclub.com/is/image/samsclub/0040621627659_A?$img_size_380x380$

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега "Ханкок" са добри гуми,няма да сгрешиш ако си купиш такива.Летните гуми са перфектни,също така и зимните версий са добри.Карал съм и със летните и със зимни Ханкоци и в двата случая се представят много добре.Съпоставени спрямо цена и качество са доста добро предложение.Гумите са много добри не правят балони и бабуни,не се изкривявят  и всички тези негативи от сорта които се проявяват по време на експлоатация при тях почти не се наблюдава.Споменавам ти го това защото имам доста добро наблюдение върху служебни автомобили"обути" със Ханкок" и се представят доста добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От лятото съм с Rainexpert 3. И на сухо и на мокро - без никакви забележки.

Това което ме притеснява - бордовете са мно-о-о-го меки.

Не знам, ако ги тресна някъде, какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с Rainsport 3 на 205/55R16 и меките бордове + липсата на протектор за джантата са ми единствениете забележки. Обаче гумата седи на пътя невероятно, на мокро и сухо почти няма разлика. Спира, тръгва и завива на мокро бес едно асвалта е сух. Тихи са и въпреки, че са меки на разход няма разлика с Michelin Energy Saver, които са доста по-корави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Някой дали е наясно какво означават следните означения върху гума:

  • VSB: Vertical Serrated Band
  • BSL: Black Serrated Letters

Гледам http://www.barzgumve.com/product/Hankook/45/17/D-120686 и http://www.barzgumve.com/product/Hankook/45/17/R-301558

и разликата в цената е над 40 лева, а се различават само го горните означения, които не разбрах какво значат точно....някой има ли идея?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ханкук пуснаха нов модел  Ventus prime 3 и се справя страхотно. Рейнспорта е по добър само на аквапланинг, в другото е назад на мокро каране включително.

 

Това от теста на Аутобилд март месец където е на първо място. Рейнспорта е в средата..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм с ventus prime 3, за 600 км впечатленията са ми добри особено сега като осезаемо се затопли колата е залепена на пътя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

hankook ventus prime 3 - карах кола с тях на дъжд, гумите бяха 2016, с доста грайфер все още - много зле на дъжд над 80км, яко аквапланинг! Колата тръгваше в различни посоки. Някой с подобен опит или нещо инцидентно с колата е било - опел астра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах с чисто нови Рейнспорт 3 в размер 205/55/16,другата ми кола беше с чисто нови Ханкук кинерджи еко нещо си 205/55/16,колите един клас.Ханкука на второто лято стана на пластмаса и сцеплението стана трагично,иначе комфортна и безшумна гума,средна работа при вода.Унирояла го карах 3 лета,никакви забележки откъм стареене,уникална гума за вода,сцепление на мокро и сухо без забележки за целия срок на експлоатация,леко шумна и бързо износваща се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бях шокиран вчера от поведението на пътя с този hankook ventus prime 3, вярно на 4 години, но с добър грайфер. Този модел е доста хвален, но явно предвид цената и като гумите са нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата е стара....но не пречи да се пише в нея.... Тази пролет сложих нови Rainsport 5, в размер 235/45/17....

Тихи са, както се очаква имат прекрасно поведение при дъжд....изглеждат ефектно....това, което е специфично е мекият страничен борд. Въпреки, че е подсилен вариант, пак доста "кляка". Сравнението е с предишните гуми Conti sportcontact 5 в същия размер, не подсилени. Тия гуми сякаш имаха стоманен борд. Е....сега пък комфорта е една идея по-висок...даже две идеи! 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2015 г. at 18:05, vision_records написа:

Здравейте,

 

Някойте карал ли е с някои от посочените гуми и какво му е впечетлението.

 

 

Uniroyal RainSport 3 - http://autogumibg.com/details.aspx?productId=13628

 

Hankook V12 Evo ( мисля ) - http://www.avtogumi.bg/oscommerce/letni-gumi/hankook/k120-20540-zr17-p-143254.html

 

На Hankook-ка индекса за дъжд го дават някъде А някъде B , незнам кое е реалното.

 

Търся нещо стабилно на дъжд и разбирасе на сухо също да е добра.

 

Карам унирояла уникална гума много стабилна и на сухо и на мокро 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...