Jump to content

Recommended Posts

Колеги, ще купувам 2 нови  летни гуми за Аудито и искам съвет от вас за марката. От колко голямо значение е тя? Скоростен индекс не ме интересува - все пак карам АБТ на чесън  :D Нивата на шум гледам, че са окоро 70dB  на всички, което уж е "съобразено с бъдещата пределно допустима стойност".  Този индекс за икономия нещо не ме интересува та се чудя по какво да ги избирам - по шарка и марка? Размера ще е 205/60 задължитено, като не ми се дава повече от 100лв. за бр. Мога ли да купя читава гума за тези пари? 

 

От тези има ли нещо свястно? 

 

http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/166010191012375/ тези са ми фаворитите

http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/57262/

http://www.bggumi.com/eshop/productinfo/1/76424/

http://www.gumi7.com/bg/tire/30802/TIGAR-HITRIS-205-60-R15.html

http://www.gumi7.com/bg/tire/113034/NANKANG-XR611-205-60-R15.html

http://www.gumi7.com/bg/tire/34389/HIFLY-HF201-205-60-R15.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офф: не мога да се стърпя - колеги, защо по дяволите отивате на някакви нестандартни размери гуми и после купувате най-дивите ментета, за да се влезе в някакъв бюджет :wall:

 

За по 100лв се купуват перфектни 195/65/15 - примерно Dunlop Bluresponse, Conti PremiumContact....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега всичките тези марки за които питаш нищо не става от тях,кривят се доста правят бабуни трудно се балансирват.Това ти го казвам от информация първа ръка,мой познат миналата година си взе гуми Тигър само че 195/65/15 чисто нови летни.Това са пълни боклуци,едната след 2000 км.си направи балон/бабуна/ както искаш го наричай това издуване,а другата се изкриви.Гумите са карани на БМВ,ако това е от значение.Пак ще повторя една любима моя фраза,която е винаги актуална "Винаги евтиното излиза в последствие скъпо".Просто не си купувай никоя от тези споменати марки те ако стават за нещо цените им няма да са такива просто вложените материали и всичко свързано със изработката им не струва,но все пак избора си е твой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези,които препоръча колегата mikele как са? Тези petlas? Клебера?

Sent from my HTC Desire 816 using Tapatalk

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отивай и слагай клебера http://medina-med.com/shop/?action=viewDetail#section

Гледай да са  XL ,като тези от линка 93лв. са  

Скоростният индекс е нисък,не вдигай над 190  :verweis:

Ако тръгнеш да избираш много,ще дойде лятото  :dance:

Петлас-твърдо ние!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото,нищо не става от тях! Това са едни боклуци! Всички гуми които са под нивото на нискобюджетните гуми за масова продажба във Метро,Кауфланд и др.търговски вериги като: "Барум,Дейтън,Корморан"-това е минимума за качество според мен което е по добро от споменатите марки от колегата.Тези марки са в пъти по добри от гореизброените незнайни марки автомобилни гуми,но всичко което е под тях "НЕ СТАВА"!!! Който иска все пак да се набутва проблема сие негов.Това ти го казвам,защото познавам двама души които са дистрибутори на гуми и в общи линий това им е бизнеса,многократно съм ги питал за тези незнайни марки,китайски,сингапурски и от други производители и отговорът беше,че не стават тези гуми и въобще да не се занимавам с тях,не случайно тези марки гуми се продават основно само чрез интернет търговия през разни сайтове,без да има официални вносители и представители за дадената марка.Това красноречиво говори за факта,че няма интерес от масовия потребител,защото просто "НЕ СТАВАТ"!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, говориш много общо, аз за китайските съм напълно съгласен с всичко написано.

Питането ми е за Петлас, които се внасят от Примекс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирал съм такива.Собствениците им не бяха доволни.А от както ми гръмнаха две товарни докато ги помпих(на фадрома и телескопичен товсрач) нови,ремонтирани след спукване,не ми харесва марката.Бяха турски,незнам дали гудиър не бяха ги купували.

Произвеждат и самолетни,май.

Има една марка BKT индийски,само те гърмят по-безпричинно.И лепилото позеленява чак като мажеш......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не е много в час, че и убедително говори с удивителни...

 

Не можеш да слагаш Барум под един знаменател с корморан, тигър или траял..., даже не е имал допир до такива гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми то това си е задължителна опция при тия гуми, стават само за каруца, аз по скапани гуми не съм виждал, дори и най-гадните китайски са супер спрямо тях...

 

Виждал съм и нови 4 криви Фулди произведени в Полша - демек заводите на Дебица ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за Mentor M350A какво ще кажете? Били марка на Cooper и излизат 86лв бройката 205/55/16. Мен лично много ме съблазняват, 150лв по-евтино излизат 4те в сравнение с Fulda примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сведох избора до Клебер и Корморан?

 

Повече съм за Клебер-а, някой много против :D Или направо да ги взимам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа така, че да ме разбереш и да помогна.

 

Да сравняваш Клебер с Корморан е като да сравниш Хонда Сивик със Жигула. Взимай смело Клебера :) 

 

Аз още в началото на темата щях да ти се скарам, като видях какви марки си избрал, то една що-годе грамотна няма там, ама понеже ти сам го каза - питаш щото не разбираш и поизчаках малко да видя как ще се развие темата  :hilezh:

 

Айде взимай гуменките и давай чесън !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също ще взимам летни за дядото на ТДИ-тата. Спрял съм се на Ханкук К425 водят ги енерджи по тихи са от останалите, карал съм и зимни доволен съм от марката.Другия вариант дънлоп блу респонс. Зимай хубави гуми не се цигани за 20-30лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм зимни и летни Клебер-изключително здрави и пригодни за родните условия. Малко по-тежки са, но много здрави. Добре се държат и са в ниския ценови диапазон. От горепредложените /с изключение на Ханкук/ са най-доброто, лично за мен.

Редактирано от омегаджията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Клебера е много добра гума и предлага доста за парите си както в зимен, така и в летен вариант, вземай смело за тези пари по-добро трудно ще намериш колега ! Даже и личен пример ще дам предната  кола на жена ми като я купихме и обух 4 нови летни  фулди "еко-меко" нещо си.... с такива дървета повече няма да повторя, на следващото лято ги продадох  и сложих Клебер-а, и на тях гледах скептично, но цената ме съблазни,  мнението  ми бързо се промени при положение, че по-евтината гума се държи по-добре на пътя, по-тиха с две думи по-добра. Продадох колата на третата година със зимните гуми, летните на които имахме навъртяни към 25-30к подарих ги на приятел, който ги сложи на една от фирмените им коли за да си закърпи бюджета и с тези гуми изкара още две лета и навъртяни  грубо 30-35к . След време си говорим и той ми сподели, че всичките им коли обул с тези гуми дори и личната му кола и тази на жена му :zustimm:  

 

Petlas е френска компания най-големият производител на самолетни гуми в момента е собственост на Bridgestone company произвежда се в заводите на Lassa в Турция, която също е собсвеност на  Bridgestone company, или това е един вид по - евтина Lassa.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окончателно съм решил, че ще е това:

http://diana-ltd.com/tire?1893

 

само се чудя, дали да ги поръчвам или да се разходя до магазина направо да ми ги монтират на джантите. Сигурно ще е второто... като се прибера на Пазарджик (че са ми там лятите джанти) и ще сокна до магазина в Пловдив.

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Petlas е френска компания най-големият производител на самолетни гуми в момента е собственост на Bridgestone company произвежда се в заводите на Lassa в Турция, която също е собсвеност на  Bridgestone company, или това е един вид по - евтина Lassa.

Колега от къде имаш тази информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...