Jump to content

A3 8P 2.0 TDI - нормален разход на гориво


baha

Recommended Posts

Всеки един шофьор с достатъчно опит и стаж ще ти каже: Наклон се спуска, на предавката с която се и изкачва. Инерцийките са трикове за пестене на гориво от жигулите и москвичите, с механични бензинови помпи и карбуратори с жигльори и механичен поплавък. Повечето от Вас не познават устройството на този тип двигатели, но аз съм имал честта да се уча на тях и да изкарам доста години от шофьорския си стаж на тях. Но да не се отклонявам лирично. Карам автоматик (DSG) и при него няма "инерцийки". Наблюдавал съм разхода по FIS при спускания с малко газ за поддържане на скоростта. Почти винаги се движи в пренебрежимо количество. Например, при спускане, което ще ми задържи определена скорост достатъчно дълго време по инерция, при същите условия но на скорост, разходът се движи около 1 литър на 100. При среден разход на BKD от около 600-700 грама на час (на празен ход), то при скорост по инерция от 70-тина километра в час си е същото. С тази разлика че не си играеш със скоростите и не изнервяш другите зад себе си с непостоянната си скорост (забавяния и ускорения през неравноделни интервали).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 201
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А не аз не споря за нищо просто казвам как ми се струва логично да е. Иначе си прав за това и да се спести накрая нещо отгоре с много зор ще са някакви грамове, което не си заслужава. Аз като няма значение спускане изкачване гледам да държа около 100 извънградско и 140-160 магистрала и не съм видял никога борда да мине над 6 на 100 ама може и да лъже. А такива разходи от 4.3 като горе не съм постигал никога :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си зависи и от дестинацията. От София към Самоков, разходът винаги е по-голям отколкото по обратния маршрут (разлика в надморската височина).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Самоков- София съм правил и 3.9 разход и то с 3 или 4 човека вътре. Беше тежка вечер и не ми беше до каране навръщане.  :hilezh:  Но само си галех газта и това ми е рекордно ниския разход. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че на свободна крие и други рискове от износване на накладки примерно. Аз лично при спускане лятно време държа на свободна, зимно време на скорост и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Как ви се движи вторият/ общият показател на разхода по борд през типичния зимен месец?

 

Аз съм на 7.9, мисля че е ок, дори ми се вижда малко, предвид кратките разстояния, които минавам напоследък и повечето време не достига раб. темп., пък я карам икономично само докато загрее. 

 

8608541Y.jpg

 

При вас как е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е 6/100 - градското ми е само на къси разстояния(на ден общо 5-6 км), но основно движа извън града и въпреки, че напоследък кракът ми доста натежава и атмосферните условия, BKD-то остава приятно икономично.

 

Общо взето, за последните горе-долу 2 месеца( 4 000 км) съм около литър отгоре- през топлите месеци и по-леките джанти, средният ми разход се движи около 5-5,2/100.

 

И аз съм постигал разход от 4/100 извънграда, но мисля, че всеки знае, че правилното изчисляване на разхода отнема повече километри, а не единично засичане на 100-200 км. А и, който има нерви да кара така постоянно...машина е. :flehan:

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За инфо относно разхода:

 

Спортбек 2006г, BKD (2.0 140кс), ръчна, джанти 17"

 

Градско засечено при 3 пълни резервоара: около 7.3-7.4л/100, нямам много светофари до офиса.

Извънградско: около 5.0-5 и малко л/100. Така и не успях да тествам на магистрала с около 140км/ч

 

Гумите са на около 2.3бара.

 

Нафта от ЕКО, нормалната.

 

Сега ще тествам и BMN (170кс) с DSG и 18" джанти и ще пиша.

 

Относно спускане не на скорост:

Доколкото съм чувал, като колата спуска на скорост без подадена газ, клапаните са затворени и няма консумация на гориво, отделно по-голяма стабилност и сигурност, заради контролираната скорост.

 

Но съм по-убеден, че никой каращ Ауди няма да обеднее или забогатее от спускането на нулева скорост ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Като учих в Габрово в месеца по четири пъти съм минавал прохода Шипка.Спускането само на четвърта предавка и по борд показва 0.0 моментен разход.Друго което съм забелязал, че когато е под нулата примерно и при спускането на Шипка температура на двигателя пада до 70 градуса (предполагам заради голямото КПД на двигателя).

 

А за разхода, ноември ходих до Истанбул и по колонка ми даде 5.6 разход ( 730км. с 41 литра дизел+добавка за горивото Castrol).Двигателя е 2.0тди (BMM) ръчни скорости.Карал съм в границата 90-110 км/ч.

Редактирано от sa60_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър разход е това за 2.0TDI

София - Варна, разстоянието е ~ 450 километра, на 99% от времето, колата е на темпомат. Карах с максималната позволена скорост (почти винаги) и ето го разхода:

IMG_20150809_121412.jpg

(Колата е 8РА, 2.0TDI BKD и е автоматик - DSG. Чек енджина свети заради EGR-а (сдаде фронта). Очаквам го да пристигне от Германия, че в БГ много му искат).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен 5.5-5.7 ми дава при каране със 140,по борд показва правилно,засичано е няколко пъти при пълен резервоар и допълване след определен пробег.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както вече колегите казаха, това не е кой знае колко добър разход за 2.0 ТДИ при такова каране.

При подобно темпо(90-120 км/ч), моята дава 4.8 - 5.1/100...осреднено 5/100, да кажем.

 

П.П. Не казвам, че колата на sa60_89 има някакъв проблем...просто е един нормален разход, но не много добър. :)

Редактирано от Vantage
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Не казвам, че колата на sa60_89 има някакъв проблем...просто е един нормален разход, но не много добър. :)

Разхода който съм писал е смесен, а в Истанбул градското е ужас ( за инфо само 35 км градско там ги минах за около два часа)Ужасни задръствания, толкова коли на едно място не бях виждал дотогава

Редактирано от sa60_89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Днес засякох колицата София-град 100 км, София-Рибарица-Ловеч-Рибарица-Петково-София- 425 км, среден разход 5,1 реален и по-борд, колата е 1,9 тди с дсг. Повечето може би знаят, но да кажа по магистралата навигацията за Петково ме отклони по стар път преди гара Яна, пътят е ужасен с адски много дупки, но се измкъкнахме благополучно с метода тръгни -спри и първа втора ако ви се налага не минавайте от този път, а следвайте този за горни Богров .

Редактирано от Pharmacist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Мойта по бордови е 7.9-8.0 (градско София с задръстване) ама така като преценявам от това което зареждам даже над 9 дава така, че 8.2 ти е екстра. Тия къде свалят на 6-7 градско са фокусници :D:D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...